LITERKI NA ŚCIANĘ DO POKOJU DZIECKA DIY

Coraz częściej widzimy pięknie urządzone przestrzenie dziecięce, rodem z Pinteresta. Każda mama chce, by pokój jej pociechy był funkcjonalny, ładny i nie bójmy się tego słowa – modny. I nic w tym złego! Rodzice pragną stworzyć swojemu dziecku najpiękniejszy pokoik, w którym będzie mogło się rozwijać, bawić i z przyjemnością przebywać.

Jedną z bardziej popularnych dekoracji są literki na ścianę. Spotykamy takie wykonane z drewna, bawełny, czasem też w formie naklejek. Są one fajnym dodatkiem, który dziecięcy pokoik zdecydowanie personalizuje i sprawia, że od razu wiadomo kto w nim rządzi 😉 Na moim blogu staram się prezentować, jak takie modne dekoracje wykonać samodzielnie. Nie inaczej jest tym razem. Pokażę Wam dziś jak krok po kroku stworzyć literki na ścianę do pokoju dziecka. Sposób jest naprawdę prosty i jestem pewna, że KAŻDY sobie z tym poradzi. To jak zaczynamy? 🙂

By wykonać literki na ścianę, będziemy potrzebować:

 • materiałów bawełnianych w dowolne wzory
 • tekturki lub kartonu
 • tasiemek
 • waty
 • bloku technicznego
 • nożyczek
 • nożyka
 • linijki
 • czegoś do pisania
 • mocnego kleju w sztyfcie, takiego typu Magic lub kleju na gorąco
 • szablonów literek

Tutaj możecie pobrać szablony, które dla Was przygotowałam: CHCĘ POBRAĆ SZABLONY

Nie chcę więc słyszeć marudzenia 😉

literki na ścianę

Zaczynamy od wydrukowania szablonu na kartce z bloku technicznego. Kładziemy go na tekturce i nożykiem zaznaczamy wierzchołki figury (tak aby zostawić ślad na tekturce). W tym celu można też użyć kalki. W literkach tj. „O” czy „S”, robimy po prostu dziurki co fragment, tak aby później bez problemu, połączyć je na kształt literki.

literki na ścianę

Następnie, łączymy ze sobą kropeczki, które przed chwilą zrobiliśmy nożykiem. Najlepiej użyć w tym celu ołówka i linijki (tak by uzyskać ładny kształt).

literki na ścianę

Kolejnym krokiem jest wycięcie literki po narysowanym obrysie. Dobrze sprawdzą się ostre nożyczki, które poradzą sobie z grubą tekturką.

literki na ścianę

W trudniej dostępnych miejscach można pomóc sobie nożykiem.

literki na ścianę

Kolejno, do literki przyklejamy fragmenty waty. W tym celu używamy mocnego kleju w sztyfcie, kleju typu Magic lub takiego na gorąco. Każdy fragment literki powinien być nią pokryty.

literki na ścianę

Z bawełnianej tkaniny, wycinamy prostokąt i obrysowujemy literkę, zostawiając około 2-centymetrowy zapas.

literki na ścianę

Następnie, materiał i literkę odwracamy w taki sposób, by widoczna była ich tylna część. Materiał nacinamy w kilku miejscach (najczęściej będą to wierzchołki), tak by utworzyć kilka/kilkanaście zakładek.

literki na ścianę

Kolejne fragmenty materiału, przyklejamy do tylnej części literki (delikatnie je naciągając). Można użyć w tym celu ponownie mocnego kleju w sztyfcie, kleju typu Magic lub takiego na gorąco (ten ostatni jest najmocniejszy, ale też używając go, trzeba najbardziej uważać, by się nie poparzyć).

literki na ścianę

Literki bardziej skomplikowane tj. jak np. „S” wykonuje się analogicznie. W ostatnim etapie jednak, materiał należy naciąć w większej ilości miejsc, by ładnie się układał.

literki na ścianę

Na końcu, mocujemy dwa kawałki tasiemki z tylnej strony literki. By estetycznie ją wykończyć, użyjemy szablonu literki, który na początku wydrukowaliśmy. Wycinamy kształt literki po obrysie i przyklejamy z tyłu, stworzonej przez nas literki.

literki na ścianę

Tak prezentuje się imię dziecka z literek, zawieszonych na ścianie. Ich kolorystyka zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! To Ty wybierasz tkaniny oraz tasiemki, których użyjesz do stworzenia tej dekoracji. Możesz dopasować je do stylistyki pokoju oraz upodobań dziecka (lub Twoich, jeśli Twoja pociecha nie potrafi Ci jeszcze tego powiedzieć 😉 )

literki na ścianę

Takie literki na ścianę można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka, na samoprzylepnych haczykach, których nie będzie widać. Plusem jest to, że w każdej chwili bezinwazyjnie je odkleisz.

literki na ścianę

Jeśli podobają Ci się plakaty, które widzisz na powyższym zdjęciu, możesz je kupić w moim sklepie. Doskonale wkomponują się one w literkową aranżację 😉

literki na ścianę

W ofercie sklepu mam też maskotki – flaminga i jednorożca i duuuuużo innych wzorów, więc jestem pewna, że znajdziesz coś, co zachwyci Twoją pociechę.

literki na ścianę

CHCĘ ODWIEDZIĆ SKLEP!

literki na ścianę
literki na ścianę

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię i przekonałam, że w prosty sposób możesz wykonać piękne dekoracje do pokoju Twojego dziecka. Literki na ścianę to świetny pomysł na zaaranżowanie miejsca nad łóżeczkiem lub w strefie zabawy. Co sądzisz o tego typu ozdobach? Jak podoba Ci się mój pomysł na wykonanie literek? 🙂

2 thoughts on “LITERKI NA ŚCIANĘ DO POKOJU DZIECKA DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *