CO MOŻNA ZROBIĆ Z PLECIONEGO KOSZA, CZYLI LAMPA DIY

Od jakiegoś czasu bardzo podobają mi się naturalne dekoracje, rodem z urban jungle. Nie wiem czy to obecna pora roku tak na mnie działa czy może po prostu zakochałam się w tej stylistyce 😉 Uwielbiam wszelkie plecione kosze, roślinki, ceramikę i drewno. Powoli wprowadzam je do mieszkania, tworząc przyjemny klimat.

Myśląc o mini metamorfozie mojej sypialni, uznałam, że dobrze wyglądałaby tam pleciona lampa, która wpisze się w styl urban jungle. Wpadłam na pomysł, że wykonam ją własnoręcznie. Na początku zastanawiałam się czy przygotowanie poradnika, w którym pokażę jak ją stworzyć, ma jakikolwiek sens. Wszystko dlatego, że to DIY jest arcyproste i szybkie, ale w zasadzie, właśnie takie rozwiązania wszyscy lubimy najbardziej, prawda? Tak więc oto powstał krótki tutorial, w którym pokażę Ci jak krok po kroku powstawała lampa z kosza do mojej sypialni.

By wykonać lampę z kosza będziemy potrzebować:

  • plecionego kosza
  • zwisu do lampy
  • nożyczek

I to tyle 😀

Pleciony kosz, z którego powstał mój abażur, udało mi się znaleźć w Jysku za 25 zł. Jego wielkość jest idealna. Nie jest ani zbyt mały, ani zbyt za duży, dlatego doskonale sprawdzi się w sypialni. Dodatkowo, cechuje się lekkością i dużymi oczkami, które ładnie się prezentują. Jeśli zdecydujesz się na kupno właśnie tego kosza, na początku warto pozbyć się wzmocnień (w postaci trzech cienkich drewienek, umieszczonych na dnie). Nie będą nam one potrzebne, a bez nich kosz będzie prezentował się o wiele lepiej.

lampa z kosza

Wyjmuj je ostrożnie, tak, by nie połamać listewek, z których zrobiony jest kosz.

lampa z kosza

Następnie, należy przeciąć dno kosza, na samym środku. Przez powstałą dziurę przeprowadzimy zwis do lampy.

lampa z kosza

Wystarczy zrobić to w trzech miejscach, zaczynając od środkowego oczka.

lampa z kosza

Teraz wystarczy już tylko przeprowadzić końcówkę zwisu, przez dziurkę w koszu. Przecięte listewki wrócą do swojego pierwotnego położenia, więc nie trzeba się nimi przejmować.

lampa z kosza

Na koniec należy wkręcić żarówkę i lampa z kosza jest gotowa. Ładnie się prezentuje, a koszt jej wykonania to ok 40 zł (kosz + zwis), podczas gdy w sklepach z oświetleniem, za podobną trzeba zapłacić nawet pięć razy więcej.

lampa z kosza

Lampę możesz też pomalować np. farbą w sprayu w dowolnym kolorze. Ja postawiłam na naturalność, ale Ty nie bój się eksperymentów! Innym pomysłem jest przeciągniecie kolorowej tasiemki przez oczka kosza, tak by wpisać się w kolorystykę pokoju.

lampa z kosza

Lampa z kosza to pierwszy krok do mini metamorfozy mojej sypialni. Niedługo na blogu zobaczysz jej odświeżoną wersję 😉

lampa z kosza

Może masz jeszcze inny pomysł na wykorzystanie plecionego kosza? Pisz śmiało w komentarzu!

lampa z kosza

Lubisz plecione lampy? Jak podoba Ci się ta, stworzona przeze mnie? 🙂

4 thoughts on “CO MOŻNA ZROBIĆ Z PLECIONEGO KOSZA, CZYLI LAMPA DIY

  1. Świetny pomysł 🙂 Lampę można tez fajnie przyozdobić na brzegu kolorowymi, ręcznie robionymi, frędzlami z włóczki 🙂 myślę, że wyglądałoby to całkiem nieźle 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *