DRUGIE URODZINY ARCHISTACJI + KONKURS

rocznica blogowaniaDruga rocznica blogowania

Jak ten czas szybko leci. Nie mogę uwierzyć w to, że Archistacja ma już dwa lata! To już druga rocznica blogowania! Pamiętam jak dziś, pierwszy artykuł, który opublikowałam na blogu. Czytały mnie wtedy trzy osoby, a najwięcej wyświetleń strony…generowałam ja sama. A teraz? Teraz, jest nas trochę więcej i każdego dnia przybywa nowe kilkanaście osób. Bardzo mnie to cieszy i daje ogromną motywację do działania 🙂

CZAS PODSUMOWAŃ


Wszystko zaczęło się 26-go sierpnia 2015 roku, kiedy to kliknęłam pierwsze „opublikuj”. Wystartowałam od razu z własną domeną, znikomą wiedzą o blogowaniu, mnóstwem pomysłów i ogromnymi planami na przyszłość. Sporo problemów przysporzyło mi wymyślenie nazwy. Wiedziałam, że ma ona być krótka, związana z tym, co robię oraz łatwa do zapamiętania. Pomysł na zlepek słów „Archistacja”, zrodził się dość spontanicznie i od razu został zaakceptowany 😉  Prowadzenie bloga było dla mnie ucieczką od codzienności, relaksowało mnie po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni. Muszę przyznać, że na tyle mnie wciągnęło, że każdą wolną chwilę poświęcałam na przygotowywanie artykułów (na wykładach, zamiast wykładów, w autobusie, w samochodzie, a nawet kilka dni przed obroną, w przerwie między jednym renderem a drugim). Posiadanie własnego miejsca w sieci sprawiło, że mogłam dzielić się z innymi tym, co najbardziej mnie interesuje. Na początku pisałam głównie dla siebie, dokumentowałam swoje prace i po cichu liczyłam, że ktoś kiedyś z nich skorzysta. Z czasem tworzyłam coraz bardziej pracochłonne artykuły, tworzyłam zaawansowane projekty DIY oraz pomagałam urządzić przestrzeń mieszkalną coraz większej ilości osób.

Blogowanie nauczyło mnie wielu rzeczy. Poznałam podstawy fotografii, które są mi pomocne w robieniu zdjęć na dość dobrym poziomie. Widzę ogromną poprawę w jakości i kompozycji fotografii, które publikuję na blogu (wystarczy spojrzeć na te, sprzed dwóch lat). Ciągle rozwijam się w tej dziedzinie i cały czas się uczę. Niewątpliwie, przez te dwa lata poznałam też „zasady panujące w sieci”. Wiem, że blogowanie to naprawdę ciężka praca, która polega nie tylko na „pstrykaniu fotek” i „klikaniu” (na początku miałam tego świadomość, ale nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczy okołoblogowych jest aż tak dużo!). Do większości artykułów trzeba się przygotować. Wykonanie DIY średniej trudności zajmuje normalnie godzinę, jeśli ma trafić na bloga – pięć razy dłużej (nie wliczając w to obróbki zdjęć).

Blogowanie sprawiło, że umiem sama sobie zaplanować czas i zorganizować dzień. W dni, w które pracuję w domu, nauczyłam się wstawać skoro świt, pomimo tego, że tak naprawdę nic nie muszę i nikt mi nic nie każe. Czasem, spędzam przy komputerze zbyt wiele godzin, ale staram się nad tym pracować.

rocznica blogowania

PLANY NA KOLEJNY ROK BLOGOWANIA


Plany na kolejny rok mojej działalności są naprawdę bardzo ambitne. Czeka mnie pracowite kilkanaście miesięcy i powiem Wam szczerze – już nie mogę się doczekać! Chciałabym już teraz powiedzieć Wam o wszystkim, ale na to jeszcze przyjdzie pora. Zdradzę Wam jedynie, że trzeci rok Archistacji będzie przełomowy i bardzo rozwojowy 😉
Mogę Wam obiecać, że na blogu pojawi się jeszcze więcej tematów, związanych z aranżacją wnętrz oraz całe mnóstwo mieszkaniowego DIY (szykuję już pierwsze DIY do nowej sypialni!). Planuję także przygotować kilka wpisów na temat dekoracji ślubnych. Oprócz tego chciałabym rozwinąć projekt Stacja Metamorfoza, żeby był dla Was jeszcze bardziej atrakcyjny i interesujący.

Taka rocznica blogowania to też dobry czas na to, byście dali znać co Wam odpowiada, a czego brakuje. Napiszcie mi w komentarzach, o czym chcielibyście przeczytać na blogu, jakie tematy Was interesują. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne i pomagają w stworzeniu miejsca, w którym wszyscy czujemy się dobrze.

rocznica blogowania

KONKURS Z MARKĄ DULUX


Z okazji drugich urodzin Archistacji, postanowiłam zorganizować konkurs, w którym nagrodą jest pomoc w urządzeniu pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, więc warto pomyśleć o zmianach w pokojach najmłodszych. Partnerem akcji jest marka Dulux, która ufundowała farby dla zwycięzcy. Żeby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcia pokoju, który chcecie poddać metamorfozie na maila kontakt@archistacja.pl z dopiskiem „konkurs z Archistacją” (z podaniem miasta, z którego jesteście) i przekonać mnie, dlaczego to akurat przesłane przez Was wnętrze ma zostać wybrane. Forma zadania konkursowego jest dowolna (może być tekst, zdjęcie, film lub co tylko chcecie).

WYNIKI KONKURSU

Do wygrania jest moja osobista pomoc w aranżacji pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, polegająca na zaplanowaniu przestrzeni, doborze nowych mebli (lub przeróbce starych), a także wspólnym przygotowaniu dekoracji DIY. Zwycięzca otrzyma farby Dulux EasyCare do przemalowania pokoju, a także upominek – niespodziankę. Po zakończeniu metamorfozy, wykonam sesję fotograficzną, która ukaże się na blogu 🙂

Termin nadsyłania zgłoszeń mija o 23:59 dnia 15 września, a werdykt zostanie ogłoszony do końca września. Zwycięzcą zostanie autor najbardziej kreatywnej wypowiedzi (jeśli tylko zgłoszony przez niego pokój będzie potrzebował metamorfozy).

rocznica blogowania


A teraz razem zaśpiewajmy Sto Lat! Albo nie, ja lepiej nie będę śpiewać 😉

Trzymajcie kciuki, żeby udało mi się zrealizować wszystkie plany na trzeci rok działalności Archistacji. Tak, by kolejna rocznica blogowania dała mi jeszcze więcej powodów do zadowolenia 🙂

Do zobaczenia wkrótce!

Iwona


 

13 thoughts on “DRUGIE URODZINY ARCHISTACJI + KONKURS

  1. Chciałabym przeczytać post/serie postów odnośnie kolorów we wnętrzach dla dzieci. Coś więcej niż tylko wszechobecny biały i szary (mi osobiście te kolory bardzo odpowiadają).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *