DŻUNGLOVE – projekt pokoju dziewczynki

Pokój dziewczynki zwykle kojarzy się z różem i pastelową kolorystyką. Muszę przyznać, że wytyczne do większości dziewczęcych projektów, wyglądają właśnie w ten sposób. Świadczy to o jej dużej popularności 🙂 Tym razem było inaczej. Pokój miał być „dziki” i spełniający wymagania aktywnej dziewczynki.

Gdy usłyszałam o dżunglowym pokoju, pomysł ten od razu mi się spodobał. Pochwaliłam się niedawno jedną z wizualizacji i spotkała się ona z pozytywnym odbiorem. Pomyślałam więc, że przygotuję artykuł, w którym zbiorę wszystkie informacje, dotyczące projektu i pokażę Wam więcej ujęć tego pokoju.


WYTYCZNE, KTÓRE OTRZYMAŁAM

 • „dziki” pokój dla 8-letniej dziewczynki;
 • pokój dżungla, który nie jest ani dziecinny, ani straszny;
 • łóżko i nad nim baza;
 • biurko przy wysokich oknach (bez możliwości wyjścia na zewnątrz);
 • wykorzystanie regału Trofast i nóg biurka;
 • miejsce na ekspozycję budowli z Lego oraz półki książki i przybory szkolne;
 • w bazie powinien znaleźć się stoliczek i materac;

KSZTAŁT I METRAŻ POKOJU DŻUNGLA

Metraż pokoju, który miałam przyjemność projektować wynosi 12mkw i kształtem przypomina prostokąt. Znajduje się w nim wnęka na szafę, drzwi oraz dwa wysokie okna.


PROJEKT POKÓJ DŻUNGLA

Na ścianie, przy której stoi łóżko i baza, zaplanowałam fototapetę ze zdjęciem lasu tropikalnego. Ściany zostaną pomalowane farbą Czas na szałwię firmy Bondex. Łóżko stanie w dolnej części konstrukcji. Do bazy, ograniczonej sznurami, poprowadzi drabinka. To świetne miejsce do zabawy. Dziewczynka będzie przechowywać tam swoje pluszaki. Obok łóżka znajdzie się miejsce na domek dla lalek.

We wnęce zaplanowałam szafę w zabudowie, która zostanie wykonana z białych płyt. Dekoracyjnego charakteru nadadzą jej skórzane uchwyty. W pokoju zawiśnie też huśtawka typu brazylijskiego, w której dziewczynka będzie mogła odpocząć.

Na ścianie na prawo od szafy zaplanowałam siedzisko – regał wraz z żółtymi poduszkami do siedzenia (Trofast z IKEA). Nad nim zawisną półki na linach, na których staną konstrukcje z klocków lego. Kącik ten ozdobi plakat z papugami, zawieszony na drewnianych listewkach. Ściana zostanie pomalowana tylko we fragmencie. Odcięcie pokryje się z wysokością górnej krawędzi okna oraz dolnej części szafy.

Biurko stanie przy oknach balkonowych, zgodnie z zaleceniem mamy dziewczynki. Na ścianie nad blatem zaplanowałam organizer na przybory (Sunnersta z IKEA), a także półki na książki i szkolne przybory (seria Eket z IKEA). Przy biurku stanie fotel biurowy, obrotowy w obiciu z delikatnej, beżowej tkaninie.

Nad kaloryferem przewidziałam tablicę korkową o wymiarach 120×60 cm, do której dziewczynka będzie mogła przyczepiać rysunki. Na podłodze znalazło się miejsce na okrągły jutowy dywan o średnicy 120 cm, który znakomicie pasuje do dżunglowej aranżacji.

TUTAJ znajdziecie panoramę 360 tego pokoju.


PS. Często dostaję pytania o to, czy wykonuję projekty na zlecenie i na jakich zasadach. Tutaj znajdziesz moją ofertę projektową.

8 thoughts on “DŻUNGLOVE – projekt pokoju dziewczynki

 1. Ale super, że to pokój dladziwczynki ! Brawo dla rodziców 🙂 a projekt przepiękny, aż żałuję, że nie mam znowu 8 lat.

 2. Zakochałam się w tej aranżacji. Najbardziej podoba mi się zagospodarowanie terenu nad łóżkiem. Nietypowo, bo zazwyczaj widziałam strefę sypialną u góry, a biurko na dole.

 3. Strasznie podoba mi się ten pomysł, jest na prawdę wyśmienity. Kolory super ze sobą grają i widać, że na małej przestrzeni można bardzo dużo zmieścić. Najbardziej kreatywne i pomysłowe wydaje mi się postawienie stolika nad łóżkiem, świetne rozwiązanie . 🙂

 4. Rewelacyjny pomysł! Moja córka byłaby bardzo zadowolona z takiego pokoju. Wszystko idealnie łączy się w jedną całość. Efekt jest niesamowity. My jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w pokoju naszej córki i szukamy ciekawych pomysłów. Bardzo podobają mi się półki na linach i z pewnością ten pomysł wykorzystamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *