Projekt PO PROSTU SZAROŚĆ – gabinet i pokój gościnny w jednym

Muszę przyznać, że z prośbą o stworzenie projektu wnętrza, zwracają się do mnie głównie kobiety. Nic w tym dziwnego, bo jednak większość moich czytelników jest płci żeńskiej. Tym razem było inaczej, bo wiadomość otrzymałam od Michała, z którym podjęłam współpracę. Jej efektem jest projekt dwóch pokoi, który nazwałam PO PROSTU SZAROŚĆ. Dziś pokażę Ci jeden z nich, a będzie nim nowoczesny gabinet.

Pokój, który miałam do zagospodarowania był pusty. Położona w nim była jedynie podłoga, w ciemnobrązowym kolorze i listwy przypodłogowe. Inny element, w który nie ingerowałam, to drzwi z przeszkleniami. Poza tym, miałam wolną rękę, musiałam się jednak trzymać wytycznych, które otrzymałam od Michała na samym początku.


WYTYCZNE, KTÓRE OTRZYMAŁAM

  • styl nowoczesny i minimalistyczny
  • kolorystyka biało-szara, z żółtym lub niebieskim akcentem
  • gabinet i pokój gościnny w jednym
  • miejsce do spania
  • szafa na wymiar, a reszta mebli gotowych (np. z IKEA)
  • biurko na komputer stacjonarny
  • mapa na ścianie
  • telewizor po prawej stronie okna (tam znajduje się wyjście antenowe)

RZUT POKOJU

Pokój nie jest duży, ma około 10,5m2. Zmieściło się w nim duże biurko, rozkładana sofa, duży regał, a także szafa z przesuwnymi drzwiami, czyli wszystko, co niezbędne jest w gabinecie i pokoju gościnnym.


PROJEKT

Projekt pokoju, który stworzyłam jest nowoczesny i minimalistyczny. Utrzymałam go w biało-szarej kolorystyce, z czarnym i żółtym akcentem. Stanowisko pracy zaplanowałam pod oknem. Stanęło tam duże biurko z kontenerkiem i miejscem na komputer (seria ALEX z IKEA). Obok zawiesiłam półki na książki (półki są z VOX-a). We wnęce po lewej stronie, zaprojektowałam szafę na wymiar, z przesuwnymi drzwiami.

Na ścianie obok drzwi, przewidziałam miejsce na regał EKET z IKEA. Pomieści on książki, dokumenty i akcesoria do pracy. Dzięki temu, że część szafek jest zamknięta, można pochować w nim mniej atrakcyjne przedmioty.

Przy jednej ze ścian stanęła rozkładana sofa z salonów Agata, a obok niej – żółta lampa (ze sklepu VOX). Nad nimi, zaproponowałam czarną naklejkę w kształcie mapy. Po lewej stronie zawisnął telewizor na odchylanym uchwycie, a nad nim – półki na książki.

Pokój jest funkcjonalny i dopasowany do potrzeb i upodobań Michała. Liczę na to, że dobrze będzie mu się tam pracować i odpoczywać.

Lubisz nowoczesne i proste wnętrza, czy wolisz bardziej szalone aranżacje?

4 thoughts on “Projekt PO PROSTU SZAROŚĆ – gabinet i pokój gościnny w jednym

  1. Bardzo ładny projekt 🙂 Każdy fragment pomieszczenia zagospodarowany z pomysłem! Świetne połączenie szarości z żółtymi akcentami.

  2. Cześć Iwona. Bardzo praktyczny, nowoczesny i „zgrabny” projekt. Kolorystycznie też fajnie się to komponuje 🙂 Trafiłam na Twój blog po raz pierwszy, rozejrzę się dokładniej – ale w międzyczasie pytanie – czy projektujesz także na zamówienie np. przestrzenie biurowe? Jeśli tak, to na jaki mail kierować zapytania? Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *