Rusza jesienne wyzwanie DIY! 15-19.10.2018

Mogę w końcu zdradzić nad czym pracowałam przez ostatnie kilkanaście dni!  Otóż przygotowywałam wyzwanie DIY, które na blogu potrwa od 15-go do 19-go października 2018. Oczywiście, w Waszych domach może zagościć na dłużej, do czego gorąco Was zachęcam! Już tłumaczę o co chodzi i co będzie działo się w nadchodzącym tygodniu 🙂


DLACZEGO WYZWANIE?

Artykuły, z pomysłami na własnoręczne wykonanie sezonowych dekoracji, cieszą się na moim blogu dużą popularnością. Już przed „sezonem” dostaję sporo wiadomości z pytaniem o to, kiedy pojawią się pierwsze inspiracje, związane z jesienią, Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. Ja sama bardzo lubię tworzyć tego typu ozdoby i dzielić się z Wami pomysłami na ich wykonanie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się jakby tu zebrać je wszystkie razem, by usatysfakcjonować miłośników DIY. Pod koniec września wpadłam na pomysł jesiennego wyzwania, który…postanowiłam od razu zrealizować i sprawdzić czy taka forma dzielenia się inspiracjami, będzie nam wszystkim odpowiadać.

Jesienne wyzwanie DIY to taki kreatywny tydzień dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wykonywać własnoręcznie dekoracje. Jest to ukłon zarówno w stronę osób, które lubią DIY, bo dostaną one mnóstwo inspiracji, ale również dla tych, którzy są ze mną ze względów projektowo-aranżacyjnych, bo będą nieprzerwanie otrzymywać informacje i wartościowe artykuły (wcześniej było tak, że 3-4 tygodnie poświęcałam poszczególnym sezonowym dekoracjom, a teraz postanowiłam to skumulować).

Dodatkowo, mam nadzieję, że wyzwanie pobudzi Waszą kreatywność i dzięki „zmasowanemu atakowi” 😉 , przekonam Was, że własnoręczne wykonywanie dekoracji jest naprawdę fajne i nie trzeba posiadać ogromnych zdolności i mnóstwa wolnego czasu, by umilić sobie (i dzieciom) jesienne wieczory. Razem zawsze jest raźniej i chyba zgodzicie się ze mną, że wspólne działanie motywuje?


DLACZEGO JESIEŃ?

Jesień to idealny czas na rozpoczęcie przygody z DIY oraz rozwijanie swoich umiejętności w tej dziedzinie. Po pierwsze, natura w tym okresie jest bardzo łaskawa i obfita w dary, które możemy wykorzystać w trakcie tworzenia. Kasztany, szyszki, żołędzie, liście – to wszystko nam się przyda! Powiem nawet więcej, to właśnie te elementy będą niezbędne. Po drugie, jesienią często zostajemy wieczorami w domu i szukamy sposobu na szarugę za oknem. Jasne, oglądanie Netflixa i czytanie książek jest super i sama uwielbiam spędzać czas w ten sposób. Ale może warto spróbować też innych aktywności? Dzięki DIY, można wyżyć się kreatywnie, pobudzić swoją wyobraźnię i przy okazji nabyć nowe umiejętności, a może nawet odnaleźć swoje hobby? Postaram się Wam w tym pomóc, dostarczając całe mnóstwo inspiracji i pomysłów.


PREZENTACJA WASZYCH PRAC

Wyzwanie stworzyłam również po to, by pokazać Waszą wspaniałą twórczość. Dostaję sporo maili i wiadomości ze zdjęciami prac, które udało Wam się wykonać, z moją małą pomocą. Jako, że otrzymuję je w mediach społecznościowych, wiadomościach prywatnych, na blogu oraz w mailach, gubią się one w gąszczu innych informacji. Stąd pomysł na stworzenie galerii, którą dzisiaj oddaję do Waszej dyspozycji. Dzięki niej, wszystkie prace będą w jednym miejscu, z podziałem na kategorie, tak by każdy, kto chce się podzielić swoją twórczością, mógł to zrobić. Galeria będzie też dodatkowym źródłem inspiracji, z którego wszyscy będziemy korzystać. Gorąco zachęcam Was więc do publikowania zdjęć swoich prac. Mogą to być dzieła, stworzone w trakcie trwania wyzwania, ale także takie, wykonane w ubiegłym roku. Ważne by były Waszego autorstwa (lub Waszych dzieci).

Jeśli dodatkowo, będziecie chcieli dodać zdjęcie swojej pracy na Instagram, oznaczajcie je @archistacja.


INFORMACJE O WYZWANIU

Na koniec mam dla Was kilka informacji, związanych z wyzwaniem. Jak pisałam wcześniej, na blogu potrwa ono od 15 do 19.10.2018 (czyli od jutra do piątku). Wtedy też pojawi się pięć kolejnych artykułów z arcyprostymi pomysłami na jesienne DIY, z którymi każdy sobie poradzi. Oczywiście, nie musicie wykonywać wszystkich. Jeśli nie będziecie mieli czasu w tygodniu, możecie nadrobić wszystko w weekend lub w innym, dogodnym terminie. Namawiam Was jednak do realizacji wyzwania w ww. okresie, ponieważ to właśnie wtedy wzmożona będzie moja aktywność na blogu oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo, osoby zapisane na listę miłośników DIY, codziennie otrzymywać będą wskazówki, porady i jesienne inspiracje.

Do stworzenia DIY, które pojawią się na blogu będziecie potrzebować przede wszystkim darów natury, więc czym prędzej wybierzcie się na spacer i zbierzcie szyszki, żołędzie, liście, kasztany itd. Poza tym przydadzą się także: klej na gorąco i taki typu magic, baza wianka (może być styropianowa, tekturowa lub pleciona), słoiki, tealighty lub świeczki bryłowe, tasiemki, sznurki, dynie, farby akrylowe, pisaki oraz opcjonalnie sztuczne dekoracje tj. jarzębina czy małe jabłuszka. I to naprawdę wszystko!


PONIŻEJ ZNAJDZIESZ DEKORACJE, WYKONANE W RAMACH JESIENNEGO WYZWANIA:

Jak podoba Wam się pomysł na przeprowadzenie jesiennego wyzwania? Weźmiecie w nim udział? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *