Tablica korkowa w nowym wydaniu

Tablicę korkową znamy od zawsze. Już w dzieciństwie przypinaliśmy do niej plan lekcji i sylwetki naszych idoli, wyciętych z Bravo Girl. U mnie niewiele się zmieniło – tyle, że zamiast planu lekcji jest miesięczny planer, a motywujące cytaty i wycinki z gazet wnętrzarskich, zastępują młodego Johnnego Deepa i Brada Pitta (nie, to źle zabrzmiało, przecież oni są niezastąpieni 😉 ). Wynika to z tego, że bardzo lubię, otaczać się rzeczami, które pomimo tego, że są ładne, to jeszcze pomagają mi się zorganizować. Nad moim biurkiem wisi już jedna tablica inspiracji. Wykonałam ją z siatki zbrojeniowej (tutaj znajdziecie więcej informacji: MOJA TABLICA INSPIRACJI Z SIATKI ZBROJENIOWEJ). Jako, że tego typu rzeczy nigdy nie jest za wiele, postanowiłam stworzyć jeszcze jeszcze coś. Tablica korkowa DIY jest bardzo prosta w wykonaniu, a jej stworzenie nie zajmie Wam więcej niż kilkadziesiąt minut. Dużym plusem jest możliwość dostosowania jej do kolorystyki i stylistyki wnętrza (wystarczy odpowiednio dobrać farbę i materiał). Chcecie dowiedzieć się jak ją wykonać?

Do spersonalizowania tablicy korkowej będziemy potrzebować:

  • zwykłej tablicy korkowej (moja ma wymiary 60x40cm)
  • kawałka materiału (o wymiarach zbliżonych do wymiarów tablicy)
  • farby w sprayu
  • pinezek
  • nożyczek, nożyka, niepotrzebnych gazet

tablica korkowa diy

Pierwszym krokiem jest docięcie tkaniny do odpowiedniego rozmiaru. Powinna być ona o 1cm szersza i dłuższa niż obszar tablicy, który jest pokryty korkiem. Wybrałam materiał w czarno – biały zygzak, co Was chyba zbytnio nie dziwi… Po dopasowaniu wymiarów materiału, należy go wyprasować. Będzie nam potrzebny później.

tablica korkowa diy

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić jest pokrycie farbą w sprayu ramy tablicy oraz pinezek. Nie musimy przejmować się tym, że farba zbrudzi korek, bo ten i tak ostatecznie nie będzie widoczny. Najlepiej wykonać tę czynność na dworze, w piwnicy lub garażu. Oczywiście można to zrobić w warunkach domowych. Trzeba jednak pamiętać, że zapach farby jest dość intensywny, dlatego nie możemy zapomnieć o przewietrzeniu pomieszczenia. Należy także ochronić podłogę przed zabrudzeniem. Przydadzą się w tym celu np. stare gazety. Powinniśmy rozłożyć je na dość dużej powierzchni (nie tylko pod samą tablicą).

tablica korkowa diy

Gdy farba wyschnie, wkładamy tkaninę pod drewnianą ramę. W tym celu idealnie sprawdzi się mały nożyk. Polecam przypiąć pinezkami materiał przy krawędziach. Nie będzie on przyklejony, dlatego pinezki umieszczone wzdłuż drewnianej ramy, zapobiegną jego przesuwaniu.

tablica korkowa diy

Do przymocowania materiału użyłam dziesięciu pinezek. Baza tablicy jest już gotowa. Teraz wystarczy ją tylko odpowiednio uzupełnić.

tablica korkowa diy

Przy pomocy pinezek przyczepiamy do niej inspiracje, kalendarze i inne rzeczy, o których chcemy zawsze pamiętać.

tablica korkowa diy

Mogą być to motywujące cytaty…

tablica korkowa diy

Lub sentencje, które są zawsze aktualne.

tablica korkowa diy

Na mojej tablicy znalazło się miejsce na kalendarz miesięczny (do pobrania TUTAJ), szkice i informacje, które lubię mieć pod ręką.

tablica korkowa diy

POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączysz do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do pobrania.

tablica korkowa diy

Jak podoba Wam się tablica korkowa DIY w nowym wydaniu? Czy nad Waszym biurkiem wisi tablica inspiracji?

16 thoughts on “Tablica korkowa w nowym wydaniu

  1. Świetnie, że pokazałaś metamorfozę tablicy korkowej, bo to chyba najczęściej wieszany przedmiot nad biurkiem. Takie szybkie DIY, która nie wymaga specjalnych narzędzi zapewne sprawi, że w niejednym domu tablica korkowa będzie ładnym elementem dekoracyjnym.

    1. Malowane też są super! Długo zastanawiałam się, jak ją odświeżyć, ostatecznie zdecydowałam się jednak na materiał 🙂 Masz może jakieś zdjęcia?

  2. Mogłabys podpowiedziec jakiej jakosci jest ta tkanina? Boje sie, ze przez zwykla 135g/m2 bedzie przebijal korek na bialych elementach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *