PUDEŁECZKA NA DZIEŃ DZIADKA + PLAKATY

W zeszłym tygodniu na blogu, pojawił się wpis z okazji Dnia Babci (TUTAJ możecie go zobaczyć – znajdziecie w nim pudełeczka i plakaty do pobrania!). Nie zapomniałam też o dziadkach, którzy swoje święto mają już w niedzielę! Z kupnem lub własnoręcznym stworzeniem prezentów, nie warto czekać na ostatni moment. Nerwowe bieganie po galerii nigdy nie kończy się dobrze (tak jest przynajmniej w moim przypadku). Namawiam Was więc, abyście już teraz pomyśleli nad upominkiem dla dziadków. By Wam w tym pomóc, stworzyłam szablony pudełek na smakołyki, które przypominają męskie koszule. Do wyboru są dwa różne opakowania w odmiennej kolorystyce.  Dodatkowo, w tym wpisie znajdziecie plakaty do druku, które możecie oprawić w ramkę i wręczyć Waszym dziadkom w dniu ich święta.

PUDEŁKA NA SMAKOŁYKI DLA DZIADKA

Stworzone przeze mnie pudełka, po wydrukowaniu, wycięciu i złożeniu, pomieszczą cukierki, ciasteczka i drobne upominki. Przygotowałam dwie różne wersje, które na pewno spodobają się Waszym dziadkom.

prezent na dzień dziadka

Jak samodzielnie stworzyć takie pudełko? Najpierw trzeba wydrukować wybrany szablon. Poniżej znajdziecie pliki, które należy pobrać na dysk swojego komputera, a następnie wydrukować na grubszym papierze, ustawiając najlepszą możliwą jakość.

POBIERZ PUDEŁKO W PASKI | PUDEŁKO W KRATKĘ

Kolejno, wycinamy wszystkie elementy szablonu. Każde pudełko składa się z części głównej oraz dwóch czerwonych elementów (krawat) lub kilku zielonych (muszka i guziki) – w zależności od wersji.

prezent na dzień dziadka

Następnie, zginamy wszystkie krawędzie szablonu wzdłuż linii pomocniczych (najlepiej zrobić to nacinając je lekko nożykiem). Należy jednak uważać, by nie przeciąć papieru.

prezent na dzień dziadka

Białą zakładkę, która znajduje się po prawej stronie szablonu, przyklejamy do jego lewej części. Otrzymujemy coś na wzór pudełka.

prezent na dzień dziadka

Teraz zajmiemy się dolnymi zakładkami. Zginamy kolejno, najpierw dużą białą, potem dwie mniejsze i na końcu zadrukowaną. Chcemy bowiem, by ta ostatnia znalazła się na samej górze. Przyklejamy ją do reszty i zamykamy pudełko z dołu.

prezent na dzień dziadka

Teraz przechodzimy do górnej części pudełka. Wpychamy do środka boki (ułatwi nam to nacięcie ich wzdłuż linii pomocniczych) oraz zginamy część szablonu, która przypomina kołnierzyk.

prezent na dzień dziadka

By pudełko się nie otwierało, boczne zakładki kołnierzyka odpowiednio składamy.

prezent na dzień dziadka

Na koniec sklejamy ze sobą dwie części krawatu i przyklejamy do kołnierzyka.

prezent na dzień dziadka

Do tak przygotowanego pudełka, wsypujemy cukierki lub ulubione ciasteczka naszego dziadka. Dobrym pomysłem jest także wydrukowanie szablonu na kartce A3. Wtedy do pudełka zmieści się większa ilość smakołyków.

prezent na dzień dziadka

PLAKATY NA DZIEŃ DZIADKA

Oprócz pudełek, przygotowałam także dwa plakaty na Dzień Dziadka. Utrzymane są one w podobnej stylistyce, co pudełka. Myślę, że taki komplet będzie doskonałym prezentem dla dziadka.

prezent na dzień dziadka

POBIERZ PLAKAT W KRATKĘ | PLAKAT Z WIANKIEM

Kilka informacji technicznych:

  • Grafiki najlepiej wydrukować na lepszym papierze (może być blok techniczny)
  • Pliki zapisane są w formacie A4. Można wydrukować je także większe lub mniejsze, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
  • Nie zmieniam kolorów i wzorów na życzenie, więc proszę nie piszcie do mnie w tej sprawie. Czekam jednak na Wasze sugestie, co do innej kolorystyki i tematyki. Wezmę je pod uwagę tworząc kolejny wpis tego typu.
  • Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego
  • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z moją grafiką, koniecznie oznaczcie je #archistacja, bym mogła je odnaleźć.

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie szablony, przypadły Wam do gustu. Nie zapomnijcie o swoich najbliższych, w dniu ich święta 🙂

 

4 thoughts on “PUDEŁECZKA NA DZIEŃ DZIADKA + PLAKATY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *