Jesienny obraz DIY

Dziś czwarty dzień jesiennego wyzwania DIY, w trakcie którego wykonujemy własnoręcznie dekoracje i inspirujemy się wzajemnie! Stworzyłyśmy już wianek i świeczniki, próbowałyśmy też malowania dyń, więc przyszedł czas na jesienny obraz z liściem!

Coraz częściej na ścianach w naszych domach czy mieszkaniach, pojawiają się pojedyncze ramki lub całe galerie ścienne. Wkładamy do nich plakaty, zdjęcia i grafiki… Ich zawartość zmienia się zależnie od ważnego wydarzenia, które ma miejsce w naszym życiu, ale też po prostu wraz z nadejściem nowej pory roku. Na blogu staram się podsuwać pomysły na to, co włożyć do ramek. W zeszłym roku stworzyłam plakaty do druku z kolorowymi liśćmi. Do dziś cieszą się one sporą popularnością, ale przyszedł czas na coś nowego. Coś bardziej kreatywnego i twórczego. Będzie to jesienny obraz z liściem w roli głównej!

By wykonać jesienny obraz, będziemy potrzebować:

  • ramki
  • dwóch pleksi lub szybek w rozmiarze ramki
  • liścia
  • złotego markera
  • kleju magic lub książki (potrzebnych do zabezpieczenia liścia)
  • opcjonalnie kleju na gorąco i kawałka sznurka (do zawieszenia obrazu)
jesienny obraz

Najpierw, należy włożyć liść pomiędzy dwie pleksi, ale wcześniej trzeba go zabezpieczyć, pokrywając mieszanką kleju magic i wody (TUTAJ pisałam o tym dokładnie) lub zasuszyć. Liść można pomalować złotą farbą, posypać brokatem lub postawić na naturalność.

jesienny obraz

Następnie, ramkę kładziemy na płaskiej powierzchni, a pod nią wkładamy kartkę z wydrukowanym napisem. Dzięki temu łatwiej będzie go przenieść na górną pleksi. Złotym markerem nanosimy tekst po konturze.

jesienny obraz

Odwracamy ramkę jej tylną częścią do góry i przy użyciu kleju na gorąco mocujemy sznurek, który posłuży do zawieszenia ramki.

jesienny obraz

Jesienny obraz jest gotowy! Możesz zawiesić go na ścianie lub ustawić na półce. Satysfakcja z jego wykonania, gwarantowana! 😉

jesienny obraz
jesienny obraz
jesienny obraz
jesienny obraz

Jak podoba Ci mój pomysł na jesienny obraz? Jest bardzo prosty w wykonaniu i pięknie się prezentuje 🙂

2 thoughts on “Jesienny obraz DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *