Blaty drewnopodobne – moje typy

Piękny, drewniany blat to marzenie wielu osób, remontujących swoją kuchnię. Do popularnych teraz białych frontów pasuje wyśmienicie, dobrze komponuje się też z szarością. Ze wszystkich gatunków drewna, najpopularniejszy jest ten dębowy. Ale nie o blacie drewnianym miałam dzisiaj pisać, a o jego imitacji. Powstało bowiem kilka wartych uwagi wzorów, które powinniście wziąć pod uwagę, decydując się na ten rodzaj powierzchni roboczej.

Spytacie pewnie, dlaczego ktoś miałby zadowolić się imitacją, jeśli może mieć blat z prawdziwego drewna. A no na przykład dlatego, że po jego nabyciu, nie chce się już niczym przejmować (blat drewniany niesie za sobą trochę więcej obowiązków). Dodatkowo, ceny blatów drewnopodobnych są z reguły niższe (choć oczywiście są też takie, których koszt dorównuje tym naturalnym). Gdy szukałam blatu do swojego mieszkania, długo zastanawiałam się nad wyborem. Wiedziałam na pewno, że wybiorę blat drewnopodobny. Przejrzałam katalogi różnych producentów (oraz sporo próbek) i kilka z nich spodobało mi się najbardziej. To właśnie je, chciałabym Wam pokazać w dzisiejszym wpisie. Zobaczcie jakie blaty drewnopodobne dla Was przygotowałam.

Absolutnie nie chcę przekonywać Was do tego, że taki blat jest lepszy od drewnianego. Mnie też blaty drewniane bardzo się podobają. Pragnę jedynie pokazać kilka,  najładniejszych drewnopodobnych blatów, które możecie wykorzystać u siebie. To oczywiście, moja subiektywna opinia, ale jestem pewna, że pomoże osobom, które są w trakcie remontu kuchni.

Blaty drewnopodobne za maksymalnie 100zł/mb:

blaty drewnopodobne

Dąb Arlington (inaczej Hamilton) naturalny

To blat, na który ostatecznie się zdecydowałam. Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę dobra imitacja dębu. Ma ładny, dość intensywny kolor. Zdjęcia mojej kuchni z tym właśnie blatem, możecie zobaczyć TUTAJ.

Dąb Nebraska naturalny

To był pierwszy mój wybór. Niestety, a może i stety, okazało się, że czas oczekiwania na niego w hurtowni był bardzo długi. Jak to zwykle bywa przy remoncie, nie było czasu do stracenia i ostatecznie wybrałam blat, o którym pisałam przed chwilą. Polecam jednak zwrócić na niego uwagę, bo jest dość oryginalny, przypomina surowe drewno.

Dąb Bardolino naturalny

To trzeci blat, na który zwróciłam uwagę. Jest zdecydowanie najjaśniejszy, a jego kolor -najmniej nasycony. Posiada drobne poprzeczne „rysy”.

Poniżej znajdziecie kilka droższych, bardzo ładnych propozycji (w cenie tańszych drewnianych blatów):

blaty drewnopodobne

Często wybieranym blatem jest Dąb Sonoma, ale widoczne poprzeczne „rysy”, które się na nim pojawiają, do mnie nie przemawiają.

blaty drewnopodobne

Podsumowując, jak na razie z wyboru jestem bardzo zadowolona. Blat jest prosty w utrzymaniu czystości, nie rysuje się, a oprócz regularnego ścierania okruchów, nie trzeba poświęcać mu zbyt wiele uwagi. Jego kolor doskonale pasuje do białych frontów i czarnych elementów. To naprawdę dobra imitacja drewna. Mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze bardzo długo. Oczywiście, blaty, które mogliście zobaczyć w tym artykule nie są jedynymi dobrymi imitacjami. Pokazałam Wam jedynie te, na które zwróciłam uwagę podczas poszukiwań blatu do mojej kuchni. Jeśli macie jeszcze jakąś propozycję, dajcie znać w komentarzu!

Jakie blaty drewnopodobne macie w swojej kuchni? A może zdecydowaliście się na prawdziwe drewno? 🙂

6 thoughts on “Blaty drewnopodobne – moje typy

    1. W sklepie z płytami meblowymi i blatami w Jastrzębiu Zdroju, ale to jest blat powszechnie dostępny w hurtowniach, więc myślę, że w większości tego typu sklepów będziesz mógł go zamówić 🙂

    1. Hej, wybacz, że dopiero teraz odpisuję. Blat kupiłam w niewielkim sklepie z blatami i płytami w Jastrzębiu Zdroju, ale jest on powszechnie dostępny w hurtowniach Do łazienki myślę, że musisz szukać czegoś specjalnie przeznaczonego do tego rodzaju pomieszczeń 🙂

  1. Bardzo fajny post! Też zdecydowałam się na blat drewnopodobny i mój wybór padł na dąb Nebraska, który pięknie się prezentuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *