Sprytne miejsca do przechowywania w małym mieszkaniu

W małym mieszkaniu wygospodarowanie miejsca do przechowywania to nie lada wyzwanie. Ubrania, buty, tekstylia, środki czystości, żywność, naczynia, nie mówiąc już o wielkogabarytowych przedmiotach, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym – to wszystko trzeba gdzieś pomieścić.

No właśnie, tylko gdzie? Postanowiłam zająć się tym tematem i stworzyć wpis, w którym znajdziecie pomysły na sprytne miejsca do przechowywania w małym mieszkaniu wraz ze zdjęciami. Bez zbędnych wstępów, zaczynamy! 🙂

Zabudowa nad łóżkiem

W małej sypialni, w której nie zmieści się duża szafa, można zaplanować wiszące szafki nad łóżkiem. Pomieszczą one sezonowe ubrania. Można połączyć je z wąskimi szafami, które znajdą się po obu stronach łóżka.


Łóżko z pojemnikiem

Kolejne miejsce do przechowywania w sypialni to łóżko z pojemnikiem. Można w nim pochować kurtki zimowe, buty i rzadziej używane przedmioty o dużych gabarytach.


Zabudowa do sufitu w przedpokoju

Również w przedpokoju warto zaplanować przechowywanie pod sufitem. Podobnie, jak w przypadku sypialni, w szafkach można pochować sezonowe buty czy ubrania.


Miejsce na walizki i sezonowe ubrania

W górnej części szafy dobrze jest przewidzieć miejsce na walizki lub tekstylne pojemniki.


Cargo na buty

W głębokiej szafie w przedpokoju warto pomyśleć o cargo na buty. Dzięki temu miejsce zostanie lepiej wykorzystane i do wszystkich butów będzie wygodny dostęp.


Szafa gospodarcza

Warto zaplanować w mieszkaniu szafę gospodarczą, w której zmieszczą się wszystkie środki czystości oraz domowe akcesoria. Dzięki temu w pozostałych szafkach będzie więcej miejsca na potrzebne przedmioty.


Szafka w łazience nad zabudową wc

W wielu łazienkach spotyka się teraz podwieszane miski wc wraz ze stelażem. Przestrzeń nad jego zabudową można zagospodarować, ustawiając tam szafkę, która pomieści kosmetyki czy rolki papieru toaletowego.


Zabudowa nad pralką

Kolejne miejsce do przechowywania w łazience to zabudowa nad pralką. Zmieszczą się w niej ręczniki, środki czystości i wiele innych rzeczy.


Szafki do sufitu w kuchni

W szafkach przy suficie można przechowywać zapasowe garnki, a także sypkie produkty spożywcze i rzadziej używane przedmioty.


Szuflada pod zlewem na kosze na śmieci

To świetny pomysł na organizację koszy na śmieci. Wszystkie kosze umieszczone w szufladzie oszczędzają miejsce.


Przechowywanie blach do pieczenia i desek

Wystarczy do zwykłej szafki wstawić poziome lub pionowe płyty, by pomieściła o wiele więcej płaskich elementów.


Cargo w kuchni

Jeśli zostanie około 20 cm szerokości między szafkami w kuchni, warto pomyśleć o cargo, do którego można włożyć przyprawy lub oliwy.


Ekspres w szafce

By oszczędzić miejsce na blacie w kuchni, ekspres i czajnik elektryczny można schować… w szafce.


Szafka narożna w kuchni

Nie warto rezygnować z szafki narożnej w kuchni. Jest kilka sposobów na funkcjonalne jej wykorzystanie m.in. szuflady lub karuzela.


Zabudowa kaloryfera

Kaloryfer można zabudować, tworząc miejsce idealne do siedzenia. Dodatkowo, po bokach warto przewidzieć szafki.


To tyle ode mnie. Jeśli macie jakieś inne pomysły, dajcie znać w komentarzach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *