GEOMETRYCZNE JAJKA Z PATYCZKÓW DIY

Jak już wspominałam Wam, w te święta stawiam na dekoracje w stylu skandynawskim (możecie to zresztą zaobserwować również na blogu). Na mojej stronie pojawiło się dotychczas kilka wielkanocnych wpisów (plakaty, papierowa girlanda, styropianowe zajączki, pudełka), które cieszą się dużą popularnością i Waszym uznaniem 😉 Dzisiaj do całego zestawienia dorzucam jeszcze jedną dekorację. Są nią geometryczne jajka stworzone z drewnianych patyczków do lodów. Ozdoba ta jest bardzo prosta (i tania) w wykonaniu, a prezentuje się znakomicie. Jeśli zatem tak jak ja, lubicie minimalistyczne dekoracje, jestem pewna, że takie jajka będą pasować do Waszego wnętrza. Zostańcie ze mną i spróbujmy wykonać je wspólnie.

By wykonać geometryczne jajka z patyczków będziemy potrzebować:

  • patyczków do lodów
  • białej farby (może być akrylowa, taka do ścian lub drewna)
  • kleju typu Magic lub kleju na gorąco
  • pędzelka
  • szablonu
  • nożyczek

geometryczne jajka

Najpierw, drukujemy szablon, który przygotowałam (CHCĘ GO POBRAĆ!). Wzdłuż kresek układamy patyczki do lodów, odpowiednio je przycinając. Zaczynamy od zewnętrznego obrysu. Szablon może posłużyć też jako plakat, który wystarczy włożyć do ramki.

geometryczne jajka

Patyczki sklejamy ze sobą przy użyciu kleju typu Magic i zostawiamy do wyschnięcia. Warto zwrócić uwagę na to, by oryginalnie zaokrąglone końce były na górze. Będzie wyglądać to bardziej estetycznie.

geometryczne jajka

Do spodniej części konstrukcji, przyklejamy patyczek (należy umieścić go pod kątem prostym do reszty).

geometryczne jajka

Gdy całość wyschnie, mocujemy podstawkę. Złożona będzie ona z dwóch patyczków, które przyklejamy do spodniej części geometrycznego jajka (jeden obok drugiego). Jeśli jajko nadal nie będzie chciało stać, doklejcie jeszcze dwa patyczki w poprzek całej konstrukcji.

geometryczne jajka

Na koniec, malujemy jajko, farbą akrylową, do ścian lub czym tam jeszcze chcecie. Najlepiej użyć w tym celu pędzelka, by dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca. Ja malowałam jajko dwa razy, za każdym razem zostawiając je do wyschnięcia.

geometryczne jajka

Tak prezentują się geometryczne jajka, stworzone z patyczków. Idealnie będą pasować, przede wszystkim do wnętrz w stylu skandynawskim i minimalistycznym.

geometryczne jajka

Jajka mogą przybierać dowolne wielkości i konfiguracje. Nie musicie wcale korzystać z przygotowanego przeze mnie szablonu. Zachęcam do kreatywnej pracy i wymyślania własnych kompozycji.

geometryczne jajka

geometryczne jajka

 

geometryczne jajka

geometryczne jajka

A Wy na jakie dekoracje stawiacie w tym roku? Neutralne kolory, pastele, a może tradycyjne ozdoby? 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *