GWIAZDA ZE SZNURKA DIY

Bardzo lubię ten przedświąteczny czas, w którym mogę tworzyć coraz to nowe dekoracje i dzielić się z Tobą pomysłami na ich wykonanie. Czasem mam ochotę na dość skomplikowane tutoriale, częściej jednak decyduję się na opracowanie tych prostszych, by każdy bez wyjątku, mógł z nich skorzystać. Świąteczna dekoracja, którą chcę Ci dziś pokazać, bez wątpienia taka dokładnie jest – szybka, prosta i efektowna. Zobacz jak powstawała moja gwiazda ze sznurka, a następnie, postępując zgodnie z instrukcją, stwórz własną!

Do jej wykonania będziemy potrzebować:

  • wydrukowany szablon
  • kawałek tektury/kartonu
  • sznurek jutowy
  • klej, nożyczki
  • ozdoby

Najpierw, należy wydrukować szablon gwiazdki na kartce A4. Przygotowałam trzy różne wielkości (o rozpiętości – 20,5cm, 18cm i 14cm). Tutaj znajdziesz pliki do pobrania:

DUŻA| ŚREDNIA| MAŁA

Następnie, wycinamy gwiazdkę po jej zewnętrznej krawędzi. Można użyć w tym celu nożyczek lub nożyka.

gwiazda ze sznurka

Kolejno, odrysowujemy szablon na kartonie lub tekturze. Nie możemy zapomnieć o zaznaczeniu obrysu mniejszej gwiazdki. Najłatwiej zrobić to nakłuwając nożykiem jej charakterystyczne punkty.

gwiazda ze sznurka

Zaznaczone miejsca można wyróżnić np. ołówkiem, by były bardziej widoczne.

gwiazda ze sznurka

Teraz należy wyciąć szablon gwiazdki. W tym celu najlepiej posłużyć się nożykiem, szczególnie w przypadku wewnętrznego kształtu.

gwiazda ze sznurka

Owijamy gwiazdkę sznurkiem jutowym. Zaczynamy od jednego z jej ramion. Jego wierzchołek smarujemy klejem, by sznurek się nie ześlizgnął.

gwiazda ze sznurka

Następnie, przechodzimy do owijania sznurka wzdłuż krawędzi, co jakiś czas go podklejając (szczególnie w wierzchołkach). Otwór w kształcie gwiazdki jest niewielki, dlatego należy przygotować sobie mały kłębek sznurka.

gwiazda ze sznurka

Gdy jedno ramię jest już owinięte, przechodzimy do kolejnego i tak aż tekturka nie będzie widoczna. Gwiazda ze sznurka jest gotowa. Możesz ją przyozdobić kawałkiem gałązki i zawiesić w oknie, na drzwiach bądź na choince.

gwiazda ze sznurka

Gwiazdkę stworzysz praktycznie z niczego. Z jej wykonaniem poradzi sobie każdy, Ty również! 🙂


Zobacz ozdoby świąteczne DIY, zebrane w jednym miejscu!

6 thoughts on “GWIAZDA ZE SZNURKA DIY

  1. Cudowna gwiazda! Idealna na Boże Narodzenie. Jednak liny, w tym lina jutowa, to kapitalny materiał na ciekawe dekoracje. Gratuluję pomysłów i talentu w rękach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *