MOJA NIE-KSIĘGA GOŚCI I INNE POMYSŁY NA ORYGINALNĄ PAMIĄTKĘ

Księga gości to pamiątka dla Pary Młodej, którą zapełniają osoby, zaproszone na wesele. Najczęściej jest to ładny notatnik, w którym rodzina i przyjaciele mogą napisać kilka słów od siebie. Tekst, który umieszczają w księdze, przybiera formę podziękowania za zabawę, czasem jest to także porada, którą Młodzi mogą wykorzystać na Nowej Drodze Życia. Taka księga znajduje się z reguły na osobnym stoliku, do którego można swobodnie podejść i zostawić kilka miłych słów. Coraz częściej jednak Młodzi odbiegają od tradycyjnej formy księgi, decydując się na oryginalną pamiątkę, która będzie im przypominać o tym wyjątkowym dniu. Ja również jestem zwolenniczką kreatywnego i świeżego podejścia do tego tematu, więc moja księga gości, nie przybrała formy…księgi 😀 W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moim pomysłem na nietuzinkową pamiątkę z wesela i tym samym, zainspirować przyszłe Pary Młode. Pokażę Wam również jak wyglądała moja nie-księga gości i przedstawię etapy jej powstawania. Przygotowałam dla Was także kilka innych propozycji. Pomysły, które znajdziecie w tym artykule, możecie wykorzystać także, organizując komunię lub inne ważne wydarzenie, które chcecie na zawsze zapamiętać.

MÓJ POMYSŁ NA NIE-KSIĘGĘ GOŚCI DIY


Bardzo lubię wszelkie galerie ścienne, uwielbiam wieszać ramki na pustych ścianach. Pomyślałam więc, że dobrym pomysłem będzie stworzenie nie-księgi gości, która zawiśnie w moim mieszkaniu na honorowym miejscu. Równocześnie pragnęłam, by była ona swego rodzaju atrakcją, do której z zaciekawieniem będą podchodzić goście weselni. Wzięłam też pod uwagę kolory przewodnie i drewno, które miało nadać całości trochę swojskości, a także wystój mojego mieszkania, bo nie-księga gości miała stać się jego ozdobą. Te wszystkie kwestie sprawiły, że w głowie wyklarował mi się dość jasny obraz tego, co chciałabym otrzymać. I tak zrodził się pomysł na nie-księgę gości, której etapy powstawania możecie zobaczyć poniżej.

księga gości

Do jej wykonania potrzebowałam dużej ramy (wielkość zależy przede wszystkim od liczby gości i średnicy drewnianych plastrów), małej ramki, farby magnetycznej i innej farby w dowolnym kolorze, plasterków drewna o średnicy ok 5-6cm, pudełka oraz kilku długopisów (ja włożyłam je do słoiczka).

księga gości

Plecówkę ramy pomalowałam farbą magnetyczną (nałożyłam dość grubą warstwę), a następnie czarną farbą. Do tylnej części plastrów drewna przyczepiłam magnesy, przy użyciu kleju na gorąco.

księga gości

Przygotowałam też ramkę z „instrukcją obsługi”, tak by wszyscy goście wiedzieli, czego oczekujemy. Wzór na niej umieszczony, pasował doskonale do innych papierowych dekoracji.

księga gości

Plasterki drewna wrzuciłam do drewnianej skrzynki. Ramę położyłam na sztaludze (można byłoby też oprzeć ją o ścianę), a na stoliku obok, umieściłam ozdobiony słoik z długopisami, ramkę z instrukcją obsługi oraz kilka innych dekoracji. Goście podchodzili do stolika, brali plasterki drewna, wpisywali na nim swoje imiona i życzenia. Na końcu, przyczepiali je do ramy, która dzięki magnesom je utrzymywała. Myślę, że taka forma księgi gości była ciekawa, bo przecież nieczęsto mamy możliwość pisać po drewnie 😉

księga gości

INNE POMYSŁY NA NIE-KSIĘGĘ GOŚCI


księga gości

Prostopadłościenne klocki a’la Jenga

Drewniane klocki możecie kupić już za 10zł na aukcjach internetowych. Do tego wystarczy przygotować koszyczek na gotowe klocki oraz kilka długopisów. Jestem pewna, że zostanie zauważona i niewykluczone, że już tego wieczoru przyda się do emocjonującej rozgrywki.


księga gościOdciski palców

Kolejnym pomysłem jest księga gości, składająca się z kartki papieru z narysowanym pniem i gałęziami, włożona do ramki i ustawiona na sztaludze. Obok powinny znaleźć się farby i jakaś podstawka, chusteczki jednorazowe (takie do wyciągania z pudełka). Przyda się także długopis. Cała zabawa polega na maczaniu palców w farbie i zostawianiu odcisku na drzewku, tworząc w ten sposób liście. Obok odcisku, warto zostawić swoje imię lub krótkie życzenia. Na kartce może pojawić się też inny motyw. Wszystko zależy od fantazji Pary Młodej 😉


księga gości

Drzewko z serduszkami

W sklepach internetowych można znaleźć ramki z drzewkiem, którego liście przybierają kształt małych, drewnianych serduszek. To na nich goście mogą wpisywać swoje imiona i zapisywać krótkie hasła. Taką księgę gości stworzycie też samodzielnie, do czego serdecznie Was zachęcam. Wystarczy przygotować ramkę w rozmiarze A3/A2 (w zależności od ilości gości), wydrukować szablon drzewka, pod którym znajdzie się odpowiedni napis, a na aukcji internetowej kupić drewniane serduszka, które powinny zostać przyklejone do szablonu.


księga gościInstaxowa fotobudka

W formie ramy ze sznurkami, do których przy użyciu klamerek można przyczepić zdjęcia, zrobione Polaroidem. Myślę, że fotografie uśmiechniętych bliskich to bardzo miła pamiątka. W zależności od liczby gości powinny znaleźć się minimum dwa aparaty i kilka paczek wkładów oraz jedna ogromna rama lub dwie mniejsze. Dodatkowo, można przygotować śmieszne gadżety, z których goście będą korzystać, pozując do zdjęć.


księga gościPodpisy na przedmiocie

Który potem może zająć honorowe miejsce w mieszkaniu. Może być to np. plakat, taca, globus, zdjęcie, a nawet…mebel.  Możecie np. wybrać przedmiot, który odzwierciedla Wasze zainteresowania. Jeśli lubicie podróżować świetnym pomysłem może być globus, na którym goście zostawią kilka miłych słów. W ogródku możecie zaś postawić drewnianą ławkę z podpisami, którą należy zabezpieczyć lakierem. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia, bo możliwości jest naprawdę mnóstwo.


Chcielibyście o coś uzupełnić moją listę? Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły? 🙂

One thought on “MOJA NIE-KSIĘGA GOŚCI I INNE POMYSŁY NA ORYGINALNĄ PAMIĄTKĘ

  1. Bardzo podoba mi się Twój pomysł na księgę gości 🙂
    Jakiej czcionki użyłaś w nagłówku „Ślubna Rama Pamiątkowa”?
    Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *