Najpiękniejsze dekoracje z Pinteresta, które stworzysz w kilka chwil

Dziś przyszedł czas na typowo wielkanocno-inspiracyjny artykuł. Pomimo tego, że w tym roku Święta przypadają dopiero na drugą połowę kwietnia, jestem spóźniona z wielkanocnym dekorowaniem (a to wszystko za sprawą marcowego urlopu 😉 ).

Nie od dziś wiadomo, że Pinterest jest źródłem wielu pomysłów na aranżacje i dekoracje. Jako, że jeszcze nie wiem dokładnie, jakie ozdoby wykonam w tym roku, postanowiłam podzielić się z Wami kilkunastoma inspiracjami, które udało mi się znaleźć. Wszystkie z nich można wykonać samodzielnie, a do tego, w krótkim czasie. Myślę, że wiele z nich wykorzystam w swoim mieszkaniu. Mam również zamiar stworzyć kilka dekoracji, według własnej instrukcji.

ZOBACZ POMYSŁY NA WIELKANOCNE DEKORACJE DIY!

Dekoracje podzieliłam na kategorie. Dodatkowo, opisałam pokrótce, sposób ich wykonania. Mam nadzieję, że taka forma wpisu inspiracyjnego Wam się spodoba i znajdziecie w nim pomysły na wielkanocne DIY.

WIANKI

Od pewnego czasu, wraz z nadejściem nowej pory roku, wykonuję wianek na drzwi. Zanim zabiorę się za tworzenie tegorocznej, wiosennej wersji, postanowiłam przejrzeć wianki na Pintereście, a także w sklepach. Poniżej zebrałam kilka propozycji, które najbardziej przypadły mi do gustu.

Pierwszy wianek, wykonany jest z białej, wiklinowej bazy. Ozdobiony został gałązkami, kwiatami, tasiemką i sylwetką zajączka.

Kolejnym pomysłem jest wianek, udekorowany mnóstwem styropianowych jajeczek lub wydmuszek.

Inną możliwością jest wykorzystanie popularnych, wiosenną porą, bazi. Czy może być coś, co bardziej kojarzy się z Wielkanocą?

A co powiecie na wianek z bukszpanu, przewiązany tasiemką jutową? Siła tkwi w prostocie 😉

STROIKI

Stroiki to jedne z najprostszych dekoracji wielkanocnych. Dodatkowo, to najbardziej rozbudowana grupa ozdób, bo w zależności od widzimisię, może przybierać przeróżne formy.

Do wykonania stroika, wystarczy podstawka np. deska, plaster drewna, talerzyk czy taca, do tego ceramiczne lub drewniane figurki, pisanki, świeczki oraz mech i kwiaty. Poniżej znajdziecie cztery propozycje, które wpadły mi w oko.

PISANKI

Malowane jajka to nieodłączny element Wielkanocy, który znamy od najmłodszych lat. Na Pintereście znajdziecie mnóstwo pomysłów na przeróżne wersje pisanek.

Ja w tym roku, mam zamiar ozdobić jajka, lakierem do paznokci. Jak to zrobić? Pojemnik należy napełnić wodą, w temperaturze pokojowej i dodać trochę lakieru do paznokci, a następnie wymieszać, by otrzymać marmurkowy wygląd cieczy. Warto zaopatrzyć się w rękawiczki. Kolejno, do pojemnika należy włożyć jajko i energicznie go obrócić. Na koniec, trzeba je wyjąć i stworzyć jakąś konstrukcję, która pozwoli jajku wyschnąć, bez kładzenia go na ręcznik (można np. do gąbki wbić kilka szpilek i na to położyć jajko). I gotowe 😉

Podobają mi się także pisanki, które zostały skropione (np. przy użyciu szczoteczki do zębów) metaliczną, złotą farbą.

Czasem wystarczy tylko marker do płyt CD i bazie, by stworzyć przeurocze jajeczka.

Innym pomysłem może być owinięcie jajka gumką recepturką i włożenie go do farby. Dzięki temu uzyskamy ciekawe wzory.

DEKORACJA STOŁU

Wybiegając trochę w przyszłość, podzielę się z Wami także, kilkoma pomysłami na dekorację wielkanocnego stołu, które udało mi się znaleźć.

POZOSTAŁE DEKORACJE

Na koniec, zostawiam Wam jeszcze dwie inne dekoracje, które wyjątkowo mi się spodobały.

Jeśli zastanawiacie się, jak zapakować drobne upominki, możecie stworzyć papierowe opakowanie w kształcie uszów zająca.

Wiszące wydmuszki z kwiatami w środku wyglądają przepięknie!

Jakie dekoracje planujecie wykonać w tym roku? A może wielkanocne ozdoby już goszczą w Waszych domach?

One thought on “Najpiękniejsze dekoracje z Pinteresta, które stworzysz w kilka chwil

  1. Pisanki najlepsze z najlepszych! Niesamowicie spodobał mi się stroik z jajkami zamiast wody 😉 Chyba przeniosę ten pomysł na swój wielkanocny stół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *