PUDEŁECZKA NA DZIEŃ BABCI + PLAKATY

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo złożymy życzenia i wręczymy drobne upominki, naszym najbliższym. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam dawać prezenty przemyślane i takie od serca. Rzadko zdarza mi się zostawiać ich kupowanie na ostatnią chwilę. Warto pomyśleć już teraz o naszych babciach, by 21-go stycznia, podarować im coś wyjątkowego. Chciałabym pomóc Wam w przygotowaniu podarków, dlatego w dzisiejszym wpisie znajdziecie dwa wzory pudełek do wydrukowania, które mogą posłużyć jako opakowanie na smakołyki. Dodatkowo stworzyłam plakaty do pobrania, które oprawione w ramkę, możecie podarować babci w dniu jej święta. W przeciągu tygodnia na blogu pojawi się podobny wpis z okazji Dnia Dziadka, więc uważnie go wypatrujcie 🙂

PUDEŁKA NA SMAKOŁYKI DLA BABCI

Stworzone przeze mnie pudełka, po wydrukowaniu, wycięciu i złożeniu, pomieszczą cukierki, ciasteczka i drobne upominki. Przygotowałam dwie różne wersje, które na pewno spodobają się Waszym babciom.

diy dla babci

Jak samodzielnie stworzyć takie pudełko? Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wydrukowanie wybranego szablonu. Poniżej znajdziecie pliki, które należy pobrać na dysk swojego komputera, a następnie wydrukować na grubszym papierze, ustawiając najlepszą możliwą jakość.

POBIERZ PUDEŁKO W KROPKI | PUDEŁKO W KWIATY

Kolejnym krokiem jest wycięcie wszystkich elementów szablonu. Każde pudełko składa się z części głównej, dwóch prostokątów (dach) oraz czterech serduszek (okienka).

diy dla babci

Następnie, zginamy wszystkie krawędzie szablonu (najlepiej zrobić to nacinając je lekko nożykiem). W połaciach dachowych, wycinamy malutkie otwory, w miejscu białego prostokąta (to przez nie, będziemy przeciągać wstążkę).

diy dla babci

Kolejno, boczne zakładki przyklejamy do ścianek domku. Łączymy ze sobą także obie części dachu. Pozostałe zakładki, zaginamy do środka. Mniejsze serduszka naklejamy na te większe.

diy dla babci

Na koniec, przygotowujemy dwie części wstążki (powinny być równej długości). Następnie, przyklejamy je wewnątrz pudełka, po przeciwnych stronach. Tasiemkę prowadzimy przez wycięte wcześniej otwory i zawiązujemy w kokardkę.

diy dla babci

Do tak przygotowanego pudełka, wsypujemy cukierki lub ulubione ciasteczka naszej babci. Dobrym pomysłem jest także wydrukowanie szablonu na kartce A3. Wtedy do pudełka zmieści się większa ilość smakołyków.

diy dla babci

PLAKATY NA DZIEŃ BABCI

Oprócz pudełek stworzyłam także dwa wzory plakatów, stanowiących spójną całość. Można je oprawić w ramki i podarować babci w dniu jej święta. Jestem pewna, że będzie zachwycona 🙂

diy dla babci

POBIERZ PLAKAT W KWIATKI | PLAKAT W KROPKI

 

Kilka informacji technicznych:

  • Grafiki najlepiej wydrukować na lepszym papierze (może być blok techniczny).
  • Pliki zapisane są w formacie A4. Można wydrukować je także większe lub mniejsze, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
  • Nie zmieniam kolorów i wzorów na życzenie, więc proszę nie piszcie do mnie w tej sprawie. Czekam jednak na Wasze sugestie, co do innej kolorystyki i tematyki. Wezmę je pod uwagę tworząc kolejny wpis tego typu.
  • Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego
  • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z moją grafiką, koniecznie oznaczcie je #archistacja, bym mogła je odnaleźć.

Jakie prezenty najbardziej cieszą Wasze babcie? Takie wykonane własnoręcznie? A może smakołyki? Dajcie znać w komentarzach 🙂

6 thoughts on “PUDEŁECZKA NA DZIEŃ BABCI + PLAKATY

  1. Ehh jaka szkoda, że trafiam tu te dwa dni za późno! no nic, mam już przynajmniej w zanadrzu pomysły na przyszły rok 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *