Girlanda z liści i szyszek DIY

Dziś jest ostatni dzień jesiennego wyzwania! Ale to wcale nie znaczy, że zabraknie inspiracji! Podobnie, jak w poprzednich dniach, przygotowałam propozycję wykonania jesiennej dekoracji, którą stworzysz w kilka chwil. Co powiesz na praktycznie bezkosztową girlandę z liści i szyszek?

Jesienna girlanda to świetny pomysł na udekorowanie ściany, szczególnie w czasie obecnej pory roku. Można zawiesić ją nad kanapą, stołem jadalnianym, przyczepić do wiszącej półki lub karnisza. Liście i szyszki są ogólnodostępne, więc grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Zobacz jak stworzyć girlandę w jesiennym wydaniu!

Do wykonania girlandy, będziemy potrzebować:

  • liści
  • szyszek
  • sznurka
  • zeszytu lub książki
  • białego żelopisu
  • kleju na gorąco
  • kleju typu magic i pędzelka, potrzebnych do przedłużenia trwałości liści
jesienna girlanda

Najpierw, należy włożyć liście na całą noc do zeszytu, a ten zaś umieścić pod stosem książek. Dzięki temu rozprostują się one i łatwiej będzie namalować na nich wzory (jeśli nie masz zamiaru ich dekorować, możesz pominąć ten krok). Następnie, warto zabezpieczyć liście, by dłużej pozostały ładne, pokrywając je mieszanką kleju z wodą (w tym wpisie, opisałam to dokładnie).

jesienna girlanda

Kolejno, na liściach, rysujemy wzorki. Ja użyłam w tym celu białego żelopisu. Ładnie będzie też wyglądał srebrny lub złoty kolor. Oczywiście, jeśli nie chcesz, nie musisz tego robić. Możesz postawić na naturalność 🙂

jesienna girlanda

Szyszki, które przyniosłam ze spaceru po lesie, postanowiłam ozdobić. Białym żelopisem pokryłam jej wystające fragmenty.

jesienna girlanda

Ostatni krok to przymocowanie szyszek i liści do sznurka, przy użyciu kleju na gorąco. Ja postanowiłam umieścić je na przemian, ale Ty możesz zrobić jak Ci się podoba. I tak wszystko! Jesienna girlanda jest gotowa!

jesienna girlanda

Moja girlanda zawiśnie nad kanapą w salonie, wprowadzając do mieszkania jesienny klimat.

jesienna girlanda
jesienna girlanda
jesienna girlanda
jesienna girlanda
jesienna girlanda

Jak podoba Ci się jesienna girlanda z liści i szyszek? Może masz jeszcze jakiś inny pomysł na dekorację ściany? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *