Projekt PO PROSTU SZAROŚĆ – pokój młodzieżowy

31 Maj

Ostatnio mam szczęście do aranżowania nowoczesnych pokoi młodzieżowych. Tego typu przestrzeń staram się zaprojektować raczej neutralnie, tak, by nastolatek mógł wypełnić ją elementami, które są zgodne z jego zainteresowaniami.

Dziś piątek, a to oznacza, że pokażę Ci mój nowy projekt! Nosi on nazwę PO PROSTU SZAROŚĆ, którą możesz już kojarzyć, bo jakiś czas temu na blogu pojawił się artykuł na temat gabinetu, który mieści się w tym samym domu (jeśli jeszcze go nie widziałaś, możesz nadrobić zaległości, klikając TUTAJ). Pokój, który miałam do zagospodarowania był pusty. Znajdowały się w nim jedynie panele i drzwi, które w pokoju miały pozostać.


WYTYCZNE, KTÓRE OTRZYMAŁAM

  • styl nowoczesny i minimalistyczny
  • kolorystyka biało-szara, z żółtym lub niebieskim akcentem
  • pokój młodzieżowy
  • szafa na wymiar, a reszta mebli gotowych (np. z IKEA)
  • telewizor po lewej stronie okna (tam znajduje się wyjście antenowe)
  • dużo miejsca do przechowywania

RZUT POKOJU

Pokój jest dość duży, ale nieproporcjonalny (jego kształt to typowy wagon). Ma powierzchnię około 15m2. Funkcjonalną aranżację znacznie utrudniało położenie okna oraz wnęki, z przeznaczeniem na szafę, pośrodku dłuższych ścian. Udało mi się jednak stworzyć kącik do nauki, a także strefę wypoczynku, po przeciwległych stronach pokoju.


PROJEKT

Pokój młodzieżowy jest nowoczesny, minimalistyczny, cechuje go prostota. Został on podzielony na strefy. Na prawo znalazło się łóżko z zabudową, a na lewo biurko i regały. Zaproponowałam pomalowanie krótszych ścian, ciemniejszym kolorem, co optycznie wyrówna proporcje pokoju. Sprawi też, że aranżacja będzie ciekawsza i bardziej zróżnicowana.

Po lewej stronie okna, stanęło duże biurko. Długi blat (Linnmon z IKEA) został podparty z prawej strony, kontenerkiem z szufladami (Alex z IKEA), z lewej regałem (Eket z IKEA). By biurko było bardziej stabilne, warto pośrodku umieścić wspornik (np. w postaci nogi). Nad blatem, zawisły półki na książki w różnych kolorach (biały, niebieski, szary, z serii EKET).

Łóżko z szufladą (Young Users z VOX) stanęło przy krótszej ścianie. Nad nim znalazło się miejsce na modułowy, tapicerowany zagłówek oraz czarny kinkiet. Obok łóżka i nad nim, zaprojektowałam zabudowę (Young Users z VOX), ułożoną w literę L. U podstawy znajduje się podest, o większej głębokości, niż zabudowa, który może służyć jako miejsce do odłożenia kubka. Obok łóżka może stanąć także stolik z drewnianymi nogami, który będzie pełnił funkcję szafki nocnej.

Na prawo od łóżka, znalazło się miejsce na miękki puf i żółtą lampę podłogową (Collo z VOX). Idealne miejsce do wypoczynku i popołudniowej lektury.

Na drugiej, krótszej ścianie, zawisnął telewizor na odchylanym uchwycie. Stanęła tam także zabudowa z regałów (Eket), która pomieści książki i przybory szkolne. Pokój jest dość długi, a posiada tylko jednej punkt świetlny, więc zaproponowałam lampę typu „pająk” z ażurowymi kloszami. Jej ramiona można podwiesić w różnych miejscach na suficie.

Lubisz takie proste wnętrza czy wolisz, gdy więcej się dzieje? Jeśli masz jakieś pytania w związku z projektem, pisz śmiało w komentarzu!

PS. Często dostaję pytania o to, czy wykonuję projekty na zlecenie i na jakich zasadach. TUTAJ znajdziesz moją ofertę projektową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *