Hamak na balkonie Agnieszki z @zycie.w.plycie

Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na balkonie, podobnie jak warunki, w których przyszło nam żyć. Dla wielu z nas miejsce do wypoczynku w jego obrębie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego bohaterem dzisiejszego artykułu został hamak na balkonie w bloku i oczywiście Agnieszka, jego właścicielka!

Jako że mój balkon w bloku nie różni się zbytnio od aranżacji z zeszłego lata, postanowiłam pokazać Wam balkon urządzony przez Agnieszkę, która prowadzi profil na Instagramie @zycie.w.plycie. Na swoim profilu pokazuje kreatywne rozwiązania, metamorfozy mebli i wnętrz oraz niskobudżetowe renowacje. A to wszystko, jak nietrudno się domyślić, w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty!

Balkon Agnieszki jest dość spory. Ma dwukrotnie większą szerokość od mojego, co uważam za jego niebywałą zaletą. To doskonały przykład aranżacji, która sprzyja wypoczynkowi i jest namiastką własnego ogrodu.

Teraz oddaję głos Agnieszce:

Balkon ma wymiary 1,4 x 4,5 m, więc jak na blokowe standardy jest całkiem spory. Jest to balkon typu loggia, dzięki czemu nie martwię się o opady deszczu. Mam dwójkę małych dzieci, więc z uwagi na kwarantannę musiałam dostosować go do ich potrzeb. Postawiłam na minimum mebli tak, aby zmieściły się dziecięce zabawki. Sztuczna, zielona trawa i mata z liśćmi na barierce, choć w niewielkim stopniu oddają klimat ogrodu.

Wiszący hamak z Homla służy do relaksu wszystkim domownikom. Pod sufitem zawiesiłam solarne girlandy z Lidla oraz solarne lampy kule z Castoramy. Na ścianach wiszą kratki kwietniki, które zrobiliśmy ze starego dziecięcego łóżeczka. Całość dopełniają kwiaty, których niedługo będzie jeszcze więcej.

zdjęcie wykonane przez Agnieszkę
zdjęcie wykonane przez Agnieszkę
zdjęcie wykonane przez Agnieszkę
zdjęcie wykonane przez Agnieszkę

Mocowanie hamaka na balkonie

Pokażę Wam teraz, jak Agnieszka (wraz z mężem) zamontowała hamak na balkonie. Myślę, że ten sposób przyda się wielu osobom, które zastanawiają się, jak zamocować hamak, by dobrze się trzymał.

zdjęcie wykonane przez Agnieszkę
zdjęcie wykonane przez Agnieszkę

To tyle! Zapraszam Was na Instagram Agnieszki i zachęcam do czerpania inspiracji i wykorzystywania ich w swoich wnętrzach (i zewnętrzach). Komu z Was marzy się hamak na balkonie? 🙂

PS. Chcecie pochwalić się swoim balkonem na Archistacji? Wyślijcie jego zdjęcia oraz opis na adres: blog.archistacja@gmail.com. Najpiękniejsze aranżacje udostępnię na moim blogu!

3 thoughts on “Hamak na balkonie Agnieszki z @zycie.w.plycie

  1. Świetny hamak! Sama planuję taką strefę relaksu, jednak zastanawiam się nad podłożem. Bardziej przemawiają do mnie deski, jednak z drugiej strony taka trawa wydaje się bezpieczniejszym rozwiązaniem w razie upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *