Poduszka z baletnicą DIY

Często dostaję od Was maile z prośbą o pomoc w aranżacji pokoju dziecięcego. Piszecie, że chcecie, by był on nowoczesny, spójny i ładny. Meble i podstawowe akcesoria są oczywiście niezbędne, ale powinniście wiedzieć, że czynnikiem, który wprowadza do wnętrza przytulność i nadaje ciepła są dodatki. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór dekoracji do pokoju dziecięcego. Ich ceny są przeróżne, często niestety – zbyt wysokie. Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała Wam jakiejś alternatywy. Może na pierwszy rzut oka nie widać, ale DIY, które chciałabym Wam dzisiaj pokazać, jest bardzo proste i poradzi sobie z nim nawet osoba, która ma dwie lewe ręce 😉 A efekt? Powiem nieskromnie, że całkiem niezły. Co więcej, każdy z Was może taką dekorację wykonać samodzielnie. Dobra, najwyższy czas, żeby przejść do sedna. Zobaczcie jak powstała poduszka z baletnicą i spróbujcie wykonać ją razem ze mną 🙂

Do jej wykonania będziemy potrzebować:

  • bawełnianej poszewki bez nadruku w jasnym kolorze
  • mazaka do tkanin
  • jednego metra tiulu
  • tasiemki z pomponikami (do kupienia w pasmanterii) o długości ok 160cm dla poduszki 40x40cm (będziemy ją przyklejać po obwodzie poszewki)
  • kawałka wstążki
  • kleju na gorąco (najlepiej z wkładem przeznaczonym do klejenia tkanin) lub nici i igły, nożyczek, ołówka, tekturki
  • szablonu baletnicy

poduszka z baletnicą

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest wydrukowanie szablonu baletnicy na kartce formatu A4 (do pobrania TUTAJ). Wkładamy go do środka wyprasowanej poszewki. Następnie, odrysowujemy sylwetkę na poduszce. Jeśli materiał nie prześwituje, warto popatrzeć na poszewkę „pod światło” (np. przyłożyć ją do okna). Kontury będą wtedy bardziej widoczne.

poduszka z baletnicą

Kolejno, wkładamy tekturkę do środka poszewki (by marker nie przebił na tylną jej część) i mazakiem do tkanin wypełniamy wcześniej narysowane pole. Po kilku minutach, zaprasowujemy (najlepiej przez kartkę lub papier śniadaniowy) i sylwetka baletnicy gotowa.

poduszka z baletnicą

Teraz przystępujemy do przyklejenia lub przyszycia tasiemki z pomponami. Ja użyłam w tym celu kleju na gorąco. Bardziej cierpliwi i wytrwali mogą po prostu ją przyszyć. Jeśli zdecydujecie się pójść w moje ślady, nie szczędźcie kleju i przyklejcie tasiemkę na całej długości. Dzięki temu będzie mocniej przylegać i przetrwa nawet przygodę w pralce (chociaż tego typu rzeczy, lepiej prać w rękach).

poduszka z baletnicą

Poduszka z baletnicą już prawie gotowa. Brakuje tylko dużej, tiulowej spódnicy.

poduszka z baletnicą

Do jej wykonania będziemy potrzebować jednego metra tiulu, igły i grubych nici lub muliny. Na końcu sznurka zawiązujemy spory supeł. Blisko górnej krawędzi kawałka tiulu, wbijamy igłę i marszcząc go, przewlekamy nitkę przez całą jego długość. Na końcu zawiązujemy oba końce muliny i gotowe.

poduszka z baletnicą

Przy pomocy kleju na gorąco lub igły i nici, mocujemy tiul do poszewki. W ten sposób baletnica zyskała rozłożystą spódnicę.

poduszka z baletnicą

Ze wstążki, wiążemy kokardkę i ozdabiamy nią tiulową ubiór baletnicy.

poduszka z baletnicą

Poduszka z baletnicą wygląda naprawdę ładnie. Będzie się idealnie prezentować w pokoju dziewczynki. Kolor pomponików, tasiemki i tiulu możecie dobrać w zależności od kolorystyki wnętrza.

poduszka z baletnicą

Zachęcam Was do samodzielnego tworzenia dekoracji! W ten sposób możecie zyskać oryginalne i niepowtarzalne dodatki, dosłownie za grosze. Poduszka z baletnicą to tylko jeden z przykładów. Jeśli chcecie bym stworzyła więcej tego typu wpisów, dajcie znać w komentarzach 🙂

12 thoughts on “Poduszka z baletnicą DIY

  1. Fajna i to nawet bardzo:) Ja kocham poduszki i kilka też już samodzielnie wykonanych mam na swoim koncie:)

  2. najbardziej podobają mi się te pomponiki na brzegach poduszki, taki mały akcent a „robi robotę” 😀 W ogóle super pomysłowa ta spódnica baletnicy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *