JESIENNY WIANEK Z LIŚCI

15 Paź
wianek z liści
Jesienny wianek z liści

Dziś pierwszy dzień jesiennego wyzwania DIY, które ma na celu pobudzenie Waszej kreatywności i zainspirowanie do własnoręcznego wykonywania dekoracji! Na pierwszy ogień idzie bardzo prosta dekoracja, ze stworzeniem której, każdy sobie poradzi. To jesienny wianek z liści!

 

W zeszłym roku prezentowałam na blogu wianek, ozdobiony kasztanami, żołędziami, szyszkami i innymi jesiennymi darami Tym razem chciałabym pokazać coś zupełnie innego, nie lubię bowiem powielać pomysłów. Z jesienią, najbardziej kojarzą mi się kolorowe liście. Pamiętam, że jako dziecko, zbierałam je i suszyłam lub wkładałam do wazonu. To właśnie liście będą główną składową wianka, który dzisiaj stworzymy. Oprócz instrukcji krok po kroku, powiem Ci też co zrobić, by przedłużyć ich trwałość i cieszyć się nimi przez cały sezon.

By wykonać wianek z liści, będziemy potrzebować:

  • bazy wianka (najlepiej sprawdzi się pleciona, chociaż styropianowa też da radę, trzeba ją jednak owinąć materiałem i dopiero do materiału przyklejać liście. Bazę wianka możesz też wyciąć z tektury)
  • kolorowych liści
  • kleju na gorąco
  • sznurka
  • sztucznych owoców (jarzębiny, jabłuszek…) lub żołędzi, szyszek, kasztanów

wianek z liści

.
JAK PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ LIŚCI?

Zanim przystąpimy do tworzenia wianka, warto zabezpieczyć liście, po to by dobrze wyglądały przez cały sezon. Będziemy do tego potrzebować kleju typu magic, który należy wymieszać z wodą w stosunku około 1:1, pędzelka oraz folii i gazety lub klamerek.

wianek z liści
Liście należy pokryć cienką warstwą mieszanki kleju z wodą, używając pędzelka. Jako podkładki najlepiej użyć folii (u mnie rękaw do pieczenia), bo nie wchłania wody.

wianek z liści
Pomalowane liście możemy rozłożyć na papierze lub złapać klamerkami i rozwiesić na suszarce na pranie, aż do wyschnięcia. Klej stanie się przezroczysty, tworząc ochronną powłokę, która sprawi, że liście będą bardziej sprężyste, błyszczące i trwałe.

wianek z liści
.
WIANEK Z LIŚCI DIY

Teraz możemy przejść do właściwej części, jaką jest wykonanie wianka. Zabezpieczone liście mocujemy do bazy przy użyciu kleju na gorąco. Łodyżki liści możesz również wpleść w strukturę wianka. Nie zapomnij o zamocowaniu sznurka, na którym zawiśnie. Najlepiej zrobić to od razu, bo w dalszych krokach będzie to mocno utrudnione.

wianek z liści

Układanie zacznij od największych liści, a na wierzchu przyklej te całkiem malutkie. Powinny być one ułożone gęsto, wianek będzie wtedy wyglądał bardziej „dorodnie”.

wianek z liści

Gdy już liściasta baza jest gotowa, możemy przystąpić do dekorowania. Ja użyłam w tym celu sztucznych owoców (kupionych na aukcji internetowej, ale w jesiennym okresie, znajdziesz je również np. w marketach, w dziale ze sztucznymi kwiatami lub w dużych sklepach plastycznych). Jeśli chcesz, możesz ozdobić wianek darami natury tj. żołędzie, kasztany, szyszki. Jestem pewna, że prezentował się będzie równie pięknie.

wianek z liści

I to wszystko! Wianek jest gotowy! Wygląda całkiem inaczej niż ten zeszłoroczny, ale jest równie jesienny i ładny 😉 Teraz wystarczy tylko zawiesić go na drzwiach (możesz użyć w tym celu samoprzylepnego haczyka), by wprowadzić do domu jesienny klimat.

wianek z liści

.wianek z liści

.

wianek z liści

.wianek z liści

Jak podoba Ci się tegoroczny jesienny wianek z liści? 🙂

Namawiam Cię, byś również taki stworzyła! A następnie, podzieliła się jego zdjęciem! Możesz to zrobić w specjalnie do tego przeznaczonej galerii, którą udostępniłam na blogu. Jeśli masz jakieś inne jesienne prace lub pomysły na jesienne wianki, również się pochwal i zainspiruj pozostałych czytelników! 

wianek z liści

Lubisz DIY? Zapisz się na listę miłośników DIY, a będziesz otrzymywać dodatkowe inspiracje i porady, związane z wszystkim tym, co można wykonać własnoręcznie! Możesz to zrobić, wpisując poniżej swoje imię oraz adres e-mail. 

Zapisz się na listę miłośników DIY!

Proszę zapoznaj się z Polityką Prywatności a następnie zaznacz okienko poniżej


2 thoughts on “JESIENNY WIANEK Z LIŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *