POKÓJ WIELOFUNKCYJNY PO METAMORFOZIE #18

Jakiś czas temu, zgłosiła się do mnie Weronika, która poprosiła o pomoc w aranżacji pomieszczenia, które jest sypialnią, salonem, gabinetem i garderobą dwójki młodych osób. Bez dłuższego zastanowienia postanowiłam, że pomogę jej urządzić mały pokój dzienny. Zaproponowałam ekonomiczne, funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie. Zmiany zostały już wprowadzone w życie, więc chciałabym Wam dziś pokazać jak pokój wygląda po metamorfozie. Zanim jednak zobaczycie efekt naszych zmagań, poniżej znajdziecie kilka zdjęć sprzed przemiany. Jak widzicie pokój był mało nowoczesny i trochę smutny. Zmienił się nie do poznania! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o założeniach i potrzebach jego mieszkańców, zostawiam link do artykułu z cyklu Stacja Metamorfoza:

ZOBACZ PROJEKT

 

mały pokój dzienny

mały pokój dzienny

mały pokój dzienny

mały pokój dzienny

Poniżej znajdziecie kilka wizualizacji, które wykonałam na potrzeby projektu. Pokój miał być nowoczesny, jasny i funkcjonalny. Czy te założenia udało się wprowadzić w życie?

mały pokój dzienny

Weronika skorzystała z moich wskazówek, trochę modyfikując proponowane rozwiązania. Najważniejsze jest to, że charakter i styl, który zaproponowałam, pozostał niezmieniony. Kolorem przewodnim jest turkus, a baza oczywiście – neutralna i stonowana. Pokój jest funkcjonalny i dobrze rozplanowany. Wiecie, że pomieszczenie to ma jedynie 12m2?

mały pokój dzienny

Pod telewizorem stoi biała szafka, obok białe biurko i regał. Jasne meble są nowoczesne i nie przytłaczają.

mały pokój dzienny

Na ścianie nad kanapą pojawiły się duże ramki. Moja Czytelniczka włożyła do nich plakaty, które pobrała z tego artykułu. Stanowią one tło, na którym przyklejone zostały wspólne zdjęcia. To świetny pomysł na wykorzystanie geometrycznych grafik.

mały pokój dzienny

Za zasłoną kryje się spora szafa. To dużo tańsze rozwiązanie niż kupno drzwi przesuwnych. Zasłona dodatkowo sprawia, że wnętrze jest „miękkie” i przytulne.

mały pokój dzienny

Na kanapie znalazło się miejsce na ozdobne poduszki (jakże mogło być inaczej!). Dopełniają one całą aranżację i są wygodnym podparciem 😉

mały pokój dzienny

Spory, dwupoziomowy stolik jest dobrym rozwiązaniem w małych wnętrzach. W czasie wizyty znajomych można wykorzystać niższy poziom na ustawienie dodatkowych szklanek, kieliszków czy talerzy.

mały pokój dzienny

Dekoracyjne cotton balls (utrzymane w kolorze przewodnim) i inne dodatki ocieplają wnętrze i sprawiają, że jest dopracowane w najmniejszym szczególe.

mały pokój dzienny

Dywan w nowoczesny wzór, pasuje stylistycznie i kolorystycznie do całości.

mały pokój dzienny

Zieleń jest naturalną ozdobą, która ożywia wnętrze. Warto zadbać o jej obecność w każdym pomieszczeniu.

mały pokój dzienny

Myślę, że Weronika poradziła sobie świetnie ze wprowadzeniem zmian. Jeśli również tak uważacie, zostawcie jej kilka miłych słów w komentarzu 🙂 Co myślicie o jej nowym pokoju?

6 thoughts on “POKÓJ WIELOFUNKCYJNY PO METAMORFOZIE #18

  1. Piękna metamorfoza. Zastanawiam się czy nie będzie się do szafy kurzyło jak jest tylko zasłonka? Na czym została ona zawieszona i z jakiego jest materiału?

    1. Spokojnie nic sie nie kurzy, zostala ona powieszona na karmiszu przymocowany on kest do sufitu, a zaslana jest z Ikei tkanina jest grubsza i delikatna w dotyku wybieralam ja na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *