METAMORFOZA POKOJU CHŁOPCA Z ŻÓŁTYM AKCENTEM

Mam dzisiaj dla Was coś ekstra! To metamorfoza pokoju Wojtusia, półtorarocznego chłopca, któremu zaprojektowałam przestrzeń do spania, nauki i zabawy. Wcześniej pomieszczenie nie było dobrze zagospodarowane i przystosowane do potrzeb dziecka. Teraz jest królestwem małego urwisa, w którym przeważa szarość i biel, a kolory żółty i czarny doskonale prezentują się na ich tle. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda nowoczesny pokój chłopca po przemianie, zostańcie ze mną! 🙂

Najpierw, zerknijcie na to, jak pokój wyglądał przed przemianą. Był mało dziecięcy i trochę ciemny. Jego wymiary to około 4×2,5m, co jest dość standardową wielkością pokoju dziecięcego.

nowoczesny pokój chłopca

nowoczesny pokój chłopca

nowoczesny pokój chłopca

Poniżej znajdziecie kilka wizualizacji, które wykonałam na potrzeby projektu. Moim założeniem było stworzenie przestrzeni dla półtorarocznego chłopca, która będzie dostosowana do jego potrzeb, a przy okazji nowoczesna i zachęcająca do zabawy.

nowoczesny pokój chłopca

nowoczesny pokój chłopca

nowoczesny pokój chłopca

nowoczesny pokój chłopca

Remont zaczął się od pomalowania ścian i stworzenia motywu gór w przewodnich kolorach. Zostały one wykonane przy użyciu taśmy malarskiej i kilku kolorów farb.

nowoczesny pokój chłopca

Nowoczesny pokój chłopca po metamorfozie wygląda naprawdę pięknie. Pani Patrycja doskonale poradziła sobie z jego urządzeniem. W królestwie Wojtusia stanęło białe łóżko w kształcie domku, z mnóstwem poduszek wewnątrz, które ładnie współgra z namalowanymi górami. Nie mogło zabraknąć też cotton ballsów oraz spersonalizowanych plakatów.

nowoczesny pokój chłopca

Jedna ze ścian została pokryta naklejkami w kształcie trójkątów. To niedrogi, bardzo szybki i łatwy sposób na totalną odmianę ściany. Zdecydowałyśmy się na kolory czarny i żółty, które dobrze wyglądają na szarym tle.

nowoczesny pokój chłopca

Jako, że pokój jest dość długi, zaproponowałam lampę w kształcie pająka, która idealnie wpisuje się w estetykę pokoju. Nie mogło zabraknąć też namiotu tipi, ulubionej dziecięcej „bazy” i girlandy, która (obok zasłon) jest najładniejszą dekoracją okna (jeśli chcecie stworzyć własną, TUTAJ znajdziecie szablony do druku).

nowoczesny pokój chłopca

Przy jednej ze ścian, stanęły meble Stuva – szafa, stoliczek oraz skrzynia na zabawki z siedziskiem. Ta seria doskonale sprawdza się w dziecięcym pokoju – ładnie wygląda, jest praktyczna i składa się z kilku elementów, które można dowolnie ze sobą łączyć, a w razie potrzeby dokładać dodatkowe moduły. Mama Wojtusia ma także do dyspozycji pojemną komodę z szufladami, dzięki czemu miejsca do przechowywania nie zabraknie.

nowoczesny pokój chłopca

Regały Trofast z pudełkami, pomieszczą mniejsze zabawki i pozwolą je posegregować. Dzięki temu, że są między nimi przerwy, mogą posłużyć jako półki na większe zabawki.

nowoczesny pokój chłopca
.
Dekoracje użyte w aranżacji:


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Jak podoba Wam się nowoczesny pokój chłopca? Myślę, że zarówno Wojtuś jak i jego mama są zadowoleni z efektu. Mi bardzo się podoba. Jest to jedna z moich ulubionych realizacji 🙂

One thought on “METAMORFOZA POKOJU CHŁOPCA Z ŻÓŁTYM AKCENTEM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *