Projekt LEŚNA SIELANKA – kuchnia

Dawno nie pokazywałam Wam żadnego projektu, dlatego dziś postanowiłam pochwalić się koncepcją kuchni, którą wykonałam kilka miesięcy temu. Mieści się ona na parterze w drewnianym domu, którego budowa ruszy w tym roku. Kuchnia jest dość spora, ma około 19m2, dzięki czemu zmieściła się w niej dość spora zabudowa, wyspa oraz stół i krzesła.

Poniżej znajdziecie wytyczne, które otrzymałam przed rozpoczęciem pracy nad projektem:

Wymagania funkcjonalne:

 • dużo miejsca do przechowywania
 • zachowanie bezkolizyjnego ciągu komunikacyjnego (tak, by przejście do pokoi, nie prowadziło między zabudową kuchenną)

Stylistyka i estetyka:

 • styl vintage
 • jasne meble, ale nie białe
 • orientalne wzory
 • płytki hiszpańskie/marokańskie, w niezbyt wygórowanej cenie
 • zlew dwukomorowy, standardowy
 • sprzęty kuchenne w stylistyce vintage

Projekt kuchni, po kilku turach zmian, prezentuje się tak, jak na poniższych wizualizacjach. Zabudowa kuchenna przybrała kształt litery „L”. Nad jej częścią umieściłam wiszące szafki. Drewniany blat został zlicowany z parapetem

kuchnia vintage

W kuchni przeważają kolory kremowy i ecru oraz drewno, które występuje głównie w postaci belek przy suficie, drewniany jest także blat kuchenny. Całość ożywia i urozmaica turkus, który pojawia się na jednej ze ścian, na podłodze i w dodatkach.

kuchnia vintage

Na środku kuchni stanęła wyspa. Od strony zabudowy kuchennej, występują pojemne szuflady, od drugiej natomiast – półki na książki kucharskie, dekoracje i ozdoby.

kuchnia vintage

Kuchnia jest półotwarta na salon. Dzięki temu, osoby siedzące na kanapie, widzieć będą jedynie sosnowy kredens, w kolorze kości słoniowej. Obok niego, na ścianie, zawiśnie galeria rodzinnych zdjęć.

kuchnia vintage
kuchnia vintage

Jak podoba Wam się kuchnia Leśna Sielanka, którą zaprojektowałam? Co myślicie o wybranych przeze mnie płytkach podłogowych? 🙂

2 thoughts on “Projekt LEŚNA SIELANKA – kuchnia

 1. Cześć! Jaki kolor jest fug przy białych cegiełkach? Planuję podobne w kuchni, ale obawiam się o czyszczenie fug. Dużo gotuję i nie wiem, czy sos pomidorowy nie miałabym wydrapywać paznokciami ze ścian przy kuchence.

  1. Hej, myślę, że w kuchni można zaryzykować fugę jasnoszarą epoksydową, która jest bardziej odporna na zabrudzenia niż zwykła cementowa.
   Dobrze wygląda też ciemna fuga, ale jest to zupełnie inny efekt, więc musisz zastanowić się, jakie połączenie bardziej Ci się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *