TAK MIESZKAMY! – POKÓJ DZIENNY Z ANTRESOLĄ I TARAS W STYLU BOHO

Pokażę Ci dziś pokój dzienny w stylu boho, który oprócz kącika wypoczynkowego i części jadalnianej, posiada antresolę z sypialnią. Mieszka w nim Renata, która uwielbia naturę, dlatego w jej mieszkaniu nie brakuje roślin, delikatnych tkanin oraz dekoracji. Stworzony przez nią pokój dzienny jest bardzo letni, klimatyczny i naturalny.

Ponadto, zabiorę Cię też na taras, który Renata stworzyła przy budującym się domu. Ostrzegam jednak, że zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia i nie będziesz chciała stamtąd wracać 😉 Renatę możesz znaleźć na Instagramie pod nazwą @reviridis.

Przy publikacji tego typu artykułu, właścicielkę mieszkania zawsze proszę o przesłanie kilku słów o sobie, a także na temat tego, czym się inspiruje oraz co było dla niej ważne w aranżacji wnętrza. Dlatego też zanim zobaczysz pokój dzienny i taras, przeczytaj to, co ma do powiedzenia RenataJestem inż.budownictwa, mam 26 lat. W swoich zmianach i tworzeniu przestrzeni inspiruję się naturą, pięknem otaczającego nas świata. Brzmi prosto, ale nie wyobrażam sobie teraz mieszkania bez roślin, naturalnych dodatków. Taka przestrzeń bardzo mnie uspakaja – przez kilka lat nie miałam w mieszkaniu nawet jednej rośliny… potrzeba osiągnięcia wewnętrznej harmonii, życie w zgodzie z otoczeniem – uwielbiam polne kwiaty, suszone trawy czy patyki zebrane na ukochanej wsi – i spokój pomagają tworzyć mi moje miejsce. Według mnie każda przestrzeń, każde wnętrze powinno być zgodne z jego mieszkańcem – uwielbiam biel, beż, styl boho, skandynawski, naturalne dodatki i rośliny, ale to nie znaczy, że ktoś inny czułby się w takiej przestrzeni dobrze. Uwielbiam drewno – przepadłam w nim. Ogromnym źródłem inspiracji są blogi, instagram, pinterest – lubię oglądać zdjęcia pięknych mieszkań, domów czy tarasów – Lubię patrzeć tam też na praktyczne rozwiązania. Jednak to co robię, wypływa prosto ze mnie. Bardzo długo dojrzewałam stylistycznie, ale już od kilku lat wiem, co jest zgodne ze mną, co mi się podoba, co do mnie pasuje. Chyba poznałam lepiej siebie i taką przestrzeń wokół siebie tworzę 🙂

pokój dzienny w stylu boho

To, że Renata lubi otaczać się roślinami, widać na pierwszy rzut oka. Zobacz ile zieleni jest w jej mieszkaniu! Stworzyła w nim azyl i namiastkę domowego ogrodu.

pokój dzienny w stylu boho

Pokój dzienny w stylu boho, utrzymany jest w jasnych kolorach (beż, biel, jasny turkus), z mocnymi zielonymi akcentami i dużą ilością drewna. Wszechobecne tekstylia i plecione dekoracje tworzą przyjemny i bardzo przytulny klimat.

pokój dzienny w stylu boho

W salonie nie zabrakło też popularnego uszaka w jasnoturkusowym kolorze, który „mówi”: „usiądź na mnie i odpocznij” (chyba nie trudno się domyślić, kto najczęściej mu ulega? 😉 )

pokój dzienny w stylu boho

Oświetlenie w pokoju jest typowo skandynawskie. Biało-drewniane lampy w prostej formie, idealnie wpisują się w naturalne wnętrze.

pokój dzienny w stylu boho

W kąciku jadalnianym stoi stół i cztery drewniane krzesła. Zdobią go plecione podkładki i delikatny obrus. W tej części pokoju również nie brakuje zieleni i naturalnych dekoracji.

pokój dzienny w stylu boho

W pokoju dziennym znajduje się też przestrzeń do wypoczynku, z mnóstwem poduszek, roślinek i plecionych elementów. Mieści się ono pod antresolą, na którą właśnie teraz Cię zabiorę.

pokój dzienny w stylu boho

To właśnie tutaj Renata urządziła klimatyczną sypialnię. Delikatne paseczki, azteckie wzory i oczywiście drewno, zdecydowanie tu dominują.

pokój dzienny w stylu boho

Cudnym akcentem w tej mini sypialni są kapelusze, zawieszone na bambusowej macie. Wyglądają tak, jakby po prostu musiały tu wisieć.

pokój dzienny w stylu boho

Na koniec pokażę Ci taras, który Renata stworzyła przy domu, który powoli powstaje. Bambusowe meble, ozdobione tekstyliami oraz pleciony hamak, sprawiają, że miejsce to jest bardzo przyjemne i zachęca do wypoczynku.

pokój dzienny w stylu boho

Taras jest naprawdę spory, mieszczą się tutaj aż dwa kąciki do wypoczynku. Jego konstrukcja wykonana jest w całości z drewna. Oświetlają go papierowe lampy, które tworzą niesamowity klimat.

pokój dzienny w stylu boho

Na tarasie nie zabrakło mnóstwa poduszek oraz roślin, a także plecionych elementów tj. stoliczek czy dywan. Przezroczysta zasłona dodaje lekkości i sprawia, że jest jeszcze bardziej sielsko i anielsko 😉

pokój dzienny w stylu boho

Może Ty też chciałabyś się pochwalić tym, jak mieszkasz? Ślij do mnie na maila archistacjapl@gmail.com zdjęcia swojego mieszkania/domu i koniecznie napisz kilka słów o sobie i o swoim mieszkaniu. Może i Twoje wnętrze pokażę na mojej stronie.

Jak podoba Ci się pokój dzienny w stylu boho, który urządziła Renata? Ja jestem zachwycona, że na tak małej powierzchni można stworzyć salon, sypialnię i jadalnię i to w takim klimacie. O tarasie już nie wspomnę, bo sama zapragnęłam taki mieć 😉

Wszystkie zdjęcia, które znajdziesz w tym artykule są autorstwa Renaty (@reviridis).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *