MALOWANE DYNIE

17 Paź
malowane dynie
Malowane dynie

To już trzeci dzień jesiennego wyzwania DIY, które na celu ma pobudzenie Waszej kreatywność i inspirowanie do własnoręcznego wykonywania dekoracji! Dzisiaj przygotowałam jesienną wersję pisanek 😉 Będziemy bowiem…malować dynie!

 

Białe dynie skradły serca wielu osób, o czym świadczy m.in. ich obecność na co drugim zdjęciu na Instagramie 😉 Ja również nie musiałam się do nich długo przekonywać, bo baby boo (tak nazywa się odmiana malutkich białych dyniek) są po prostu urocze i bardzo fotogeniczne. Na obecną chwilę ciężko je jednak kupić (bo większość została już wyprzedana), a poza tym kolory dyń są ograniczone. Dlatego też postanowiłam trochę „oszukać system” i tak powstał pomysł na…malowane dynie!

By wykonać malowane dynie, będziemy potrzebować:

  • dyni
  • farb akrylowych
  • pędzelka
  • naczynia na wodę
  • pojemnika na farbę
  • opcjonalnie kleju typu magic oraz białego, złotego lub czarnego cienkopisu (potrzebne do narysowania wzorków)
  • opcjonalnie złotej farby (do pomalowania ogonka dyni)

malowane dynie

Lubisz DIY? Zapisz się na listę miłośników DIY , a będziesz otrzymywać dodatkowe inspiracje i porady, związane z wszystkim tym, co można wykonać własnoręcznie! Możesz zrobić to, wpisując poniżej imię oraz adres e-mail. 

Zapisz się na listę

Proszę zapoznaj się z Polityką Prywatności a następnie zaznacz okienko poniżej


Dynie można ozdobić na mnóstwo różnych sposób. Co powiesz na przykład na sweterkowy wzór? By go uzyskać, należy użyć kleju z precyzyjną końcówką. Wyciśnij kilkadziesiąt kropelek kleju, w odpowiedni sposób (pokazany na poniższym zdjęciu) i zostaw do wyschnięcia.

malowane dynie
Następnie, dynię pomaluj, najlepiej farbą akrylową. Wystarczy, że zaopatrzysz się w tubkę białej farby, nie musisz kupować wszystkich potrzebnych kolorów. Jeśli masz w domu plakatówki lub akwarele, możesz użyć ich do zabarwienia białej substancji.

malowane dynie

Dynie możesz również najpierw pomalować, a dopiero potem ozdobić. Świetnie sprawdzi się w tym celu biały, złoty lub czarny żelopis, dzięki któremu wyczarujesz prawdziwe cuda.

malowane dynie

Tak wyglądają stworzone przeze mnie malowane dynie. Będą świetną ozdobą salonu i oryginalną dekoracją 🙂

malowane dynie

.

malowane dynie

.

malowane dynie

.

malowane dynie

.

malowane dynie

.

malowane dynie

Jak podobają Ci się moje malowane dynie? Może również spróbujesz je wykonać? 🙂

Gorąco Cię do tego zachęcam! A jeśli masz ochotę podzielić efektem swojej pracy, dodaj zdjęcie do galerii, która znajduje się na mojej stronie. Jeśli masz jakieś inne jesienne prace, również możesz się pochwalić i zainspirować pozostałych czytelników. 


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w Internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

Ikea hack

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *