JESIENNY OBRAZ DIY

18 Paź
jesienny obraz
Jesienny obraz DIY

Dziś czwarty dzień jesiennego wyzwania DIY, w trakcie którego wykonujemy własnoręcznie dekoracje i inspirujemy się wzajemnie! Stworzyłyśmy już wianek i świeczniki, próbowałyśmy też malowania dyń, więc przyszedł czas na jesienny obraz z liściem!

 

Coraz częściej na ścianach w naszych domach czy mieszkaniach, pojawiają się pojedyncze ramki lub całe galerie ścienne. Wkładamy do nich plakaty, zdjęcia i grafiki… Ich zawartość zmienia się zależnie od ważnego wydarzenia, które ma miejsce w naszym życiu, ale też po prostu wraz z nadejściem nowej pory roku. Na blogu staram się podsuwać pomysły na to, co włożyć do ramek. W zeszłym roku stworzyłam plakaty do druku z kolorowymi liśćmi. Do dziś cieszą się one sporą popularnością, ale przyszedł czas na coś nowego. Coś bardziej kreatywnego i twórczego. Będzie to jesienny obraz z liściem w roli głównej!

By wykonać jesienny obraz, będziemy potrzebować:

  • ramki
  • dwóch pleksi lub szybek w rozmiarze ramki
  • liścia
  • złotego markera
  • kleju magic lub książki (potrzebnych do zabezpieczenia liścia)
  • opcjonalnie kleju na gorąco i kawałka sznurka (do zawieszenia obrazu)

jesienny obraz

Najpierw, należy włożyć liść pomiędzy dwie pleksi, ale wcześniej trzeba go zabezpieczyć, pokrywając mieszanką kleju magic i wody (TUTAJ pisałam o tym dokładnie) lub zasuszyć. Liść można pomalować złotą farbą, posypać brokatem lub postawić na naturalność.

jesienny obraz

Następnie, ramkę kładziemy na płaskiej powierzchni, a pod nią wkładamy kartkę z wydrukowanym napisem. Dzięki temu łatwiej będzie go przenieść na górną pleksi. Złotym markerem nanosimy tekst po konturze.

jesienny obraz

Odwracamy ramkę jej tylną częścią do góry i przy użyciu kleju na gorąco mocujemy sznurek, który posłuży do zawieszenia ramki.

jesienny obraz

Jesienny obraz jest gotowy! Możesz zawiesić go na ścianie lub ustawić na półce. Satysfakcja z jego wykonania, gwarantowana! 😉

jesienny obraz

.

jesienny obraz

.

jesienny obraz

.

jesienny obraz

Jak podoba Ci mój pomysł na jesienny obraz? Jest bardzo prosty w wykonaniu i pięknie się prezentuje 🙂

Jeśli chcesz, możesz podzielić się efektami swojej twórczości. Wystarczy, że dodasz zdjęcie pracy do galerii, która znajduje się na mojej stronie. Jeśli masz jakieś inne jesienne dzieła, również się nimi podziel i zainspiruj innych. 

Lubisz DIY? Zapisz się na listę miłośników DIY, a będziesz otrzymywać dodatkowe inspiracje i porady, związane z wszystkim tym, co można wykonać własnoręcznie! Możesz to zrobić, wpisując imię oraz Twój adres e-mail.

Zapisz się na listę

Proszę zapoznaj się z Polityką Prywatności a następnie zaznacz okienko poniżej


2 thoughts on “JESIENNY OBRAZ DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *