Płytki w czarno-białe wzory za około 100zł/m2 i mniej

W naszych mieszkaniach coraz częściej pojawiają się kafelki we wzory. Najbardziej popularne są czarno-białe płytki, bo pasują do wielu aranżacji.

Ostatnio mam przyjemność projektować wnętrza, w których goszczą czarno-białe płytki (kolorowe też się pojawiają, ale jednak klasyka przeważa). Pomyślałam, że podzielę się z Wami nazwami kafli, które udało mi się znaleźć i zrobię dodatkowy pożytek z poszukiwań, przeprowadzonych na potrzeby projektów. W artykule znajdziecie kilkanaście czarno-białych płytek we wzory za około 100zł/m2 i mniej. Pokażę Wam kafle, które według mnie są najładniejsze. Cechą wspólną wszystkich modeli są drobne wzory w neutralnych kolorach. Niektóre z nich są bardziej kontrastowe, a w innych kontrast ustępuje subtelności. Mam nadzieję, że wśród nich znajdziecie swoje wymarzone czarno-białe płytki.

Warto wiedzieć, że kafelki w drobne wzory (nawet jeśli są czarno-białe) są uniwersalne i dość łatwe w utrzymaniu czystości, podobnie jak wszystkie płytki marokańskie. W przeciwieństwie do dużych czarnych i białych powierzchni, nie widać na nich każdego paproszka, więc świetnie sprawdzą się na podłodze w kuchni czy w łazience.


Jeśli Ty też chcesz urządzić ponadczasową, piękną i praktyczną łazienkę, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Wydałam e-booka „Urządzamy łazienkę krok po kroku”, w którym zawarłam wskazówki i triki, które pomogą Ci urządzić łazienkę marzeń. Dotychczas nie było na rynku takiego przewodnika, który przeprowadziłby krok po kroku przez proces aranżacji łazienki. Dlatego postanowiłam go stworzyć 🙂 Musisz wiedzieć, że cena e-booka to tylko około 0.3 % kwoty, którą trzeba przeznaczyć na jej remont!


Czarno-białe płytki – przykłady

VIVES Terrades Grafito 20×20 – 100zł/m2

Ładne, geometryczne płytki, których drobny wzór składa się czarnych i białych trójkątów prostokątnych. Świetnie wyglądają we wnętrzach urządzonych w stylu vintage i w skandynawskich przestrzeniach.


GEOTILES –  Pavimentos Boulevard Negro 45×45 – 45zł/m2

Płytki te mają większy format niż poprzednie, a wzór, który się na nich znajduje jest mniej geometryczny. Nawiązuje do motywów roślinnych.


GRUPO HALCON Derby Grey 45×45 – 90zł/m2

To bardzo ładne płytki w dobrej cenie. Gdy jakiś czas temu pokazałam Wam projekt łazienki w stylu skandynawskim dostałam o nie mnóstwo pytań. Warto wiedzieć, że w rzeczywistości wzory na nich są czarno-szare.


VIVES Ladakhi Grafito 20×20 – 105zł/m2

Kolejna moja propozycja to czarno-białe płytki z nutką kolorów. Po środku każdej płytki znajduje się kolorowy kwadracik, utrzymany w pastelowych odcieniach. Do kolorów, które pojawiają się na kaflach można kolor ścian lub dodatków. To bardzo fajne powiązanie, które sprawia, że wnętrze jest spójne (kto czytał mój e-book o wnętrzach, ten wie więcej na ten temat).


REALONDA Orly 44×44 – 100zł/m2

Następne płytki, które chcę Wam pokazać, posiadają wyraźne żłobienia, które mogą utrudniać utrzymanie czystości. Ich strukturę dobrze widać na poniższym zdjęciu. Poza tym są bardzo ładne, a wzór jest naprawdę drobny. Z daleka przypomina trochę pepitkę.


KEROS Barcelona Cube 25×25 – 100zł/m2

Kolejny model świetnie nadaje się do minimalistycznych, a także klasycznych pomieszczeń. Warto zestawić go z prostymi płytkami i materiałami.


PARADYŻ Modern Gres Szkl. Struktura – 85zł/m2 (różne motywy)

Firma Paradyż stworzyła serię płytek Modern, spośród których wybrałam kilka czarno-białych płytek, które najbardziej mi się spodobały. Posiadają one delikatną strukturę, co widać nawet na zdjęciach poglądowych. Jeśli chcecie zestawić poniższe płytki z innymi, zerknijcie na pozostałe elementy tej serii, bo znajdziecie w niej także jednokolorowe kafle.

Motyw A

Motyw D

Motyw E

Motyw F


GRUPO HALCON Durham Grey 45×45 – 80zł/m2

Kolejna propozycja jest dość delikatna, pomimo tego, że wzory, które pojawiają się na płytkach są kontrastowe. Dobrze wyglądać będzie we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim.


GAYAFORES Heritage Black 33,15 x 33,15 – 100zł/m2

To najbardziej popularne czarno-białe płytki, które posiadam w swojej łazience. Czerń, która się na nich pojawia nie jest intensywna, a białe elementy są w rzeczywistości raczej kremowe. Każda płytka składa się z czterech mniejszych wzorów, które imitują pojedyncze kafelki. Rodzajów płytek z różnymi wzorami jest naprawdę sporo, więc trudno jest się dopatrzeć powtarzalności.


VIVES Palau Grafito 20×20 – 100zł/m2

Ostatnia propozycja to płytki, w których dominuje czerń, przełamany elementami bieli. Są „najcięższe” wizualnie i stwarzają wrażenie najbardziej kontrastowych ze wszystkich kafli, ujętych w tym zestawieniu. Decydując się na nie, postawcie na jasne ściany, które staną w opozycji do ciemnych płytek.


To wszystko co dziś dla Was przygotowałam. Oczywiście to tylko niektóre z czarno-białych płytek, które są dostępne na rynku. W tym artykule ograniczeniem była cena. Wzięłam też pod uwagę moje osobiste poczucie estetyki, bo pokazałam Wam płytki, które po prostu bardzo lubię. Jeśli chcecie, następnym razem mogę zająć się droższymi, gresowymi płytkami we wzory. Dajcie znać w komentarzach czy chcecie, abym przygotowała taki wpis. Macie w swoim mieszkaniu czarno-białe płytki? A może chcecie takie położyć? Które podobają Wam się najbardziej?


Pozostałe artykuły, w których występują nie tylko czarno-białe płytki

KOLOROWE PŁYTKI NIE TYLKO DLA ODWAŻNYCH (do 159zł/m2)

MAROKAŃSKIE PŁYTKI ZA MNIEJ NIŻ 100ZŁ/M2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *