ZIOŁOWY OGRÓDEK I ETYKIETKI DO DRUKU

6 Paź
ziołowy ogródek
Domowy ziołowy ogródek 

Nie trzeba być właścicielem działki ani ogrodu, by smakować potraw z dodatkiem świeżych ziół. Każdy może bowiem stworzyć ziołowy ogródek na własnym parapecie! Bazylia, oregano, rozmaryn… urozmaicają i nadają aromatu każdemu daniu. Zioła w mieszkaniu to doskonała alternatywa dla roślin doniczkowych. Nie są zbyt wymagające, wystarczy je tylko regularnie podlewać. Latem, należy robić to codziennie, zimą wystarczy raz na dwa dni. Ważne, by woda miała temperaturę pokojową.

Sklepy oferują mnóstwo różnych osłonek na doniczki, dlatego jestem pewna, że wśród nich, znajdziesz coś dla siebie. W zależności od tego, jaki styl dominuje w Twojej kuchni, możesz zdecydować się na doniczki metalowe, ceramiczne bądź ażurowe.

ziołowy ogródek1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Z łatwością stworzysz je również samodzielnie. Tutaj opisałam jak można wykonać osłonki, widoczne na poniższym zdjęciu: DONICZKI W STYLU PROWANSALSKIM DIY

ziołowy ogródek

.

By stworzyć ziołowy ogródek, będziesz potrzebować:

  • ziół w doniczkach, bez nich się nie obejdzie. Wybierz takie, które wykorzystasz na co dzień.
  • tektury lub kartonu
  • etykietek – możesz stworzyć je samodzielnie lub skorzystać z etykietek do druku, które przygotowałam
  • sznurka
  • patyczków
  • osłonek na doniczki

Najpierw, przygotuj etykietki, z nazwami ziół, które pozwolą rozróżnić poszczególne roślinki, ale będą też ładnie wyglądać. Jeśli chcesz, możesz pobrać, wydrukować i wyciąć etykietki, które dla Ciebie przygotowałam. Znajdziesz je poniżej:

ziołowy ogródek

 

CHCĘ POBRAĆ ETYKIETKI!

 

ziołowy ogródek

Następnie, należy wyciąć z tekturki bądź kartonu usztywnienie do etykietek. Ważne, by było od nich trochę większe. Przyklej karteczki z nazwami ziół do tekturek. Możesz zrobić to przy użyciu taśmy dwustronnej lub kleju w sztyfcie.

ziołowy ogródek

Kolejno, owiń sznurek krzyżowo, wokół usztywnionej karteczki i patyka. Sposób mocowania widoczny jest na poniższym zdjęciu.

ziołowy ogródek

Teraz już tylko wystarczy włożyć doniczki z roślinkami do osłonek… I tadaaam! Ziołowy ogródek jest gotowy. Możesz teraz napawać się jego aromatem i smakować najróżniejszych potraw z udziałem świeżych ziół.

ziołowy ogródek

Taki ziołowy ogródek zdecydowanie ożywi każdą kuchnię. Nie dość, że pięknie pachnie i nadaje aromatu wielu potrawom, to jeszcze naprawdę ładnie wygląda. Co myślisz o ziołowym ogródku na parapecie?


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w Internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

ziołowy ogródek

4 thoughts on “ZIOŁOWY OGRÓDEK I ETYKIETKI DO DRUKU

  1. „Posiłki z dodatkiem świeżych ziół smakują o niebo lepiej” – potwierdzam! Takie doniczki z ziołami czasami wyglądają ładniej niż nie jeden kwiatek. A karteczek jeśli nie wykorzystam zgodnie z przeznaczeniem to i tak wydrukuję bo są cudowne! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *