STACJA METAMORFOZA – pokój chłopca #13

20 Gru
skandynawski pokój chłopcaSkandynawski pokój chłopca

Nieczęsto zdarza mi się projektować pokój dziecięcy o powierzchni prawie 22m2. I to w skandynawskim stylu! Czytelniczka, która zgłosiła do metamorfozy pokój swojego synka, tak jak ja uwielbia geometryczne wzory! Wykonując projekt, musiałam wyważyć ilość rzeczy w pokoju. Z jednej strony, nie chciałam go zagracić, z drugiej pragnęłam uniknąć wrażenia pustki. Dodatkowo, starałam się nie przesadzić z różnorodnością i ilością geometrycznych wzorów (pewnie wiecie, że w moim przypadku było to bardzo trudne 😀 ). Zobaczcie co z tego wszystkiego wynikło i jak teraz wygląda skandynawski pokój chłopca.

STACJA METAMORFOZA to dział, w którym zajmuję się aranżacją pomieszczeń przysłanych przez moich czytelników. Nie jest to jednak kompletny projekt taki, jaki dostalibyście od projektanta wnętrz. Nie mniej jednak jestem pewna, że to, co ode mnie otrzymacie pomoże Wam zaaranżować mieszkanie i pozwoli rozwiązać większość problemów związanych z rozmieszczeniem mebli, kolorystyką czy doborem dodatków. Będzie to jedynie zamysł, który na pewno zainspiruje Was i popchnie w kierunku, który powinniście obrać aranżując swoją przestrzeń. Po więcej informacji odsyłam Was tutaj: STACJA METAMORFOZA ? WASZE MIESZKANIA ? wprowadzenie.

WSKAZÓWKI MAMY CHŁOPCA:

? podłoga i ściany są już wykończone

? wszystkie meble trzeba kupić (preferowany sklep to IKEA)

? miłość do stylu skandynawskiego i geometrycznych wzorów

? półki domki, cotton ballsy, tiulowe pompony itd. są mile widziane

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój jest naprawdę spory! To chyba największy z pokoi dziecięcych, jakie miałam przyjemność projektować. Rzeczy, które się w nim znajdują, wpisują się idealnie w moją wizję.

skandynawski pokój chłopca

Drzwi są bardzo ładne, podobnie jak kolor ścian i podłoga. To doskonała baza do stworzenia pięknej, skandynawskiej przestrzeni.

skandynawski pokój chłopca

Pod skosem, znajduje się duży kaloryfer. Dobrze byłoby zakryć go oryginalną osłonką.

skandynawski pokój chłopca

Lampa i girlanda, które znajdują się w pokoju, idealnie oddają kolorystykę, którą chciałabym wprowadzić do projektu.

skandynawski pokój chłopca

INSPIRACJE

Pokój będzie utrzymany w miętowo-niebiesko-czarno-białej kolorystyce. Na jednej ze ścian pojawi się motyw kropelek.

skandynawski pokój chłopcaŹródło zdjęcia: www.hohonie.pl

Chciałabym, by w pokoju znalazła się spora ilość geometrycznych wzorów, które go urozmaicą i ożywią.

skandynawski pokój chłopcaŹródła zdjęć: 1,2 – www.aranzujemy.pl

Półki domki, cotton ballsy, drewniane skrzynie oraz tiulowe pompony – ich na pewno nie zabraknie w projektowanej przeze mnie przestrzeni.

skandynawski pokój chłopcaŹródło zdjęcia: www.urzadzamy.pl

Chłopięce kolory i dodatki uczynią pokój przytulnym i przyjemnym w odbiorze. Myślę, że maluszek będzie czuł się w nim znakomicie.

skandynawski pokój chłopcaŹródło zdjęcia: www.homify.pl

METAMORFOZA

Uwaga! Rzut pokoju postanowiłam pokazać bez skosów, które z tej perspektywy zakryłyby dużą część pokoju.

W pokoju znalazło się miejsce na kącik do spania, zabawy i nauki. Na środku położyłam spory dywan w marokański wzór. Obok drzwi zawiesiłam plakaty i ustawiłam szafę na ubrania.

skandynawski pokój chłopca

Łóżko-domek stanęło pod kropelkową ścianą. Wypełniłam je poduszkami w geometryczne wzory. Obok niego zawisły półeczki domki oraz stanął worek na zabawki.

skandynawski pokój chłopca

Obok łóżka, powiesiłam tablicę kredową w kształcie domku oraz postawiłam czarno-biały namiot tipi. Uważam, że niezbędny w pokoju dziecka jest dywan, na którym będzie mogło usiąść podczas zabawy. W razie potrzeby można wstawić więcej worków na zabawki lub drewniane skrzynie. Chłopiec nie ma jeszcze dwóch lat, więc warto zaopatrzyć się także w fotel lub pufę, na której usiądzie rodzic podczas zabawy i czytania.

skandynawski pokój chłopca

Na jednej ze ścian zaaranżowałam „biblioteczkę”, z książkami odwróconymi frontem. Stoją one na płytkich półkach, ze specjalną wyższą krawędzią, która zapobiega ich zsuwaniu się (w rzeczywistości ściana ta będzie oczywiście o wiele bardziej kolorowa). W tej części pokoju znajduje się również stolik z krzesełkami, komoda oraz stojąca półka na zabawki i inne drobiazgi.

skandynawski pokój chłopca

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Geometryczne wzory, biel, czerń i szarość królują w projektowanym przeze mnie pokoju. Wszystkie ściany są w kolorze lodowego błękitu, dlatego postawiłam na stonowane dodatki. Co więcej, gdy chłopiec wprowadzi się do pokoju, zapełni się on mnóstwem kolorowych zabawek.

skandynawski pokój chłopca1 | 2 | 3 | 4-7 do kupienia u mnie 😉 | 8 | 9 | 10 | 1112 | 1314 | 15 | 16 | 17

Jak podoba Wam się skandynawski pokój chłopca? Co myślicie o takiej kolorystyce? Uważacie, że urządzenie dziecięcej przestrzeni w stylu skandynawskim to dobre rozwiązanie?

Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

skandynawski pokój chłopca

8 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – pokój chłopca #13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *