STACJA METAMORFOZA – pokój dziewczynek #14

12 Sty

pokój dziewczynek

Przyszedł czas na kolejną metamorfozę. To już czternasty projekt, który tworzę dla Was, moi Czytelnicy. Tym razem zajęłam się pokojem dwóch dziewczynek (3 i 5 lat). Zlecenie było szczególne, bo metamorfoza nie dotyczyła tego samego pomieszczenia. Dziewczynki wraz z rodzicami przeprowadzają się do nowego domu, w którym będą miały swój pokój. Po przeczytaniu maila zawierającego wskazówki, pomysł na jego urządzenie miałam niemal od razu. Chcecie zobaczyć co z tego wynikło? Zobaczcie jak teraz wygląda pokój dziewczynek.

STACJA METAMORFOZA to dział, w którym zajmuję się aranżacją pomieszczeń przysłanych przez moich czytelników. Nie jest to jednak kompletny projekt taki, jaki dostalibyście od projektanta wnętrz. Nie mniej jednak jestem pewna, że to, co ode mnie otrzymacie pomoże Wam zaaranżować mieszkanie i pozwoli rozwiązać większość problemów związanych z rozmieszczeniem mebli, kolorystyką czy doborem dodatków. Będzie to jedynie zamysł, który na pewno zainspiruje Was i popchnie w kierunku, który powinniście obrać aranżując swoją przestrzeń. Po więcej informacji odsyłam Was tutaj: STACJA METAMORFOZA – WASZE MIESZKANIA – wprowadzenie.

WSKAZÓWKI MAMY DZIEWCZYNEK:

? białe meble są mile widziane

? ma pojawić się łóżko piętrowe

? w pokoju musi znaleźć się miejsce na stolik do tworzenia prac plastycznych

? dziewczynki posiadają domek dla lalek sporych rozmiarów, którym bawią się niemal codziennie

? w pokoju zainstalowano ogrzewanie podłogowe (nie będzie kaloryfera)

? na ścianie powinno znaleźć się miejsce na telewizor

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Zdjęcia, które widzicie poniżej zostały wykonane w starym lokum. Nowy pokój dziewczynek jest bardzo podobny, ma zbliżoną powierzchnię i proporcje.

pokój dziewczynek

W obecnym pokoju ściany pomalowane są na kolor szary. Jak mówi ich mama, to uniwersalne rozwiązanie, które podoba się dziewczynkom. Ten fakt chciałabym wykorzystać w projekcie.

pokój dziewczynek

We wnętrzu przeważa jasny róż oraz szarość. Częściowo z tego skorzystam, dodam jednak mocne akcenty kolorystyczne, które sprawią, że pokój ożyje.

pokój dziewczynek

INSPIRACJE

Mięta, pudrowy róż i intensywna różowo-czerwona barwa będą dominować we wnętrzu. Uwielbiam to połączenie kolorystyczne!

pokój dziewczynekŹródło zdjęcia: www.homebook.pl / 4MA Projekt

Dodatki i akcesoria w intensywnym kolorze, zrównoważy stonowana baza. Myślę, że białe meble i popielate ściany to doskonały wybór.

pokój dziewczynekŹródło zdjęcia: www.dekoratoramator.pl

Bardzo podobają mi się naklejki na ścianach w różnych kształtach. W pokoju dziewczynek pojawi się coś bardzo królewskiego 😉

pokój dziewczynek Źródło zdjęcia: www.homebook.pl / design me too

Starsza dziewczynka niedługo pójdzie do pierwszej klasy, dlatego w pokoju musi pojawić się biurko. Najlepiej, by znalazło się blisko okna, co zapewni dobre doświetlenie.

pokój dziewczynekŹródło zdjęcia: www.homebook.pl / design me too

METAMORFOZA

Przedstawiam Wam miętowo-różowe królestwo! W pokoju znalazło się miejsce na piętrowe łóżko, obok którego stoi komoda i biurko. Po przeciwnej stronie umieściłam pojemną szafę, kosze na zabawki oraz domek dla lalek, nad którym wisi telewizor. Jedną ze ścian zdobią naklejki z motywem korony. Ustawiłam przy niej regał na książki i gry. Mniej więcej na środku pokoju, znajduje się stanowisko artystyczne, przy którym dziewczynki będą mogły tworzyć prace plastyczne.

pokój dziewczynek

W oknie wiszą miętowe zasłony i firanka. Obok umieściłam półki domki. Poszczególne poziomy łóżka piętrowego warto rozróżnić kolorem narzuty. Nie może zabraknąć też mnóstwa mięciutkich poduszek.

pokój dziewczynek

Przy biurku zawiesiłam reling z organizerami na przybory. Nad nim znajduje się płytka półka, na której można ustawić książki lub plakaty.

pokój dziewczynek

W pokoju umieściłam dziergane pufy, na których dziewczynki będą mogły siedzieć w czasie oglądania telewizji. Sprawdzą się one także w momencie, gdy odwiedzą je koleżanki.

pokój dziewczynek

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Baza pokoju jest dość stonowana. Ściany w popielatym kolorze i białe meble uzupełniłam kolorowymi dodatkami. Panuje tu róż i mięta, które idealnie do siebie pasują i tworzą ciekawą kompozycję.

pokój dziewczynek

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 – do kupienia u mnie | 16 | 17

Jak podoba Wam się nowy pokój dziewczynek? Lubicie połączenie mięty z różem?


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

pokój dziewczynek

18 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – pokój dziewczynek #14

  1. Takie same kolory zastosowałam przy aranżacji pokoju nastolatki – metamorfoza w toku…uwielbiam takie połączenie kolorystyczne – sprawia, że pokój jest i ciepły i nowoczesny… i ta wiosenna świeżość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *