Pokażę Wam dzisiaj kolejną – już trzydziestą pierwszą metamorfozę! Tym razem zajęłam się pokojem dziennym pani Agnieszki, a raczej jego częścią wypoczynkową. Meble, które się w niej znajdują zostały przeniesione ze starego mieszkania i stoją już w nowym salonie zdecydowanie zbyt długo.
Nadszedł czas, by wymienić je na bardziej nowoczesne elementy wyposażenia i sprawić, by salon nabrał zupełnie innego wyrazu. Jeśli jesteście ciekawi jak może zmienić się część wypoczynkowa pokoju dziennego pani Agnieszki, zostańcie ze mną! 🙂
WSKAZÓWKI MOJEJ CZYTELNICZKI
- regały na książki i hamak zostają
- reszta mebli w części salonowej jest do wymiany
- preferowane meble Ikea
- w pomieszczeniu powinien być uwzględniony kolor niebieski
- model i kolor sofy został już wybrany
- w pokoju nie ma i nie będzie telewizora
- odpadają bardzo jasne meble i dywany
ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA
Część salonowa jest dość ustawna, ale meble pamiętają jeszcze zeszłą epokę. Ich wymiana odmieni salon nie do poznania.
W części wypoczynkowej znajduje się kanapa, fotel i stolik. Nie zabrakło też kominka, który tworzy niepowtarzalny klimat w mroźne, zimowe wieczory.
Biblioteczka i wiszący hamak wyglądają bardzo ładnie i nie dziwię się, że bohaterka metamorfozy chce je zostawić. Będą doskonale pasować do nowego salonu.
W innej części pokoju dziennego znajduje się jadalnia, która w pełni urządzona. Jest bardzo ładna i trochę dziwi mnie, że pani Agnieszka nie potrafi poradzić sobie z aranżacją kącika wypoczynkowego, jeśli jadalnię urządziła na piątkę.
Zestaw wypoczynkowy, który stoi w salonie, ma dość niewdzięczny kolor. Nowe meble będą bardziej neutralne i uniwersalne oraz zgrabniejsze.
JAK WYREMONTOWAĆ TYLKO CZĘŚĆ POKOJU I ZACHOWAĆ SPÓJNOŚĆ
- powtarzające się kolory
Jeśli w nieremontowanej części pokoju znajdują się jakieś charakterystyczne kolory, powinniśmy wkomponować je też w nowo powstałą przestrzeń (przynajmniej w formie dodatków). Doda to spójności i sprawi, że całe pomieszczenie stanie się integralną całością.
- ta sama podłoga
Jeśli podczas remontu planujecie wymienić podłogę, należy zrobić to w całym pomieszczeniu. Wyjątkiem jest przypadek, gdy salon jest połączony z kuchnią. Wtedy wymieniając panele nie trzeba ingerować w kuchenną podłogę i odwrotnie.
- jednakowa stylistyka
Połączenie stylu skandynawskiego z glamour może wyglądać dobrze, ale na całej przestrzeni. Mając np. połączony salon z jadalnią, należy wystrzegać się urządzania jadalni w jednym stylu, a części wypoczynkowej w innym. To nigdy nie będzie wyglądać dobrze.
MOJA PROPOZYCJA ZMIANY
Nowa część wypoczynkowa pokoju dziennego jest ciekawa, funkcjonalna i pasuje do całości. Pojawiły się w niej kanapy, fotel, naturalny stolik oraz regał na nóżkach. Meble te, zostały uzupełnione tekstyliami – długimi zasłonami, zawieszonymi na szynie sufitowej, miękkimi poduszkami oraz dywanem w oryginalne wzory. Spełnione zostały wszystkie wymogi, o których pisała pani Agnieszka. Kącik jest spójny z resztą pomieszczenia i oczywiście przytulny, sprzyjający wypoczynkowi.
Bohaterka metamorfozy wraz z mężem zdecydowała się na kanapy w kolorze brązowo-beżowo-szarym oraz ściany ecru. By ożywić trochę wnętrze postanowiłam wprowadzić intensywny turkus! Znalazło się też miejsce na dopełniający granat, który występuje już na krzesłach w jadalni oraz stonowany żółty, ale tylko w dodatkach.
Huśtawka została na swoim miejscu, a obok niej stanął dobrze wszystkim znany regał, ale w trochę innej odsłonie. Przymocowane zostały do niego nóżki, dzięki czemu stał się stylowym i niepowtarzalnym meblem. W jego komorach można poukładać czasopisma, książki czy inne podręczne przedmioty. Salon warto ożywić zielenią, w postaci roślin.
Część wypoczynkowa jest spójna z resztą pokoju dziennego pod względem kolorów, ale też stylistyki. Całość wygląda nowocześnie, interesująco i zachęca do zapraszania gości.
ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA
Turkusowe, granatowe i żółte dodatki będą idealnym uzupełnieniem neutralnej części wypoczynkowej. Mnóstwo ramek, dodatków i tekstyliów sprawią, że stanie się ona bardzo przytulna, a turkusowa ściana ją ożywi i uczni wyjątkową i oryginalną.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19
KOSZT METAMORFOZY
Pewnie jesteście ciekawi, jakimi funduszami powinna dysponować bohaterka metamorfozy, chcąc urządzić pokój wedle moich wytycznych. Specjalnie dla Was przygotowałam orientacyjne podsumowanie wydatków. Znajdziecie je poniżej:
Oczywiście, koszty te można trochę zredukować, kupując tańsze produkty lub polując na okazje i wyprzedaże. Jeśli pani Agnieszka zdecyduje się na elementy, wybrane przeze mnie, koszt metamorfozy wyniesie około 7880 zł. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć m.in. wałki, kuwety, potrzebne narzędzia i inne pomocnicze materiały.
Jak podoba Wam się część wypoczynkowa pokoju dziennego po przemianie? Lubicie takie intensywne kolory czy raczej stawiacie na bardziej stonowane aranżacje? 🙂 Jestem bardzo ciekawa, czy bohaterka mojej metamorfozy odważy się na intensywny turkus i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła Wam pokazać realizację tego projektu!