REMONTOWNIK DO DRUKU, CZYLI PLANUJEMY ZAKUPY I WYDATKI

remontownik

Remont wiąże się z dużymi kosztami i sporymi wydatkami (wiem co mówię 😉 ). Prawdą jest to, że zanim do niego przystąpimy, bardzo trudno jest oszacować ile pieniędzy będziemy potrzebować, by go przeprowadzić. Pomimo tego, nie warto się poddawać. Polecam spróbować, chociaż orientacyjnie, obliczyć koszty jakie będziemy musieli ponieść, chcąc całkowicie zmienić wygląd mieszkania. Oczywiście, budżet nie musi być zaplanowany co do złotówki (to raczej niemożliwe), ale powinien uświadomić nam, na jakiej wielkości wydatek musimy się przygotować.

Pisząc „remontowe wydatki”, nie chodzi mi tu tylko o meble, sprzęty i tekstylia. Jeśli czeka Was generalny remont, musicie uwzględnić w remontowym kosztorysie także materiały budowlane, takie jak kleje, gładzie, grunty, cement, wylewki itd. Nie jestem jakimś remontowym znawcą, ale wiem, ile razy odwiedziliśmy markety budowlane. To ile worków wnieśliśmy na szóste piętro, to tylko my wiemy (no dobra, na szczęście w bloku są dwie windy).

W zależności od stopnia zaawansowania remontu, materiały budowlane mogą kosztować, nawet tyle ile wyposażenie mieszkania (meble, sprzęty). Nie możemy też zapomnieć o doliczeniu kosztów związanych z wynajęciem ekipy budowlanej (jeśli się na to zdecydujemy) oraz o innych „drobnych” rzeczach, o których bardzo często nie myślimy (syfony, gniazdka, fugi, klamki, krany, listwy przypodłogowe itd.) . To ostatecznej kwoty, która otrzymaliśmy planując budżet, należy doliczyć około 10 procent całości (a czasem nawet i więcej).

Poniżej możecie pobrać remontową listę zakupów, która pozwoli podsumować wydatki i zaplanować remontowy budżet. Jestem pewna, że pozwoli to orientacyjnie obliczyć koszty i odpowiednio przygotować zawartość portfela. Remontownik został podzielony na kilka części. Można do niego wpisać rodzaj pomieszczenia, powierzchnię, narysować rzut, wypisać rzeczy, które należy zrobić. Nie mogło zabraknąć też miejsca na określenie kosztów, ilości oraz daty transportu, z rozróżnieniem na materiały budowlane i meble.

Może Waszych znajomych lub rodzinę czeka remont? Podzielcie się z nimi remontownikiem, udostępniając go na Facebooku! 

remontownik

POBIERZ REMONTOWNIK

Kilka informacji technicznych:

  • Remontownik zapisany jest w formacie A4. Można wydrukować go także większy lub mniejszy, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
  • Nie zmieniam kolorów i wzorów na życzenie, więc proszę nie piszcie do mnie w tej sprawie. Czekam jednak na Wasze sugestie, co do innej kolorystyki i tematyki. Wezmę je pod uwagę tworząc kolejny wpis tego typu.
  • Wszystkie pliki, które udostępniam na stronie są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego
  • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z przygotowaną przeze mnie listą, koniecznie dodajcie hasztag #archistacja, bym mogła je odnaleźć.

POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączysz do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do wydruku 🙂

Macie za sobą już generalny remont? A może to dopiero przed Wami? Macie jakieś remontowe wskazówki? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *