CO WŁOŻYĆ DO RAMEK, CZYLI POMYSŁY NA GALERIĘ ŚCIENNĄ

co włożyć do ramekCo włożyć do ramek?

Ozdabianie ścian ramkami stało się ostatnio bardzo popularne. Galerie ścienne, choć powszechne, mogą być przeróżne. U niektórych będą składać się z kilku elementów, u innych zajmą całą ścianę. Również ich myśl przewodnia, tematyka i estetyka zależeć będzie od upodobań właścicieli. Ja sama uwielbiam tego typu dekoracje, bo mogę je w stu procentach spersonalizować, decydując o tym, jakie ramki wybiorę, jak je ułożę i oczywiście, co w nich umieszczę. Warto, by galeria ścienna posiadała motyw przewodni i była podporządkowana konkretnej tematyce. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu i sprawimy, że całość będzie wyglądać spójnie. Wybór może okazać się trudny, dlatego postanowiłam podzielić się z Wami pomysłami na to, co włożyć do ramek 🙂

ZDJĘCIA Z WYJAZDÓW


Dla osób, które lubią podróżować, idealnym wypełnieniem ramek będą zdjęcia z wyjazdów. Zawieszone na ścianie, przywołają miłe wspomnienia i wspaniałe widoki.

co włożyć do ramek

Dobrym pomysłem jest urozmaicenie galerii mapami miejsc, do których nawiązują zdjęcia. Mapę w wybranym stylu z dowolnego miejsca, możecie stworzyć sami! Posłuży Wam w tym celu narzędzie Snazzy Maps. Więcej na ten temat przeczytacie u Pauli z One Little Smile o TUTAJ.

GEOMETRYCZNE WZORY W KOLORYSTYCE WNĘTRZA


Geometryczne wzory bardzo ładnie prezentują się w ramkach. Zwracają uwagę i ożywiają monotonne wnętrze. Grafiki te mogą pojawić się tylko w kilku ramkach lub wypełnić wszystkie, tworząc geometryczną galerię.

co włożyć do ramek

Na blogu pojawiło się już sporo grafik do pobrania w geometryczne wzory. Większość czarno-białych grafik, widocznych powyżej, znajdziecie TUTAJ.

PLAKATY I GRAFIKI


Najlepiej utrzymane w podobnej kolorystyce i stylistyce, z nawiązującymi do siebie motywami. Poniżej możecie zobaczyć tropikalną galerię, w kolorze zielono-żółto-szarym. Pomimo tego, że plakaty przestawiają różne rzeczy, razem tworzą spójną całość.

co włożyć do ramek

Plakaty z powyższych ramek możecie pobrać tutaj: TROPIKALNE, GEOMETRYCZNE, Z NAPISAMI.

GALERIA RODZINNA


A w niej ulubione zdjęcia i plakaty z motywem domu. Połączenie cytatów oraz rodzinnych fotografii nie może się nie udać. Taką galerię możecie zawiesić w sypialni, salonie, a nawet w przedpokoju. Wszystko zależy od Was.

co włożyć do ramek

Plakaty z motywem domu do pobrania TUTAJ.

PLAKATY Z CYTATAMI I MOTYWUJĄCYMI HASŁAMI


Tego typu plakaty idealnie sprawdzą się w biurze lub pracowni. Śmieszne hasła rozluźnią atmosferę, a motywujące sentencje pomogą zmierzyć się z obowiązkami.

co włożyć do ramek

Plakaty z powyższej galerii znajdziecie tutaj: KLIK KLIK KLIK.

NIC 😉 CZYLI PUSTE RAMKI NA TLE CIEKAWEJ ŚCIANY


Czasem wystarczą tylko stylizowane ramki, zawieszone na ciekawym tle, by otrzymać galerię z prawdziwego zdarzenia. Jeśli chcecie możecie wypełnić tylko niektóre ramki, a pozostałe zostawić puste. Zachęcam do eksperymentowania i szukania idealnego rozwiązania.

co włożyć do ramek

Jeśli nie macie pomysłu na to, co włożyć do ramek, możecie zostawić je puste. Jest tylko jeden warunek, same ramki muszą być ciekawe i niebanalne. 

RYSUNKI DZIECIĘCE I NIE TYLKO DZIECIĘCE


W ramkach można także umieścić szkice (nie tylko dziecięce) o konkretnej tematyce. Może być to architektura, natura czy ludzie, to już zależy od Was. Oczywiście, możemy też urozmaicić galerię dziecięcymi rysunkami. Jestem pewna, że mały artysta będzie zachwycony.

co włożyć do ramek

W powyższych ramkach znajdują się moje rysunki sprzed kilku lat. Uwielbiałam plenery i architektoniczne detale. Kto wie, może znów do tego wrócę?

SUSZONE ROŚLINY I LIŚCIE


Kolejną propozycją są zasuszone liście i kwiaty, przyklejone na szary papier i włożone do ramki. Wyglądają interesująco i oryginalnie. Jeśli lubicie florystyczne motywy, musicie skorzystać z tego pomysłu!

co włożyć do ramek

O tym, jak samodzielnie wykonać roślinne obrazy pisałam TUTAJ.

GALERIA TEMATYCZNA


Doskonale sprawdzi się w pokoju nastolatka, który ma swoje upodobania i hobby. Dobrym przykładem może być galeria samochodów czy motorów. W pokoju nastolatki interesującej się modą, możecie wspólnie stworzyć galerię, która trafi w jej zainteresowania.

co włożyć do ramek

Bardzo dobrym pomysłem jest również zaaranżowanie mini galerii w pokoju dziecięcym. Warto wykorzystać w tym celu kolorowe, proste ramki oraz plakaty ze zwierzaczkami czy dziecięcymi motywami, ale to już temat na osobny artykuł 😉

To już wszystkie propozycje, jakie przygotowałam. Mam nadzieję, że zainspirują Was do kreatywnego ozdabiania ścian i personalizowania przestrzeni mieszkalnej. Może chcecie dodać coś od siebie? Co włożyć do ramek? Czekam na Wasze pomysły w komentarzach! 🙂

4 thoughts on “CO WŁOŻYĆ DO RAMEK, CZYLI POMYSŁY NA GALERIĘ ŚCIENNĄ

  1. Ale się wstrzeliłaś z tematem w moje potrzeby! Siadam do przeglądu zdjęć rodzinnych i tworzenia galerii w salonie w wersji dom&rodzina:) Rysunki genialne!!! Zdolniacha z Ciebie:)

  2. Super, że zrobiłaś takie obszerne zestawienie 🙂 Ja ostatnio dekorowałam jedną ze ścian, między innymi, niektórymi z Twoich grafik 🙂 Jeszcze czeka mnie kilka innych ścian do zagospodarowania i mam za dużo pomysłów 😀 Dziękuję za inspiracje i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *