PROJEKT POKOJU DZIEWCZYNKI

Bardzo lubię projektować pokoje dziecięce, o czym mieliście już przyjemność nie raz się przekonać. Czasem trafiają mi się dość wymagające mamy, z gotowym pomysłem na dziecięcą przestrzeń, okrojonym budżetem oraz pokojem w kształcie wagonu. Innym razem, mogę zaproponować więcej od siebie, a dzięki dobrym proporcjom pomieszczenia, mam trochę większą swobodę. Oba przypadki są wymagające, ale każdy, pod innym względem.

Dziś pokażę Wam projekt, kwalifikujący się raczej do tej drugiej grupy, mogłam w nim bowiem trochę poszaleć 🙂 Zobaczycie pokój dziewczynki, którego wizualizacje stworzyłam na zamówienie pani Moniki. Jest trochę różu, ale nie za dużo oraz kilka całkiem fajnych elementów 🙂

Pewnie jesteście ciekawi jak pokój wygląda obecnie. Już pokazuję. Jest pusty i pełni funkcję składzika. Pani Monika chce urządzić w nim pokój córeczki. Pomieszczenie ma wymiary 3x4m, co daje spore pole do popisu. Ma dobre proporcje i jest ustawny.

pokój dziewczynki
pokój dziewczynki
pokój dziewczynki

Pani Monika dała mi kilka wskazówek, które wzięłam pod uwagę przy projekcie pokoju jej córki:

 • pokój powinien być dostosowany do potrzeb kilkulatki
 • powinien być dziewczęcy, ale nie intensywnie różowy
 • ogrzewanie jest podłogowe – brak kaloryfera
 • warto wykorzystać białą szafę i komodę, która stoi w innym pomieszczeniu

Pokój jest dość jasny, a dzięki odpowiednio dobranym kolorom – również delikatny i dziewczęcy. Postawiłam na jasny róż, miętę i żeby nie było tak nudno, wprowadziłam także intensywny żółty kolor, który zdecydowanie ożywił projektowaną przestrzeń. W pokoju pojawiło się łóżko z barierką, nad którym zawisły dziecięce plakaty. Trzy punkty świetle zostały ozdobione żyrandolami w formie origami (może kupić je w sieci lub stworzyć samodzielnie! – INSTRUKCJA).

pokój dziewczynki

W oknie zawisły miętowe długie zasłony oraz transparentna roleta rzymska, która pełni funkcję firanki. Pod oknem stanął wszystkim dobrze znany regał Kallax, w którym można pochować zabawki, gry i książki.

pokój dziewczynki

Przy jednej ze ścian stanęła biała szafa, a obok niej przewidziałam kącik artystyczny. Część ściany została pomalowana farbą tablicową, dzięki czemu dziewczynka będzie mogła po niej rysować. Nie zabrakło też stoliczka i krzesełka oraz organizera na przybory. Kolory czarny i jasnoróżowy oddzielone zostały od siebie półką, na której można ustawić zabawki, książki czy plakaty.

pokój dziewczynki

Ściana z drzwiami została ozdobiona naklejkami w kształcie trójkątów w kolorze żółtym i czarnym (do kupienia TUTAJ). Największą atrakcją jest chyba huśtawka, przymocowana do sufitu. Obok niej stoi komoda na ubranka i inne rzeczy. W rogu pokoju wiszą tiulowe pompony.

pokój dziewczynki

A tak pokój dziewczynki prezentuje się w rzucie z góry. Podział na funkcje został zachowany, kolorystyka jest spójna, a dziewczynka? Mam nadzieję, że będzie zadowolona 🙂

pokój dziewczynki

Jak podoba Wam się pokój dziewczynki, który zaprojektowałam? Lubicie takie połączenia kolorystyczne? 🙂

6 thoughts on “PROJEKT POKOJU DZIEWCZYNKI

 1. Pokój sliczniutki!! Właśnie jestem na etapie robienia pokoju swojej 9letniej córki i barwy Pani mnie zainspirowaly ☺ Czy mogłabym prosic o informacje jakich kolorow farb Pani użyła w tym pokoiku ??

  1. Dziękuję bardzo 🙂
   Farby, które zostały użyte w projekcie to odporny popielaty i czysty róż z serii Dulux EasyCare. Myślę, że „na żywo” również będą się razem pięknie prezentować 🙂

 2. Witam, moze Pani zdradzic skad zaslony? Bardzo mi sie podobaja, szukam ale nigdzie nie moge znaleźć 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *