AKCJA ORGANIZACJA – pudełko z opakowania po ryżu

8 Sie
pudełko na drobiazgiPudełko na drobiazgi DIY 

Przygotowałam dzisiaj dla Was wpis, w którym pokażę jak krok po kroku, z opakowania po ryżu stworzyć pudełko na drobiazgi. Wygląda ładnie i oryginalnie, a dzięki temu, że sami możemy wybrać jego kolor i wzór, idealnie wpasuje się w stylistykę każdego wnętrza. Jego wykonanie jest dość proste, a materiały bardzo tanie. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądał u mnie proces tworzenia takiego pudełka, zapraszam do dalszej lektury.

Do jego wykonania będziemy potrzebować:

  • opakowania po ryżu lub kaszy
  • okleinę w dowolnym kolorze (do kupienia np. na allego u tego sprzedawcy)
  • białą okleinę lub kartkę z bloku rysunkowego
  • taśmę dwustronną i nożyczki

pudełko na drobiazgi

Opakowanie po ryżu nacinamy w odpowiedni sposób (wzdłuż trzech dłuższych krawędzi). Boczne zakładki odklejamy, tak by opakowanie można było rozłożyć na płasko.

pudełko na drobiazgi

Następnie, przygotowujemy prostokątny arkusz okleiny. Przyklejamy go i docinamy do każdej z krawędzi, tak, by nic nie wystawało.

pudełko na drobiazgi

Wewnętrzną stronę pokrywamy folią w białym kolorze lub kartką z bloku rysunkowego, przytwierdzoną do pudełka taśmą dwustronną. Postępujemy podobnie jak w poprzednim kroku – docinamy okleinę do krawędzi.

pudełko na drobiazgi

Siatkę mamy już gotową. Teraz należy skleić odpowiednie zakładki i z powrotem złożyć ją na kształt pudełka.

pudełko na drobiazgi

Na koniec możemy jeszcze doczepić sznurki. Sama dość często potrzebuję wyjąć z niego jakiś drobiazg, dlatego zdecydowałam się na jego okrojoną wersję (ostatecznie sznurki odkleiłam).

pudełko na drobiazgi

Moje pudełko pomieściło naprawdę sporo podręcznych przyborów, a przy tym całkiem nieźle wygląda.

pudełko na drobiazgi

A tak prezentuje się na moim stanowisko pracy. Świetnie komponuje się z innymi czarno – białymi dekoracjami.

pudełko na drobiazgi

Artykuł nie jest sponsorowany i nie powstał we współpracy z żadną z powyższych marek.

Jak podoba Wam się moje pudełko na drobiazgi? Lubicie takie proste i efektowne projekty DIY? 🙂

Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

pudełko na drobiazgi

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, tuż pod moim zdjęciem). Oprócz dwutygodniowego podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu.

4 thoughts on “AKCJA ORGANIZACJA – pudełko z opakowania po ryżu

  1. Uwielbiam wszelki DIY, a im prostsze wykonanie tym lepiej. Takie pudełko to super sprawa, do tego dodaje uroku naszemu miejscu pracy, a na dodatek pomaga pochować wszelkie drobiazgi i uniknąć efektu zabałaganionego biurka! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *