WIESZAK NA KLUCZE DIY

W szafie znalazłam bluzkę, której nie trzeba prasować, spodnie też są w przyzwoitym stanie, włosy wyjątkowo dobrze ułożyły się same (to pewnie sprawka tego nowego szamponu), a brwi wyglądają jak z okładki urodowego magazynu. Uff.. Nie spóźnię się, dzisiaj będę na czas! Zaraz, zaraz. A klucze? GDZIE ONE ZNOWU SĄ? W torebce? Nie. Pewnie na stole w kuchni? Też nie. Kochanie, widziałeś moje klucze? Jestem pewna, że gdzieś je tutaj położyłam…

Znacie to? Jestem przekonana, że każdy z Was choć raz w życiu zadał pytanie „Gdzie są moje klucze?”. Mi zdarza się to bardzo często, w tym roku już dobre kilka razy. Biorąc pod uwagę, że jest dopiero połowa stycznia, to częstotliwość poszukiwań jest zdecydowanie za wysoka. Ważne spotkanie, autobus i już mam wychodzić, a tu się okazuje, że klucze gdzieś się zapodziały.

wieszak na klucze diy

Klucze według statystyk to jedna z rzeczy, której najczęściej szukamy (statystyki mówią, że są one wyżej w rankingu niż szczęście). Dzisiaj chciałabym Wam zaproponować rozwiązanie, które pomoże Wam raz na zawsze rozprawić się z tym problemem i przy okazji ukoi nasze nerwy 😉 Przygotowałam arcyprosty wieszak na klucze DIY, z wykonaniem którego, każdy z Was sobie poradzi. Skończą się Wasze problemy z wiecznym szukaniem kluczy (no chyba, że zginą gdzieś w czeluściach damskiej torebki, na to nie wymyśliłam jeszcze sposobu).

Przygotowałam też dla Was film instruktażowy. Mam nadzieję, że ta forma przekazu również przypadnie Wam do gustu i pomoże lepiej zrozumieć kolejne kroki.

https://youtu.be/jAS68OkI2hM

Do jego wykonania będziecie potrzebować:

  • głębokiej ramki
  • farby tablicowej i małego wałeczka
  • kilka pinezek beczułkowych (najlepiej tyle, ile pęków kluczy ma w posiadaniu Wasza rodzina)
  • sznurka
  • młotka
  • nożyczek

wieszak na klucze diy

Plecówkę ramki malujemy farbą tablicową, przy użyciu wałeczka. Najlepiej nałożyć dwie warstwy w około godzinnym odstępie czasowym.

wieszak na klucze diy

Jeśli chcecie zmienić kolor ramki, możecie to zrobić przy użyciu farby w sprayu. Moja jest biała i chcę żeby taka pozostała. Ramkę składamy w całość i przewiązujemy ją kilka razy sznurkiem.

wieszak na klucze diy

Do przedniej, dolnej listewki ramki, wbijamy młotkiem pinezki.

wieszak na klucze diy

Teraz wystarczy już tylko zawiesić ramkę na ścianie w przedpokoju. Po tablicy możemy pisać kredą, ale najlepiej odczekać kilka dni od jej pomalowania. Dodatkowo, wieszak pozwala na przechowywanie listów czy rachunków do zapłacenia.

wieszak na klucze diy

Sposób na wykonanie wieszaka na klucze jest bardzo szybki i prosty, a efekt zadowalający. Dodatkowo zyskujemy tablicę, która może być różnej wielkości w zależności od preferencji i ilości miejsca. Przy większych ramkach warto przymocować dwa haczyki, które zawiesimy na ścianie. Konstrukcja będzie wtedy stabilniejsza.

2 thoughts on “WIESZAK NA KLUCZE DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *