PAKOWANIE PREZENTÓW I PAPIERY OZDOBNE DO DRUKU

Mam nadzieję, że jeszcze jeden świąteczny artykuł jesteście w stanie wytrzymać 😀 Inspiracji jest wokół tyle, że trudno mi się opanować i skończyć na jednym, ubogim wpisie. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam prosty sposób na pakowanie prezentów. Pewnie wielu z Was, ma już schowane w szafie podarki, ale głowi się nad tym, jak zapakować je, by było inaczej niż zwykle (powiedzmy NIE, sklepowym torebkom prezentowym!). Mam dla Was dobrą wiadomość – wcale nie musi skończyć się na wzdychaniu do zdjęć znalezionych na Pintereście (tak jak w dzieciństwie, robiło się to do wyciętego z gazety przystojnego idola 😀 ). Wy też jesteście w stanie stworzyć ładną oprawę świątecznych upominków. Wszystkie prezenty, które zobaczycie w tym wpisie, mają kształt zwykłego pudełka. Możecie zarzucić mi pójście na łatwiznę, bo przecież nie ma nic trudnego w pakowaniu prostych form. Z drugiej strony, sporo prezentów to prostopadłościany. Zestawy kosmetyków, urządzenia RTV, a także świąteczne ciasteczka czy nawet skarpetki, sprzedawane są w pudełkach. Jeśli Wasz podarek ma bardziej skomplikowaną formę, możecie włożyć go np. do opakowania po butach, oklejonego ładnym papierem.

pakowanie prezentów

Dobra, to przejdźmy już do sedna. Przygotujcie sobie książkę i wykonajcie razem ze mną, kilka kolejnych kroków. Potraktujcie to jak ćwiczenie, dzięki któremu zdobędziecie umiejętności, które wykorzystacie przy pakowaniu świątecznych podarków. Na przygotowany arkusz papieru (musi być on o wiele większy niż pakowana przez nas rzecz), kładziemy przedmiot (1). Następnie, odpowiednio zginamy papier, wzdłuż krawędzi (2). Po obłożeniu przedmiotu na około, papier prawdopodobnie będzie przestawał (3). Należy go dociąć tak, by końcową część można było przykleić do tej początkowej, przy pomocy taśmy dwustronnej (4).

pakowanie prezentów

Tak aktualnie powinna wyglądać nasza książka. Przejdziemy teraz do wykończenia boków.

pakowanie prezentów

Sterczącą kartę przyklejamy (1), po czym część z zakładką „wpychamy” do środka (2). Kolejno, zaginamy rogi tak, by przylegały do boku (3), a górną część zginamy i przyklejamy taśmą. Z obu stron wykonujemy każdy z wyżej wymienionych kroków (myślę, że zdjęcia wyrażą tutaj lepiej to, co należy zrobić, więc komentarz jest dość mocno ograniczony).

pakowanie prezentów

Tak opakowany prezent, przewiązujemy sznurkiem i ozdabiamy zieloną gałązką. Przyczepiamy etykietki do prezentów i gotowe.

pakowanie prezentów

PLIKI DO DRUKU

Poniżej znajdziecie sześć ozdobnych papierów do druku. Najlepiej wydrukować je na formacie A3 (można wtedy zapakować w niego np. książkę). Wszystkie pliki zapisałam także na A4, by Ci którzy dysponują standardową drukarką, mogli wydrukować sobie np. kilka arkuszy i je posklejać. Przygotowane przeze mnie grafiki, przystosowane są też do druku na większych formatach (ich rozdzielczość na to pozwala). Pewnie zastanawiacie się, na jakim papierze wydrukować wzory. Możecie wykorzystać w tym celu, taki zwykły do drukarki, chociaż ładniej wyglądać będzie taki trochę grubszy papier (np. dobrej jakości blok rysunkowy lub taki pomiędzy rysunkowym a technicznym).

pakowanie prezentów

PLIKI A3: GWIAZDKI | CHOINKI | KRATKA | PASKI  | GWIAZDY GEOMETRYCZNE | KROPKI

PLIKI A4: GWIAZDKI | CHOINKI | KRATKA | PASKI | GWIAZDY GEOMETRYCZNE | KROPKI

Do stworzonych przeze mnie ozdobnych papierów, doskonale będą pasować etykietki do druku, które opublikowałam kilka dni temu. Tutaj możecie je pobrać: ETYKIETKI DO PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH DO DRUKU

pakowanie prezentów

Z dodatkowych dekoracji warto zastosować sznurek jutowy lub wędliniarski (tak, to ten czerwony). Można kupić je za grosze na Allegro (jutę widziałam także w większych marketach).

pakowanie prezentów

Tak zapakowane prezenty, można także ozdobić zielonymi gałązkami, zerwanymi w parku lub ogrodzie.

pakowanie prezentów

Dobrym pomysłem na oryginalne opakowanie jest również zwykły szary papier. Taka eko wersja wygląda znakomicie i pozwala na tanie i ładne zapakowanie wielkogabarytowych prezentów.

pakowanie prezentów

POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączycie do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do pobrania 🙂

Zachęcam Was także do przeczytania innych świątecznych wpisów. To ostatni moment, by przygotować własnoręczne dekoracje!

PLAKATY ŚWIĄTECZNE DO DRUKU

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE W STYLU SCANDI DIY

ŚWIĄTECZNA GIRLANDA NA TRZY SPOSOBY

Jak Wam idzie pakowanie prezentów? Czy podarki dla Waszych bliskich leżą już schowane w szafie i czekają na święta? A może jeszcze (tak jak ja -.-) nie wyruszyliście na świąteczne polowanie? 🌲🌲🌲

4 thoughts on “PAKOWANIE PREZENTÓW I PAPIERY OZDOBNE DO DRUKU

  1. Papiery w gwiazdki i choinki są prześliczne <3 Kurcze teraz mam dylemat myślałam, że moje zapakowane w szary papier, który zawsze mi się podobał, prezenty są ok ale teraz mam dylemat 😀 Oj za dużo tych inspiracji już 😛

    1. Haha, ja też mam dylemat w tym roku, nie wiem wybrać szary papier czy wydrukować kartki we wzory 😀 Duże prezenty pewnie skończą w szarym papierze, a mniejsze, w tym w choinki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *