LITERY Z KORKÓW DIY

Wakacje to gorący okres, nie tylko pod względem temperaturowym. Domy przyjęć przechodzą oblężenie, fryzjerki i makijażystki mają ręce pełne roboty, a kwiaciarnie – o wiele większy utarg, niż w pozostałych okresach w roku. Wszystko dlatego, że w letnich miesiącach, organizowanych jest wiele ślubów i wesel. Ja Ten Dzień mam już za sobą (od ponad dwóch miesięcy jestem pełnoprawną żoną 😀 ).

Zaplanowanie wesela i zebranie wszystkiego „do kupy” zajęło nam relatywnie niewiele czasu, pomimo tego, że większość dekoracji wykonałam samodzielnie. Na blogu znajdziecie już kilka weselnych artykułów (przede wszystkim w dziale DIY m.in. zaproszenia, winietki, księga gości). Dzisiaj przyszła pora na kolejny wpis z tej serii. Pokażę Wam jak szybko, tanio i z pomysłem wykonać litery, które będą ozdobą sali weselnej.

Dość długo zastanawiałam się jak mogę je stworzyć, aż w końcu uznałam, że zrobię je z…korków po winie. Mówię całkiem serio! Żałuję tylko tego, że….tak późno się zorientowałam i korki musiałam kupić na aukcji internetowej. Jeśli do Waszego ślubu jest jeszcze daleko, zaangażujcie w ich zbieranie rodzinę i znajomych. To będzie super pamiątka i najważniejsza dekoracja na Waszym weselu. Nie ukrywam jednak, że jest ich potrzebnych dość sporo, więc niewykluczone będzie zorganizowanie kilku spotkań, podczas których zbierzecie „materiał na weselne DIY” 😉

By wykonać litery z korków będziemy potrzebować:

  • korków do wina (do kupienia na aukcjach internetowych w cenie ok 16zł za 100szt)
  • kleju (ja użyłam kleju uniwersalnego, tego rodzaju: KLIK)
  • kartek i czegoś do pisania
litery z korków

Zaczynamy od narysowania obrysu litery na kartce (można też go wydrukować). Ważne, by odpowiadał on wielkością literce, którą chcemy otrzymać. Następnie, korki ustawiamy obok siebie po obrysie i sklejamy przy użyciu kleju uniwersalnego, .

Uwaga! Do łączenia ze sobą korków, nie sprawdził się u mnie klej na gorąco. Słabo zespolił się on z powierzchnią i po wyschnięciu, konstrukcja się rozpadała. 

litery z korków

I to w zasadzie wszystko! Pierwsza literka jest gotowa. Pamiętajcie, by zadbać o to, by można ją było postawić (kilka dolnych korków powinno być ułożonych poziomo). Na literkę „J” o wysokości ok 26cm, użyłam ok 60-70 sztuk, ale to oczywiście wszystko „zależy”.

litery z korków

Tak prezentują się literki, które zdobiły jeden ze stołów na moim weselu. W połączeniu z drewnem, bordo, różem i zielenią, prezentowały się bardzo ładnie i oryginalnie. Można także pomalować utworzone literki na dowolny kolor, pasujący do oprawy uroczystości. Użyjcie w tym celu np. farby akrylowej.

litery z korków
litery z korków
litery z korków
litery z korków

Myślę, że takie literki to świetne zastępstwo popularnych liter ze sklejki. To bardzo proste, szybkie, niedrogie i oryginalne rozwiązanie. Oprócz inicjałów możecie też ułożyć inne napisy np. LOVE czy BAR i ozdobić nimi salę weselną. Myślę, że taka dekoracja, doskonale sprawdzi się przede wszystkim na weselach w stylu rustykalnym i eko 🙂

2 thoughts on “LITERY Z KORKÓW DIY

  1. Witaj, czy masz może zdjęcia jak wyglądała Twoja sala weselna? Twoje kolory przewodnie są tymi, które i ja wybrałam. Ale nie wiem jak je połączyć na biało-szarej sali weselnej. 🙁

    1. Hej, była właśnie biało szara 😉
      Nie przejmowałam się tym jakoś za bardzo, bo biel i szarość to dobra baza do wielu aranżacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *