Wielkanocny wianek DIY z niebieskim akcentem

W tym roku stawiam na niebiesko-biało-złotą kolorystykę wielkanocnych dekoracji. Udało mi się kupić kilka ozdób w tych kolorach, ale nie byłaby sobą, gdybym sama czegoś nie zmajstrowała. Musisz wiedzieć, że od jakiegoś czasu, wraz z nadejściem kolejnej pory roku, wykonuję swój własny wianek. Tym razem, nie mogło być inaczej.

Wianek na Wielkanoc, który Ci dzisiaj pokażę jest bardzo prosty w wykonaniu. Wystarczy przygotować tylko kilka rzeczy, które w przedświątecznym czasie, znajdziesz w praktycznie każdym większym markecie. Jeśli poświęcisz pół godziny wolnego czasu, stworzysz wianek, który będzie doskonale pasował do Twojego mieszkania (kolory i rodzaj kwiatów, możesz dopasować do własnych preferencji). To jak, jesteś zainteresowana? 🙂

By wykonać wianek na Wielkanoc, będziemy potrzebować:

  • bazę wianka
  • styropianowe jajka różnej wielkości
  • sztuczne kwiaty
  • bukszpan (u mnie sztuczny)
  • piórka
  • tasiemkę
  • klej na gorąco i nożyczki

Zaczynamy od przewiązania tasiemki u góry wianka i przyklejenia największych elementów. W moim przypadku będą to niebieskie jajka i sztuczne kwiaty gerbery.

Kolejno, do wianka przyklejamy mniejsze jajeczka i sztuczne kwiaty (można też wpleść je między gałązki, ale to już zależy od rodzaju bazy). Mniejszych elementów dekoracyjnych powinno być dość sporo. Dzięki temu, wianek będzie bardziej okazały.

Następnie, gdzieniegdzie przyklejamy gałązki bukszpanu, by wianek stał się jeszcze bardziej wiosenny.

Na koniec, dekorujemy go maleńkimi piórkami, które w każdym wianku dobrze wyglądają.

Wianek na Wielkanoc jest gotowy! Zachęcam Cię do stworzenia własnej wersji, w ulubionych przez Ciebie kolorach.

Miłego inspirowania!

ZOBACZ mój zeszłoroczny wianek 🙂

8 thoughts on “Wielkanocny wianek DIY z niebieskim akcentem

  1. Chyba zrobię wersję jesienną. Zrobiło się strasznie szaro za oknem, a kolorowe liście i kwiatki dodałyby kolorów do wnętrza 🙂 z jakiego kleju korzystaliście?

  2. Bardzo fajne pomysły, nudzę się przez tę sytuację pandemiczną, więc już myślę o robieniu wiosennych dekoracji. Na pewno coś zrobię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *