Projekt CELUJ W BIEL – pokój nastolatka z meblami z sieciówki

By urządzić pokój dla nastolatka, trzeba się nieźle natrudzić. W jego planowaniu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność i estetykę, ale także wolę głównego zainteresowanego. W końcu to on będzie w nim mieszkał.

Dzisiejszy artykuł poświęcę przestrzeni dla nastolatka, którą miałam przyjemność ostatnio zaprojektować. Pokój, którym się zajęłam ma powierzchnię około 12m2 oraz proporcje, zbliżone do kwadratu. Metraż pokoju nie jest najmniejszy, ale skos i wysokie okna sprawiają, że jego aranżacja nie była tak prosta, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

WYTYCZNE, KTÓRE OTRZYMAŁAM

 • Pokój chłopca w wieku 11 lat
 • Miłośnik piłki nożnej
 • Preferowane meble IKEA
 • Szafa, łóżko, biurko, lampka nad łóżkiem, regał
 • Łóżko standardowej wielkości
 • Dobre oświetlenie pokoju
 • Mapa świata na ścianie
 • Pokój jasny, młodzieżowy, prosty, minimalistyczny
 • Kolory: biały, granatowy, żółty/zielony, akcenty czarnego
 • Większość mebli może zostać zmieniona

RZUT POKOJU

W pokoju znalazło się miejsce na pełnowymiarowe łóżko, dwudrzwiową szafę, komodę, duże biurko, a także zabudowę z regałów EKET. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Jest ona funkcjonalna, a także zapewnia sporo miejsca do przechowywania.

pokój dla nastolatka

PROJEKT

Pokój dla nastolatka, który zaprojektowałam jest nowoczesny, minimalistyczny i młodzieżowy. Pod skosem, zaproponowałam zabudowę, wykonaną regałów z serii EKET z IKEA. W zależności od potrzeb, można zastosować otwarte lub zamknięte szafki. Ich wysokość pozwala na oparcie na nich blatu biurka. Pomieszczą one podręczniki i zeszyty, będą służyć także jako szafka nocna, na którą można odłożyć książkę czy kubek.

pokój dla nastolatka

Biurko ALEX z IKEA o wymiarach 200x60cm, zapewni spory obszar roboczy. Mama chłopca zaproponowała, że kaloryfer zostanie obniżony, by biurko mogło zostać przysunięte do ściany. Blat wsparty jest na kontenerku, regale EKET oraz jednej nodze. By zapewnić większą stabilność, można przymocować go także do ściany, przy użyciu kątowników.

pokój dla nastolatka

Łóżko, które stoi naprzeciwko ściany z biurkiem, to model FLEKKE z IKEA, bez zamontowanego zagłówka, który jest w zestawie. Zamiast niego, zaproponowałam tapicerowane moduły, które są o wiele wygodniejsze. Obok łóżka stoi lampka ze sklepu VOX. Nad łóżkiem zaś wiszą dwie półki na książki z serii USER YOUNG, również z VOX-a.

pokój dla nastolatka

W pokoju znalazło się też miejsce na dwudrzwiową szafę (IKEA PAX), która pomieści sporą cześć ubrań. Jej wnętrze można zaprojektować wedle własnych potrzeb (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ). Obok niej stanęła komoda (NORDLI z IKEA) z sześcioma szufladami, na której można położyć poduszkę i używać jej jako siedziska.

pokój dla nastolatka

W oknach zawisły szare zasłony zaciemniające. Na podłodze położyłam dywan STOCKHOLM z IKEA. Pokój oświetla zaś lampa „pająk” z pięcioma żarówkami, w kolorze czarnym (do kupienia np. na aukcjach internetowych).

pokój dla nastolatka

PIERWSZA WERSJA

Pierwsza wersja projektu pokoju nastolatka, wyglądała tak, jak na poniższych wizualizacjach. Jest całkiem inna, prawda? To pokazuje złożoność procesu projektowego.

pokój dla nastolatka

pokój dla nastolatka

pokój dla nastolatka

Jak podoba Ci się pokój dla nastolatka, który zaprojektowałam? Jeśli masz jakieś pytania, pisz w komentarzu 🙂

12 thoughts on “Projekt CELUJ W BIEL – pokój nastolatka z meblami z sieciówki

 1. Geometria rządzi???? To chyba jakis nowy trend hmmm??? Bo przegladam kolekcje w salonach agata i widze ze tez maja duzo mebli wlasnie w takich kombinacjach kolorow i wzorow. Świetnie to wyglada swoja droga. Niby chaos, ale jakby uporzadkowany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *