WESELNY WIANEK NA DRZWI DIY

Nie skłamię pisząc, że każda Panna Młoda chce, by jej wesele było niezapomniane i wyjątkowe. Wraz z przyszłym mężem stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik, by zarówno wszyscy goście, jak i oni sami dobrze się bawili i miło wspominali ten szczególny dzień. Jednym z głównym elementów każdego wesela jest dekoracja, zarówno sali weselnej, kościoła jak i domów Państwa Młodych.

Pokaże Ci dziś jak wykonać ozdobę, którą możesz wykorzystać we wszystkich wspomnianych przed chwilą miejscach. To weselny wianek na drzwi DIY, z którego wykonaniem na pewno sobie poradzisz. Oczywiście, możesz go także, tak po prostu zawiesić na drzwi w swoim domu, nie musisz czekać na żadną szczególną okazję 😉

By wykonać wianek na drzwi, będziemy potrzebować:

  • wianka wiklinowego (ja wybrałam taki o średnicy 45 cm)
  • sztucznych kwiatów i liści
  • tasiemek
  • kombinerek lub nożyczek do metalu
  • zwykłych nożyczek
wianek na drzwi

Najpierw, skracamy trochę łodygi kwiatów, ale tak, by można było je zahaczyć o wiklinę. Używamy w tym celu kombinerek lub nożyczek do metalu. Ja zdecydowałam się bordowo – różowe kwiaty, bo takie były kolory przewodnie mojego wesela. Możesz je w pełni dopasować do własnych preferencji i gustu.

wianek na drzwi

Kolejno, wplatamy sztuczne kwiaty pomiędzy wiklinę, w miarę równomiernie. W zależności od tego ile kwiatów przygotowaliśmy, możemy pokryć nimi cały wianek lub tylko jego część.

wianek na drzwi

Ja wybrałam tę drugą opcję, ale postanowiłam dość gęsto ułożyć kwiaty, tak by wiklina była praktycznie niewidoczna. Gdy już wszystkie kwiaty będą na swoim miejscu, przystępujemy do udekorowania wianka listkami (moje to sztuczne gałązki miłorzębu).

wianek na drzwi

Ostatnim krokiem jest ozdobienie całości tasiemkami różnej grubości. Luźno zwisające, będą się pięknie prezentować. Związujemy je w kokardę u dołu wianka.

wianek na drzwi

Tak prezentuje się wianek w całej okazałości. U góry oplotłam go cienką tasiemką w kolorze wikliny i wykonałam pętelkę, dzięki której zawiesiłam wianek na drzwiach. Użyłam w tym celu samoprzylepnego haczyka.

wianek na drzwi
wianek na drzwi
wianek na drzwi
wianek na drzwi
wianek na drzwi

Jak podoba Ci się taka ozdoba drzwi? Może już kiedyś udało Ci się stworzyć coś podobnego? To dekoracja bardzo prosta w wykonaniu, a robi dobre pierwsze wrażenie. Możesz wykorzystać ten pomysł na swoim weselu lub podsunąć go przyjaciółce 😉

2 thoughts on “WESELNY WIANEK NA DRZWI DIY

  1. Twój blog jest genialny. Choć nie zawsze komentuję zaglądam tutaj codziennie. Znajduję mnóstwo inspiracji, korzystam z narzędzi organizacji, który mi się dzielisz. Ten wpis na pewno komuś podrzucę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *