PAPIEROWE KAKTUSY DO DRUKU

Wiecie jak bardzo lubię sukulenty i kaktusy. Praktycznie na każdym zdjęciu, muszę przemycić choć jedną, małą tego typu roślinkę. Wpisują się doskonale w mój kanon estetyczny, bo są ładne i bardzo proste w utrzymaniu. Postanowiłam połączyć ze sobą dwie moje obsesje – jedną na punkcie papieru, a drugą – sukulentów. Stworzyłam trzy różne kaktusy, które nie potrzebują ani kropli wody. Wystarczy je wyciąć, odpowiednio skleić i cieszyć się efektem 😉

Jesteście gotowi? To przystępujemy do działania!

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest wycięcie szablonów kaktusów, które znajdziecie w pliku, umieszczonym poniżej.

POBIERZ KAKTUSY

1

Po wycięciu wszystkich elementów, przystępujemy do zagięcia dużych szablonów w połowie. Jeśli wybraliście gruby papier, warto wspomóc się linijką i nożykiem, delikatnie nacinając papier w odpowiednim miejscu. Kolejno, sklejamy ze sobą poszczególne części szablonu (jedynka z dwójką, dwójka z trójką itd. – oznaczenia znajdziecie w pliku do wydruku).

2

Jeden z kaktusów ma kolce, które należy wyciąć osobno. Między każde kolejne części szablonu, należy przykleić po pięć kolców.

6

Kaktus, który widzicie poniżej, składa się z większej ilości elementów. Każde dwa małe zielone kółeczka, należy skleić ze sobą niezadrukowaną stroną. Następnie, naciąć mniej więcej do połowy i zaczepić o podstawową formę.

8

Kaktusy już mamy, zostały nam zatem do wykonania doniczki. Do ich stworzenia potrzebne będą malutkie słoiczki (w Biedronce są jogurty, które można kupić w uroczych słoiczkach, to właśnie ich użyłam). Poniżej znajdziecie plik z osłonkami do wydrukowania. Przygotowałam aż cztery różne wzory!

POBIERZ OSŁONKI

3

Wycinamy prostokąt z dowolnym wzorem i przytwierdzamy go do słoiczka (najlepiej zrobić to dwustronną taśmą klejącą).

4

Papierowe kaktusy przyklejamy do kółek, wyciętych z papieru (ich rozmiar zależy od wielkości słoika). Powinny być na tyle duże, by opierały się na jego ściankach.

0

Kilka informacji technicznych:

  • Pliki należy wydrukować na grubszym papierze (może być blok techniczny).
  • Pliki zapisane są w formacie A4. Można wydrukować je także większe lub mniejsze, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
  • Nie zmieniam kolorów i wzorów na życzenie, więc proszę nie piszcie do mnie w tej sprawie. Czekam jednak na Wasze sugestie, co do innej kolorystyki i tematyki. Wezmę je  pod uwagę tworząc kolejny wpis tego typu.
  • Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego.
  • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z którymś z moich kalendarzy, koniecznie dodajcie #archistacja lub @archistacja, bym mogła je odnaleźć.

POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączysz do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do pobrania.

7

Lubicie kaktusy i sukulenty? Co powiecie na ich papierową wersję?


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

kalendarz 2017

8 thoughts on “PAPIEROWE KAKTUSY DO DRUKU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *