STACJA DEKORACJA – złoty świecznik DIY

10 Sie
świecznik DIYZłoty świecznik DIY

Przychodzę dzisiaj do Was z nowym tutorialem. Stworzyłam bardzo prosty wykonaniu złoty świecznik DIY i postanowiłam podzielić się z Wami kolejnymi etapami jego powstawania. Zdobi on moją sypialnię – nadaje jej elegancji. Tym artykułem chciałabym udowodnić, że dekoracje wcale nie muszą być drogie. Najładniejsze i najbardziej oryginalne ozdoby zrobimy sami, w domowym zaciszu, wykorzystując rzeczy, które mamy. Musimy tylko trochę wytężyć umysł i…do dzieła!

Do stworzenia świecznika potrzebne nam będą:

  • puszka po kukurydzy
  • złota farba w sprayu
  • kartki z bloku rysunkowego (mogą być popisane)
  • klej Magic
  • świeczka (np. z IKEA)

świecznik DIY

Kartkę zwijamy w rulonik, mocując klejem poszczególne jej fragmenty. Papierową rurkę dzielimy na równe części tak, by ich długość odpowiadała wysokości puszki. Czynność powtarzamy kilka razy.

świecznik DIY

Ruloniki przyklejamy Magicem (można użyć w tym celu również innego kleju, który dość dobrze trzyma), tak by pokryły one puszkę na całym jej obwodzie (ja potrzebowałam ok 30-stu papierowych rurek, ich ilość zależy od średnicy rulonów i puszki).

świecznik DIY

Gdy puszka w całości zostanie pokryta papierem, spryskujemy ją złotą farbą (więcej na temat farby w sprayu i dekoracji stworzonych przy jej użyciu przeczytacie w artykule: STACJA DEKORACJA ? farba w sprayu na 5 sposobów).

świecznik DIY

Do puszki wkładamy świecę (ta z IKEA sprawdzi się doskonale) i złota dekoracja jest gotowa. Prezentuje się całkiem nieźle. Przypuszczalibyście, że jest zrobiona z resztek papieru i puszki?

świecznik DIY

Jak podoba Wam się złoty świecznik DIY? Prawda, że prosty do zrobienia? Zachęcam do samodzielnego wykonywania dekoracji. Wierzcie mi, że to one są najlepszą ozdobą!

Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

świecznik DIY

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, tuż pod moim zdjęciem). Oprócz dwutygodniowego podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu.

2 thoughts on “STACJA DEKORACJA – złoty świecznik DIY

  1. Wygląda bardzo efektywnie i absolutnie nie widać po nim, że jest jakby to powiedzieć z odzysku 😉 Rzeczywiście nadaje wnętrzu pewnej elegancji i uroku, a przy tym to kolejny dobry powód do tego, by świeczek w domu było jeszcze więcej. Uwielbiam klimat, który tworzą. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *