Kolejnym, już trzydziestym pomieszczeniem, które wzięło udział w projekcie Stacja Metamorfoza jest beżowa sypialnia. Projekty, które w ostatnim czasie pojawiły się na blogu, charakteryzowały się tym, że były raczej urządzone od podstaw (malowane były ściany, kupowane nowe meble). Dzisiaj będzie trochę inaczej, bo sypialnia, którą się zajęłam, nie została odmieniona totalnie, powiedziałabym raczej, że zaszły w niej kosmetyczne zmiany. Jaki dały efekt? O tym przekonacie się za chwilę. Zapraszam na trzydziestą metamorfozę, w której główną bohaterką jest beżowa sypialnia!
WSKAZÓWKI MOJEJ CZYTELNICZKI
- w sypialni znajdują się nowe meble
- do kupienia zostały stoliki nocne
- kolor ściany za łóżkiem jest do zmiany
- lubię kolory ciepłe i przytulne wnętrza oraz kolor niebieski
- beż powinien być przełamany jakimś innym kolorem, by sypialnia nie była nudna i mdła
ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA
Pokój, którym się zajęłam, idealnie nadaje się na sypialnię, ze względu na jego wielkość, ale także układ. To tzw. książkowy przykład pomieszczenia, który ma spełniać funkcję sypialnianą.
Znalazło się w nim miejsce na dużą szafę w zabudowie oraz całkiem spore miejsce do spania. Swobodny dostęp do łóżka, został zachowany ze wszystkich trzech stron.
Szafa jest przesuwna, a jej fronty maja beżowy kolor. Łóżko i drzwi są ciemnobrązowe. Czy w ogóle można zaszaleć tu kolorem?
Beżowa sypialnia jest jeszcze trochę pusta i niedokończona. Brakuje kilku elementów, które sprawią, że stanie się bardziej przytulna i ciepła.
JAK UROZMAICIĆ BEŻOWĄ SYPIALNIĘ?
Wbrew pozorom, beże można zestawić na kilka sposobów. Wcale nie trzeba trzymać się tylko beżowo-brązowej gamy kolorystycznej.
- Beż + szarość + biel – to zestawienie bardzo neutralne i bezpieczne. Doskonale sprawdzi się w sypialni, bo działa uspokajająco i dobrze wygląda. TUTAJ zobaczcie przykłady.
- Beż + biel + błękit – te kolory również idealnie ze sobą współgrają. Kojarzą się z morzem, błękitnym niebem i wakacjami spędzonymi na łódce. Według mnie – połączenie idealne!
- Beż + brąz + turkus + niebieski – to kompozycja dla odważnych, bo w jej przypadku, warto zdecydować się na choć jeden intensywny element. Może być to ściana, zasłony czy narzuta. W tym zestawieniu nie miejsca na nudę!
Oczywiście, można pozostać też w kolorystyce beżowo-brązowej. Należy jednak pamiętać o tym, by pomieszczenie nie było zbyt mdłe i nudne.
MOJA PROPOZYCJA ZMIANY
W sypialni znalazło się miejsce na spore łóżko i ogromną czterodrzwiową szafę. Nie zabrakło też szafek nocnych, a także dywanu, długich zasłon i galerii ściennej. Układu nie zmieniałam, bo obecny jest jedynym słusznym w tym pomieszczeniu. Sypialnia została ożywiona poprzez turkus, który idealnie komponuje się z beżem i brązem. Dzięki tekstyliom i dekoracjom, stała się ciepła i sprzyja wypoczynkowi. Całość jest przytulna, oryginalna i oczywiście funkcjonalna.
Po bokach łóżka, stanęły dwie ciemnobrązowe szafki nocne na nóżkach, które nadają lekkości całej aranżacji. Za łóżkiem znajduje się główny gwóźdź programu – turkusowa ściana! Prawda, że wygląda obłędnie? Na niej zawiesiłam galerię obrazów w ozdobnych ramkach. Jeśli zastanawiacie się ja wykonać, TUTAJ znajdziecie mnóstwo informacji.
W oknach zawisły błękitne zasłony oraz roleta rzymska, które zdecydowanie nadają przytulności i sprawiają, że beżowa sypialnia przypomina trochę hotelowe wnętrze.
Na pustej ścianie, znalazło się miejsce na dwa duże plakaty z delikatnym motywem. Duża i puszysta lampa, dopełniła całości aranżacji.
ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA
Turkusowe i błękitne dodatki będą idealnym uzupełnieniem beżowo-brązowej sypialni. Mnóstwo ramek, dodatków i tekstyliów sprawią, że stanie się ona bardzo przytulna, a turkusowa ściana ją ożywi i uczni ją wyjątkową i oryginalną.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17
KOSZT METAMORFOZY
Pewnie jesteście ciekawi, jakimi funduszami powinna dysponować bohaterka metamorfozy, chcąc urządzić pokój wedle moich wytycznych. Specjalnie dla Was przygotowałam orientacyjne podsumowanie wydatków. Znajdziecie je poniżej:
Oczywiście, koszty te można trochę zredukować, kupując tańsze produkty lub polując na okazje i wyprzedaże. Jeśli pani Patrycja zdecyduje się na elementy, wybrane przeze mnie, koszt metamorfozy wyniesie około 2350zł.
Jak podoba Wam się beżowa sypialnia pani Patrycji po przemianie? Lubicie takie intensywne kolory czy raczej stawiacie w sypialni na bardziej stonowane aranżacje? 🙂 Jestem bardzo ciekawa, czy bohaterka mojej metamorfozy odważy się na intensywny turkus i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła Wam pokazać realizację tego projektu!