WINIETKI I PREZENTY DLA GOŚCI – TROCHĘ BARDZIEJ ORYGINALNIE

Coraz częściej, na wszelkiego rodzaju przyjęciach, spotykamy winietki, które mają wskazywać miejsce dla każdego gościa. Obok nich, znajdujemy też prezenty, które wręcza się w podziękowaniu za przybycie i dobrą zabawę. Najczęściej stosuje się winietki w formie malutkich karteczek, z imieniem i nazwiskiem gościa, a w ramach prezentu, wręcza się cukierki w ładnym pudełeczku. Ten mały gest sprawia, że uczestnicy zabawy czują się docenieni, więc myślę, że to całkiem miły zwyczaj.

Co zrobić w sytuacji, w której chcemy być trochę bardziej oryginalni i przygotować coś specjalnego? Jeśli zadajecie sobie to pytanie, mam dla Was kilka ciekawych propozycji, które możecie wykorzystać planując wesele, komunię, chrzest czy inne przyjęcie. Pokażę Wam również, jakie prezenty dla gości wybrałam, organizując własne wesele. Zostańcie więc ze mną! 🙂

prezenty dla gości

MOJE WINIETKI I PREZENTY DLA GOŚCI W JEDNYM

Moim założeniem było stworzenie winietek nieszablonowych, w przygotowanie których, będę mogła włożyć serce, tak by nie zawieść rodziny i przyjaciół 😉 Zrezygnowałam z etykietek papierowych i szukając pomysłu na inną formę podziękowania, pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć winietki i prezenty dla gości w jednym. Jako, że chciałam, by drewno było jednym z głównych akcentów Naszego wesela, stwierdziłam, że dobrym pomysłem będą winietki w formie plasterków drewna.

prezenty dla gości

Istnieje możliwość ich kupna, już z gotowym grawerem. Cena jednego plasterka wynosi ok 6zł. Ja stwierdziłam, że to byłoby zbyt proste i podjęłam się samodzielnie naniesienia napisów na drewno (polecam wykorzystać w tym celu zwykłą kalkę).

prezenty dla gości

Zamówiłam na aukcji internetowej wyszlifowane plastry drewna o średnicy 10-12cm (ok 2zł/szt). Na każdym z nich napisałam imię i nazwisko gościa, a także Nasze imiona, datę ślubu i krótkie podziękowanie (świetnie sprawdziły się w tym celu długopisy żelowe, ale najpierw kalka). Całość przewiązałam cienką tasiemką, a pod nią włożyłam malutką gałązkę sztucznego bukszpanu.

prezenty dla gości

Winietki na stołach prezentowały się bardzo ładnie. Goście wiedzieli gdzie mają usiąść, a dodatkowo zabrali ze sobą do domu spersonalizowaną podkładkę pod kubek 😉

Jeśli chcecie zabezpieczyć napisy, wystarczy nałożyć warstwę lakieru na drewienko.

prezenty dla gości

INNE POMYSŁY NA ORYGINALNE PREZENTY DLA GOŚCI

prezenty dla gości

Mini sukulenty

Wyglądają uroczo i dodatkowo są cudowną dekoracją stołu. Wybierając prezenty dla gości, zastanawiałam się nad ich kupnem. Aby roślina stała się także winietką, do ziemi wystarczy wbić karteczkę z imieniem i nazwiskiem, umieszczoną na wykałaczce.


prezenty dla gości

Bańki mydlane

Każdy lubi bańki mydlane, bez względu na wiek (czasem myślę, że nawet dorośli bardziej niż dzieci 😉 ). Goście mogliby wykorzystać otrzymane prezenty, na przykład w trakcie pierwszego tańca Pary Młodej. Świetna zabawa i efekty specjalne gwarantowane!


prezenty dla gości

Herbata w probówce lub małej butelce

Ten pomysł bardzo mi się podoba, po pierwsze dlatego, że chyba każdy lubi się napić dobrej herbaty, a po drugie, opakowanie jest mega oryginalne! Wystarczy odpowiednio ozdobić i spersonalizować buteleczkę, poprzez dodatnie weselnej karteczki.


prezenty dla gości

Domowy dżemik

Z domowego dżemiku chyba każdy się ucieszy. Szczególnie, jeśli będzie wykonany przez babcię Krysię, która zna się na rzeczy 😉 Warto nakleić spersonalizowaną etykietę oraz ładnie go „oprawić” (np. nałożyć na nakrętkę kawałek juty lub innego materiału i przewiązać sznurkiem).


prezenty dla gości

Buteleczka z alkoholem

Oczywiście taka ze specjalną etykietą. Można kupić miniaturki alkoholu w sklepie i w miejsce oryginalnej etykietki, wkleić przygotowaną przez nas karteczkę. Im większa różnorodność smaków, tym lepiej i bardziej kolorowo!

Możecie też pomyśleć o przygotowaniu prezentu, związanego z Waszymi zainteresowaniami lub nazwiskiem. Wszelkie kreatywne formy działalności, są zawsze mile widziane!

A Wy chcielibyście coś dodać do mojej listy? Która propozycja podoba Wam się najbardziej? 🙂

2 thoughts on “WINIETKI I PREZENTY DLA GOŚCI – TROCHĘ BARDZIEJ ORYGINALNIE

    1. Widzisz! Byłam pewna, że napisałam o tym w artykule, ale jednak nie, już uzupełniam. Wspomagałam się czymś w rodzaju kalki i potem poprawiałam napis ręcznie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *