LAMPKA NOCNA DO POKOJU DZIECIĘCEGO DIY

Wszelkie dekoracje, przeznaczone do pokoi dziecięcych, zyskują na popularności. Rodzice pragną stworzyć swojemu dziecku najpiękniejszy pokoik, w którym będzie mogło rozwijać się, bawić i po prostu dobrze czuć. Często jednak, ozdoby które widujemy w sklepach są po prostu drogie i nie warte swojej ceny. Widoczne jest to przede wszystkim na przykładzie oświetlenia. Typowo dziecięce lampki nocne i sufitowe, potrafią kosztować 200-300 zł (i więcej)! Ja chciałabym Ci pokazać, jak ze zwykłego abażuru stworzyć świetlną dekorację, rodem z Pinteresta, której koszt nie przekracza 30 zł (lampka, która jest bazą do dzisiejszego DIY kupiłam w zeszłym roku w Pepco za 20zł). Jest bardzo prosta w wykonaniu, dlatego każdy jest w stanie zrobić ją samodzielnie. To jak, zaczynamy? 🙂

By stworzyć lampkę nocną do pokoju dziecięcego, będziemy potrzebować:

  • lampki z abażurem
  • materiału w dowolne wzory
  • igły i nici lub maszyny na szycia
  • szpilek krawieckich
  • nożyczek
  • sznurka
  • prujki lub innego przedmiotu o podobnym kształcie i wielkości, który ułatwi przeprowadzenie sznurka przez materiałowy tunel
  • tasiemki
lampka nocna diy

Z materiału wycinamy prostokąt, który pokryje abażur lampki nocnej. Abażur mojej lampki ma dość standardowe wymiary (wysokość: 15 cm, obwód górny: 42 cm, obwód dolny: 54 cm), użyłam więc materiału o wymiarach 28 x 80 cm (im drugi wymiar będzie mniejszy, tym nowy abażur będzie miał mniej marszczeń).

lampka nocna diy

Na dłuższych krawędziach, tworzymy materiałowe zakładki i „łapiemy” je szpilkami. Dzięki temu powstaną „tunele”, przez które przeprowadzimy sznurek.

lampka nocna diy

Zszywamy ze sobą odpowiednio utworzone zakładki, przy użyciu igły i nici lub maszyny do szycia. Pamiętaj, że przez powstałe „tunele”, będziemy przeprowadzać sznurek, więc nie przeszywaj materiału bardzo blisko krawędzi.

lampka nocna diy

Następnie, łączymy ze sobą krótsze krawędzie prostokąta. Należy zszyć je ze sobą, po lewej stronie tkaniny. Uważaj, by nie zablokować otworów, przez które będziemy wprowadzać sznurek do materiałowego tunelu.

lampka nocna diy

Do prujki (lub innego tego typu przedmiotu) przywiązujemy sznurek. Jej koniec warto okleić taśmą klejącą, by nie haczył o materiał.

lampka nocna diy

Przeprowadzamy prujkę ze sznurkiem najpierw przez jeden, a potem przez drugi tunel. Powinno pójść to dość sprawnie.

lampka nocna diy

Następnie, nakładamy tkaninę na abażur i zarówno w górnej, jak i dolnej części, mocno związujemy przeprowadzone sznurki.

lampka nocna diy

Abażur ozdabiamy tasiemką, którą zawiązujemy w kokardę. To wisienka na torcie, o której nie można zapomnieć 🙂

lampka nocna diy

Poniżej możesz zobaczyć jak prezentowała się lampka wcześniej i jak wygląda teraz. Myślę, że to całkiem udana metamorfoza, prawda?

lampka nocna diy

Lampka nocna DIY świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Oczywiście, powinna być traktowana jako świetlna ozdoba, a nie oświetlenie właściwe.

lampka nocna diy

Jeśli chcesz, możesz też zmienić kolor podstawy lampki. W zależności od tego, z jakiego tworzywa jest wykonana, użyj farby akrylowej, takiej do ścian lub uniwersalnej farby w sprayu (nią można potraktować praktycznie każde tworzywo).

lampka nocna diy
lampka nocna diy
lampka nocna diy

A to elementy, które pojawiają się na zdjęciach:

Literka: LITERKI NA ŚCIANĘ DO POKOJU DZIECKA DIY

Plakat: UWIERZ W MARZENIA

Jak podoba Ci się lampka nocna DIY, którą wykonałam? Może spróbujesz stworzyć podobną do pokoju dziecka? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *