Najprostsze w świecie jesienne świeczniki

Dziś drugi dzień wyzwania DIY, które ma na celu pobudzenie Waszej kreatywności i zainspirowanie do własnoręcznego wykonywania dekoracji! Moim głównym założeniem było przygotowanie bardzo prostych propozycji, by każdy mógł z nich skorzystać. Dlatego też zrobimy dzisiaj najprostsze w świecie świeczniki!

Jesiennymi wieczorami często zostajemy w domu i oglądamy serial lub czytamy książkę. Ja ostatnio lubię też malować i grać na ukulele 😉 Bez względu na to jak spędzam jesienny wieczór (o ile zostaję w domu), zapalam świeczkę i tworzę przyjemny klimat. Bardzo często jest ona zrobiona własnoręcznie. Dzisiaj pokażę Ci jak stworzyć właśnie takie jesienne świeczniki. Masz słoik, świeczkę, kawałek sznurka i drzewa w pobliżu? To dobrze się składa, bo nic innego nie będzie Ci potrzebne 🙂

By wykonać jesienne świeczniki, należy przygotować:

  • słoiki
  • świece bryłowe lub tealighty
  • dary natury – kasztany, szyszki, żołędzie
  • sznurek lub tasiemkę
jesienne świeczniki

Pierwszym krokiem jest oczywiście spacer do parku w poszukiwaniu darów natury. Brzmi dobrze, prawda? Bardzo lubię wykonywać jesienne DIY, bo każdy etap jego powstawania jest przyjemny 🙂 Gdy już nazbierasz odpowiednią ilość żołędzi, kasztanów i szyszek, możesz przystąpić do tworzenia jesiennych świeczników. Dary natury wsyp do słoiczków, a na nie połóż tealighta. Możesz też najpierw włożyć świecę bryłową, a następnie obsypać ją żołędziami, szyszkami lub kasztanami.

jesienne świeczniki

Następnie, przewiąż słoiczek sznurkiem lub tasiemką. Końce możesz związać w kokardkę lub skleić ze sobą, używając kleju typu magic lub takiego na gorąco. I…to wszystko!

jesienne świeczniki

Jesienne świeczniki pięknie się prezentują i są bardzo proste w wykonaniu. Ja postawiłam na żołędzie i szyszki, bo z lasu przyniosłam ich całe mnóstwo! Takie dekoracje możesz ustawić na stole lub półce i zapalić wieczorem, tworząc przyjemny klimat.

jesienne świeczniki
jesienne świeczniki
jesienne świeczniki
jesienne świeczniki
jesienne świeczniki
jesienne świeczniki

Jak podobają Ci się moje jesienne świeczniki? Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że własnoręczne tworzenie dekoracji jest bardzo proste i szybkie! 🙂

3 thoughts on “Najprostsze w świecie jesienne świeczniki

  1. Co można wykorzystać do zrobienia takich świeczników o tej porze roku? 🙂 Przychodzą mi do głowy tylko ziarna kawy, ale poszukuję jeszcze innych inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *